Spýtajte sa ortopéda na svoje deti!

Email Telefón Web www.bux.sk

Práve vyšla užitočná a jedinečná príručka na našom trhu Rodičia sa pýtajú ortopéda. Obsahuje odpovede na množstvo rodičovských otázok, užitočné tipy a rady, ako predísť problémom s pohybom či držaním tela u detí.

Trápi vás, či sa vaše dieťa vyvíja správne; či sa príliš nehrbí, nevzniká u neho skolióza, alebo má krivé nožičky, ktoré často pobolievajú? Práve vyšla užitočná a jedinečná príručka na našom trhu Rodičia sa pýtajú ortopéda. Obsahuje odpovede na množstvo rodičovských otázok, užitočné tipy a rady, ako predísť problémom s pohybom či držaním tela u detí.

 

Novinka Rodičia sa pýtajú ortopéda vznikla na základe dlhoročných skúseností a praxe na ortopedickom a pediatrickom oddelení a v odbornej ortopedickej ambulancii. „Túto knihu sme pripravili, aby sme pomohli niektoré vaše obavy zmierniť a zároveň umožnili predísť mnohým zbytočným starostiam,“ tvrdia autori-odborníci.

Rodičia sa pýtajú ortopéda je užitočná príručka pre všetkých rodičov, ktorí sa okrem iného dozvedia:
– ako neprehliadnuť včasné príznaky začínajúcich ortopedických ochorení;
– ako v rámci rodiny a domáceho prostredia podporiť priaznivý pohybový vývin dieťaťa;
– ako spoznať nevhodné pohybové aktivity a návyky a ako predísť tvorbe pohybových zlozvykov;
– kedy treba vyhľadať ortopéda a ako mu pomôcť pri určení správnej diagnózy a liečby.

 

Príručka Rodičia sa pýtajú ortopéda má dve časti.
V prvej sú otázky a odpovede, s ktorými sa lekár najčastejšie stretáva v ortopedickej ambulancii. Otázky sú zoradené podľa vekových období dieťaťa od novorodenca cez batoľa až po adolescenta a podľa typických problémov, ktoré sa v danom veku objavujú.
Čo si máme na bábätku všímať? Ako to je so sedením a prvými krôčikmi? Aké sú najčastejšie problémy skôlkarov a školákov?
Na konci každej kapitoly nechýbajú Rady na záver.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/19062529/rodicia-sa-pytaju-ortopeda.jpg

 

Druhá časť knihy je určená tým čitateľom, čo sa chcú dozvedieť viac. Obsahuje ucelené kapitoly venované rozličným témam, napríklad vývoju dieťaťa, správnym režimovým opatreniam či rizikám a prednostiam obľúbených športov.

Aké topánky potrebuje dieťa, keď už chodí a behá?
Čo treba robiť, ak má prekrížené prsty na nohách?
Má moje dieťa skoliózu?
Prečo sa hrbí?
Ako má byť správne fixovaná školská taška?
Treba preventívne používať bandáže alebo ortézy pri športoch?


Ak vás trápia podobné otázky, pomôže vám príručka mapujúca optimálny pohybový režim dieťaťa Rodičia sa pýtajú ortopéda. Jej cieľom nie je urobiť z rodiča všeobecného odborníka v detskej ortopédii, ale špecialistu na spozorovanie zlozvykov a podporu dobrých pohybových návykov dieťaťa počas jeho rastu a vývinu.

Prečítajte si prvé kapitoly venované bábätkovskému obdobiu.

Zdroj: www.bux.sk