Vydavateľstvo Perfekt

Adresa Karpatská 7, 81105 Bratislava Email knihy@perfekt.sk Telefón +421 2 524 99 783 Web www.perfekt.sk

Vydavateľstvo PERFEKT, a. s. vzniklo v roku 1990 ako vydavateľstvo časopisov a kníh populárno-náučnej a vecnej literatúry pre deti, mládež i dospelých. Spolupracuje s viacerými zahraničnými vydavateľstvami a organizuje vydávanie titulov v rámci koedícií.

Vydavateľstvo PERFEKT, a. s. vzniklo v roku 1990 ako vydavateľstvo časopisov a kníh populárno-náučnej a vecnej literatúry pre deti, mládež i dospelých. Spolupracuje s viacerými zahraničnými vydavateľstvami a organizuje vydávanie titulov v rámci koedícií. Vedľa vydavateľstva je podnikové Kníhkupectvo Vojtecha Zamarovského, v ktorom Perfekt poskytuje 30 % zľavu na knihy z produkcie vydavateľstva.

PERFEKT vydal 13. dielne SÚBORNÉ DIELO VOJTECHA ZAMAROVSKÉHO, najúspešnejšieho slovenského autora literatúry faktu.
Najúspešnejšou prekladovou knihou je Veľká kniha o matke a dieťati, ktorá vyšla v náklade vyše 500 tisíc výtlačkov.

Vydavateľstvo sa orientuje aj na pôvodné diela vecnej a populárno-náučnej literatúry.
Fifík je detský časopis. Tento plnofarebný mesačník doplnený obľúbenou vystrihovačkou vychádza od roku 1990. Doteraz vyšlo vyše 8.000.000 výtlačkov Fifíka.

 

Fifíkova knižnica

Vo Fifíkovej knižnici nájdete tituly, ktoré sú spojené s detským mesačníkom Fifík, s jeho podujatiam a aktivitami.

Knižka Vystrihovačky bola zostavená z najlepších vystrihovačiek, ktoré uverejňoval časopis Fifík počas niekoľkých rokov. 
Knihy Poletíme za dúhou 1 a 2Anjelik vo vysokej tráveTrapoška, Iba snov a Všetky pekné baby sú blondínky sú výberom najlepších pôvodných poviedok, ktoré vzišli z Literárnej poviedkovej súťaže. Takto sa rozširuje pôsobenie časopisu, ktorý prináša deťom i zaujímavé knihy.

V edícii doteraz vyšlo sedemnásť titulov a osemnásty pod názvom Adela, neopovaž sa!

Quark je vedecko-technický populárny časopis, ktorého spolu vydavateľom je SAV. Vychádza pätnásty rok a našiel si pevné čitateľské zázemie najmä medzi intelektuálmi a manažérmi.

4x do roka vychádzajú pracovné zošity pre štvrtákov na pomoc pri vyučovaní angličtiny – Funny English.

 

 


Zdroj: www.perfekt.sk