Svätojurská ekologická plastelína

Adresa Prostredná 48, Svätý Jur Email plastelina@homewinery.sk Telefón +421 948 039031 Web www.plastelina.homewinery.sk

Svätojurskú ekologickú plastelínu varíme doma na sporáku z domácich surovín: múky, soli, oleja, vínneho kameňa a vody. Na nádherné farby stačí len štipka potravinárskeho farbiva.

Svätojurskú ekologickú plastelínu varíme doma na sporáku z domácich surovín: múky, soli, oleja, vínneho kameňa a vody. Na nádherné farby stačí len štipka potravinárskeho farbiva.

Je to úžasná hmota. Deti ju milujú lebo je mäkučká a keď aj jazýčkom okoštujú, netreba sa báť boľavého bruška. Výborne sa zo všetkého čistí – z podlahy, hračiek, textílií, hoci aj zadupaná do koberca. Vo vode sa rozpúšťa a na vzduchu schne. Takže stačí špinavé nohavice vyprať v práčke, a výtvory zadupané v koberci nechať uschnúť a potom vyškrabať. V uzavretej nádobe vydrží vyše pol roka.

Už od roku 2007 organizujeme s plastelínou Tvorivé dielničky, najmä v materských centrách. Detičky sa parádne s plastelínou pohrajú a mamičky sa naučia, ako si plastelínu variť doma.

Ak by ste mali záujem o svätojurskú ekologickú plastelínu, prípadne o tvorivé dielničky aj vo vašom centre, kontaktujte nás.

 

 

Plastelínu v rôznych baleniach Vám ponúkame za symbolickú cenu:
200g za 2,00 €
400g za 3,00 €
800g za 4,00 €
1000g za 5,00 €

Ak budete chcieť, navaríme Vám plastelíny aj tonu 🙂

 

Svätojurský recept na výrobu ekologickej plastelíny

Ponúkame Vám návod na úžasnú ekologickú plastelínu. Vyrobíte si ju doma na sporáku za pár minút… Jediné, čo potrebujete okrem bežných kuchynských ingerediencií je vínny kameň.

 

Tu je tajný recept:

1 šálka soli
2 šálky vody
2 šálky hladkej múky
2 polievkové lyžice oleja
2 kávové lyžičky vínneho kameňa (obsah sáčku)
1 štipku potravinárskeho farbiva (ak chcete farebnú…)


Je to jednoduchšie, ako uvariť krupičnú kašu.

Zdroj: www.plastelina.homewinery.sk