Soľná jaskyňa Košice

Adresa SPA—NG WELLNESS SYSTEM, Košice Email ngsolnajaskyna@centrum.sk Telefón +421903748579 Web www.ngsolnajaskyna-ke.sk

V jaskyni vládne unikátna mikroklíma vyznačujúca sa absolutnou bakteriálnou čistotou a vzduchom , ktorý je vďaka soli z Mŕtveho mora obohatený minerálmi a stopovými prvkami , ktoré vplývajú na psychiku a zdravie ako detí tak i dospelých.

Informácie:


Soľná jaskyňa je miestom kľudu a regenrácie

Každá procedúra začína na celú hodinu a pobyt klientov trvá 45 minút

Na procedúru je treba dostaviť sa včas

 

Vstup detí do 15 rokov je iba v sprievode dospelej osoby.

 

Vašim detičkám doplní vitamíny a to:


 • VÁPNIK – Posilňuje bunky v tele , aktivizuje enzými .
 • HORČÍK – Pôsobí proti stresu , spomaľuje proces starnutia a regeneruje organizmus.
 • JÓD – Napomáha pravidelnej funkcii štítnej žľazy.
 • BROM – Pomáha liečiť kožné choroby / lupienka , záp. kože spod./
 • SELÉN – Spomaľuje proces starnutia kože.
 • ZINOK – Podporuje obnovu buniek , prevencia proti akné.
 • DRASLÍK A SODÍK – Napomáhajú látkovej výmene medzi bunkami a umožňujú z nich vylučovať toxické látky.

 

Vianoce v soľnej jaskyni:


 • permanentku na 10 vstupov 42,00 €
 • soľný svietnik 8,00 €
 • morská soľ do kúpeľa/ výber z 5 druhov/ 4,80 €
 • liečivý kúpeľ /výber z 2 druhov/ 4,20 €
 • spolu 59,00 €


Prevádzková doba: Pondelok až Piatok od 14, 00 – 18, 00 hod.

Soľná jaskyňa NG Wellness System na báze aktívnych morských prvkov je najnovšia originálna metóda využitia  soli z Mŕtveho  mora s preventívnymi , liečivými  a regeneračnými účinkami .  V jaskyni  vládne nenapodobiteľná mikroklíma charakteristická svoju jedinečnou  bakteriologickou čistotou , primeranou vlhkosťou a teplotou, ktorá priaznivo vplýva na našu náladu a chráni zdravie tak dospelých , ako aj detí. Okrem pre človeka priaznivej zápornej ionizácie je vzduch nasýtený zlúčeninami: jódu ,horčíka, vápnika, draslíka , sodíka a brómu , ktoré  sú  nevyhnutnými  zložkami  pre  správnu  činnosť  organizmu .   Kúry prebiehajú  na pohodlných lehátkach  pri  prispôsobenej  hudbe , ktorá pomáha  relaxovať a uvoľniť sa. Zlepšenie  zdravia  a dobrého pocitu  je badateľné  už  po niekoľkých  kúrach. Hodina strávená v soľnej jaskyni s obsahom  soli z Mŕtveho mora má rovnaký účinok ako tri dni strávené pri mori.
Pobyt v soľnej jaskyni  pôsobí podporne pri liečení  mnohých ochorení , ako  sú ochorenia dýchacích ciest (chronický katar nosa , hrdla, hrtanu ,priedušková astma, chronický zápal pľúc a priedušiek, chronická obštrukčná choroba pľúc) ,  znížená  funkcia  štítnej  žľazy ,poruchy  zažívacieho  traktu , srdcovo-cievne ochorenia (ischémia , kritické  zúženie  koronárnych  artérií ,vysoký krvný tlak) , kožné ochorenia (lupienka, kožné zápaly, alergie) , disfunkcia vegetatívneho  nervového  systému (neurózy , stavy  vyčerpanosti , znížená odolnosť voči stresu ) , vredová choroba žalúdka a dvanástnika , gastritída , zápal  hrubého čreva a iné. Minerálne  látky  z  Mŕtveho  mora   vplývajú  výnimočne  priaznivo  na  pravidelnú  činnosť  ľudského organizmu .
Pri  systematickom  používaní  zlepšujú  prekrvenie  pokožky , ktorú  okysličujú a dodávajú  jej výživné látky . Zlepšujú kondíciu vlákien elastínu a kolagénu, upravujú pevnosť a pružnosť pokožky. Okrem dôkladného očisťovania pôsobia hojivo, zjemňujú podráždenia a podporujú schopnosť pokožky vylučovať toxíny . Klinické testy dokázali, že minerálne látky z Mŕtveho mora obsiahnuté v soli zaručujú dlhotrvajúce  navlhčenie  pokožky , pričom  pozitívne  a  posilňujúco  pôsobia  na  cievy.
Pobyt v soľnej jaskyni  sa  neodporúča  osobám so  zvýšenou  funkciou  štítnej  žľazy , obličkovými  ochoreniami , tuberkulózou , klaustrofóbiou . Soľná jaskyňa NG Wellness System je vybavená systémom špeciálnych lámp s rôznymi svetelnými frekvenciami v  štyroch  farbách  ( modrej , červenej , oranžovej  a  zelenej ) . Každá z lámp vyžaruje primerané svetlo, ktoré priaznivo pôsobí na náš organizmus: červené  urýchľuje látkovú premenu v  bunkách , očisťuje krv , zlepšuje činnosť tráviaceho systému , eliminuje únavu , žlté očisťuje  pokožku , obmedzuje  tvorbu  vrások a uľahčuje  zaspávanie , zelené  upokojuje , no  zároveň dodáva energiu , odstraňuje  únavu  (odporúča  sa  pre osoby  so  zvýšeným  krvným  tlakom ) ,  modré relaxuje, upokojuje, odstraňuje napätie svalov, uľahčuje zaspávanie.

Systém soľných jaskýň má certifikát CE

Zdroj: www.ngsolnajaskyna-ke.sk