Plasmon – zdravá talianska strava pre vaše bambino

Adresa Suché miesto 79, 90025 Celé Slovensko Email info@plasmon.sk Telefón 0907102146 Web plasmon.sk

Zdravá talianska strava značky Plasmon prináša nový rozmer do prípravy pre vaše dieťatko. Vyskúšajte, aké jednoduché a rýchle je pripraviť zdravé jedlo pre najmenších presne podľa vašich predstáv.

Zdravá, kvalitná a bezpečná strava – základ zdravia našich detí

 

Zdravá výživa a strava v detstve významne ovplyvňujú vývoj človeka. Formujú totiž celoživotné stravovacie návyky a majú podstatný vplyv aj na rozvoj civilizačných ochorení, akými sú napríklad obezita či vysoký krvný tlak. Správne stravovacie návyky je preto nutné pestovať už od dojčenského veku. Kritické obdobie, keď prijímané potraviny môžu ovplyvniť kvalitu života v horizonte niekoľkých desaťročí, sa začína už v prenatálnom štádiu a trvá zhruba do troch rokov veku. Vtedy organizmus prechádza najväčšími zmenami, ktorých dôsledky sa môžu preniesť až do dospelosti. V tomto období je preto výber správnej stravy pre deti obzvlášť dôležitý.

 

Veľa rodičov podáva svojmu dieťatku v priebehu prvých troch rokov stravu, ktorú bežne konzumuje celá rodina, prípadne potraviny, ktoré sa síce tvária detsky, či už veľkosťou, tvarom alebo obalom, ale v skutočnosti nie sú určené pre deti v tejto vekovej kategórii. Takáto strava nielenže nie je pre deti v útlom veku vhodná, ale môže byť pre ne i veľmi škodlivá. Na výrobky, ktoré spadajú do kategórie špeciálnej výživy pre dojčatá a malé deti, sa totiž vzťahujú prísne bezpečnostné normy, ktoré spĺňajú len potraviny, ktoré sú označené vekom dieťaťa, pre ktorý sú vhodné (v rozmedzí od 4. do 36. mesiaca). Na všetky ostatné neoznačené výrobky, aj keď veľkosťou, tvarom či obalom vytvárajú dojem vhodnosti pre malé deti, sa uplatňujú normy pre dospelých, ktoré pri množstve potenciálne nebezpečných látok sú v niektorých prípadoch až 20x vyššie ako normy pre deti do 3 rokov. Najväčší rozdiel medzi detskou a bežnou stravou je v použitých ingredienciách a ich kvalite, ktorá musí byť primeraná citlivému organizmu našich najmenších. Deti v tejto vekovej kategórii by teda iné ako pre ne vhodné označené potraviny ani konzumovať nemali alebo by si rodičia, pokiaľ hodlajú podávať dieťaťu iné potraviny, mali dávať veľký pozor na ich zloženie a pôvod.

 

Deti potrebujú zdravú a bezpečnú stravu, primeranú ich veku

 

Výber správnej výživy pre dieťa do veku do 3 rokov a uvedomenie si zodpovednosti za možný výskyt civilizačných chorôb v dospelosti ako dôsledok nesprávnej výživy v útlom detstve by mali byť základom konania každého rodiča. Jedlo konzumované v detstve má veľmi dôležitý vplyv na ďalší rast a vývoj telesných funkcií. Už v detskom veku sa na základe výberu stravy, jej kvality a kvantity determinuje ďalší vývin a metabolizmus organizmu. Deti musia byť tiež vedené tak, aby neskôr pochopili dôležitosť správnej výživy, naučili sa jej zásady a vytvorili si tak správne stravovacie návyky.

