Trojlístok pre rodinu

Adresa Pri mlyne 11 90203 Pezinok, Pezinok Email 3listok@gmail.com Telefón +421 949 341477 Web www.trojlistok.sk

Občianske združenie Trojlístok pre rodinu vzniklo v auguste 2012. Zameriava sa na poradenstvo, podporu a pomoc pre rodiny, aj neúplné, a to v 3 oblastiach: manželstvo, deti a náhradné rodičovstvo.

Občianske združenie Trojlístok pre rodinu vzniklo v auguste 2012. Zameriava sa na poradenstvo, podporu a pomoc pre rodiny, aj neúplné,  a to v 3 oblastiach:

1. manželstvo  2. deti   3. náhradné rodičovstvo

Zaoberá sa aj posilňovaním, povzbudzovaním a sprevádzaním rodín, či organizovaním akcií, ktoré k tomu prispievajú. Ak máte problém v niektorej zo spomínaných 3 oblastí, alebo niekoho takého poznáte, neváhajte nás kontaktovať na čísle 0949-341477 alebo e-maili: 3listok@gmail.com. V septembri 2012 sme otvorili Kontaktné centrum Trojlístok v Pezinku. Takýchto kontaktných centier by malo byť postupne viac aj v iných mestách. Zatiaľ sme k dispozícii pre región Bratislava – Trnava a okolie, pre vzdialenejšie regióny telefonicky, cez e-mail, Skype a podobne.
Poskytujeme:

1. Poradenstvo

V prípade problémov v manželstve, s výchovnými alebo inými ťažkosťami detí, ako aj pri otáznikoch pri adopcii, či pestúnstve ľudia často nevedia svoj problém analyzovať, vyznať sa v ňom, ani nevedia, za kým ísť. Poskytujeme laické poradenstvo, pri ktorom sa budeme usilovať vypočuť si vás, rozpoznať problém, poradiť s jeho riešením a v prípade potreby nasmerovať vás k overeným odborníkom.

2. Pomoc, krízová intervencia

Z vlastnej skúsenosti vieme, že najmä v prípade praktických problémov detí, ako sú napríklad poruchy, často  nestačí poradiť. Niekedy je nutné hovoriť so školou, úradmi a ďalšími ľuďmi, ktorí život dieťaťa ovplyvňujú, aby  mohlo vyrastať v motivujúcom pokojnom a podpornom prostredí. Nemusí to byť jednoduché, keďže na to treba znalosti, informácie a zručnosti, ktoré nemá každý rodič. V prípade záujmu s tým radi pomôžeme. Rovnako pri problémoch v manželstve, najmä keď zasiahnu celú rodinu, ponúkame sprevádzanie, či mediáciu.

 

Zdroj: www.trojlistok.sk