 

Plasmon, šéfkuchár zdravých detí


Rodičov, ktorí sa nechcú spoliehať iba na hotové jedlá, ktorých zloženie a prípravu nemôžu ovplyvniť, určite poteší príchod talianskej značky Plasmon, ktorá po rokoch konečne zavítala aj na Slovensko. Prináša bezpečné potraviny prvotriednej kvality, špeciálne pripravené pre deti do troch rokov. Ich veľkou výhodou je príprava varením s možnosťou namiešania chuťových kombinácií podľa vlastných predstáv, čo je v podmienkach nášho domáceho trhu špecifická novinka. Nie je tak vôbec náhoda, že produkty značky Plasmon sú dlhodobo najpredávanejšou detskou stravou v Taliansku, ktorého národná kuchyňa je uznávaná na celom svete. Spoločnosť Plasmon sa môže pochváliť viac ako storočnou tradíciou. Jej filozofiou je pomôcť deťom vyrásť v silných jedincov tým, že pri výrobe potravín má na mysli predovšetkým ich dobro. Malé deti si takýto prístup určite vyžadujú, pretože ich organizmus ešte nemá vytvorené dostatočné obranné mechanizmy pred potenciálnymi škodlivinami v strave a je preto nevyhnutné, aby dostávali na tanier len to najlepšie.

 

Prísny systém kvality Oasi® Plasmon

 

Produkty spoločnosti Plasmon, ktorá sa špecializuje výlučne len na výrobu detskej výživy, sú farebne rozdelené podľa ich vhodnosti pre deti od štyroch, šiestich alebo desiatich mesiacov. Ich jedinečnosť zaručuje špeciálny systém kvality Oasi® Plasmon, ktorý bol vyvinutý pred viac ako 30 rokmi. Vyhýba sa síce módnemu označeniu bio, ale vďaka úplnej kontrole celého výrobného procesu od zasiatia a zberu surovín z polí či pasienkov až po finálny výrobok, kde všetci musia dodržiavať prísne bezpečnostné normy prekračujúce požiadavky na biopotraviny, garantuje najvyššiu možnú kvalitu, bezpečnosť a vhodnosť potravy pre najmenšie deti.

 

Štyri zlaté pravidlá kontroly


Najdôležitejšie z pravidiel systému Oasi® Plasmon sa označujú ako zlaté. Prvé z nich sa týka výberu oblastí na pestovanie plodín a chov hospodárskych zvierat. Do úvahy prichádzajú len tie najvhodnejšie miesta, ktoré musia byť dostatočne vzdialené od rôznych zdrojov znečisťovania, ako sú priemyselné oblasti alebo rušné diaľnice. Ďalším zlatým pravidlom je absolútne vylúčenie nakupovania surovín na voľnom trhu, pri ktorých Plasmon nemá garanciu ich pôvodu ako pri svojich preverených a kontrolovaných dodávateľoch. Na každom výrobku je pritom podľa tretieho zlatého pravidla vždy umiestnený špeciálny kód, ktorý umožňuje určiť presný pôvod surovín, z ktorých bol konkrétny produkt vyrobený. Posledným zlatým pravidlom je striktné uplatňovanie aktívneho systému riadenia akosti, v rámci ktorého špecializovaný vedecký tím neustále identifikuje a preveruje všetky druhy možných problémov, aby sa pri výrobe detských potravín zabránilo vzniku možných rizík. Plasmon je vďaka tomu pred nimi vždy aspoň o krok vpredu.

 

Plasmon na Slovensku

V súčasnosti nájdete na Slovensku v ponuke viac ako 50 produktov zo sortimentu značky Plasmon. Zakúpiť si ich je možné vo vybraných lekárňach alebo cez e-shop prostredníctvom internetovej stránky www.plasmon.sk. Postupne sa plánuje rozšírenie tak sortimentu, ako aj okruhu predajných miest.

 

Spoločnosť Plasmon existuje na talianskom trhu už viac ako 100 rokov a špecializuje výhradne sa na výrobu detskej výživy. Vďaka úplnej kontrole celého výrobného procesu od zasiatia a zberu surovín z polí či pasienkov až po finálny výrobok, keď všetci musia dodržiavať prísne bezpečnostné normy prekračujúce požiadavky na biopotraviny, garantuje najvyššiu možnú kvalitu, bezpečnosť a vhodnosť potravy pre najmenšie deti. Spoločnosť Plasmon sa snaží udržiavať všetku produkciu v Taliansku, ktoré má bohatú tradíciu v oblasti potravín a výživy.

Zdroj: plasmon.sk