Mrkvicka.sk | kníhkupectvo s detskými knihami

Adresa Solivarská 27, 82103 Bratislava Email knihy@mrkvicka.sk Telefón +421 949 327 651 Web www.mrkvicka.sk

Detské kníhkupectvo pána Mrkvičku má charakter kultúrnej misie. Jeho zmyslom je šíriť kvalitné knihy všetkým deťom a rodičom, ktorí majú dobré knihy radi. Naše kníhkupectvo ponúka úzky výber kníh pre deti a mládež zo širokej ponuky vydavateľstiev, ktoré spája vysoká literárna a výtvarná kvalita. O ich kvalitách sme presvedčení okrem iného aj preto, že všetky knihy z našej ponuky sme pred zaradením do nášho výberu čítali.

V čom je kníhkupectvo pána Mrkvičku iné?

Detské kníhkupectvo pána Mrkvičku má charakter kultúrnej misie. Jeho zmyslom je šíriť kvalitné knihy všetkým deťom a rodičom, ktorí majú dobré knihy radi. Naše kníhkupectvo ponúka úzky výber kníh pre deti a mládež zo širokej ponuky vydavateľstiev, ktoré spája vysoká literárna a výtvarná kvalita. O ich kvalitách sme presvedčení okrem iného aj preto, že všetky knihy z našej ponuky sme pred zaradením do nášho výberu čítali. A to nielen sami pre seba, ale aj s deťmi. Rozdiely v kvalite kníh pre deti a mládež sú skutočne obrovské.

Zorientovať sa v záplave kníh na trhu a objaviť kvalitnú knihu je náročná práca. Túto prácu sme začali pred rokmi ako čerství rodičia, ktorí pre svoje deti chceli to najlepšie, čiže aj najlepšie knihy. A začali sme bezradným postávaním pri policiach plných detských kníh veľmi rôznej kvality. Po rokoch hľadania vytrvalého samo-štúdia detskej literatúry, keď sa náš záujem nielenže nestratil, ale naopak každou ďalšou skvelou detskou knihou vzrastal, sme pristúpili k čítaniu na verejnosti. Prípravou nám bolo niekoľko rokov každovečerného čítania pred spaním svojim vlastným deťom. A odtiaľ bol už iba krok k ponúkaniu kníh, ktoré sme si zamilovali. A to už je príbeh – Detského kníhkupectva pána Mrkvičku.

 

O dramatizovaných čítaniach pána Mrkvičku


Čo sa stane, keď sa pozeráte na divadelne stvárnený dej knihy, stihnete si obľúbiť hlavné postavičky, prežijete s nimi pár smiešno-krásnych dobrodružstiev a potom vám povedia:
„Je mi to veľmi ľúto, ale viac vám už nestihnem prečítať…“? Máte chuť zakričať – „Ešte!“?
„Ja viem, že máte chuť vedieť čo je ďalej, ale ja už naozaj musím skončiť – a preto – ak chcete vedieť ako to dopadlo, musíte si to dočítať sami. Túto knihu nájdete v knižnici alebo v kníhkupectve. Bol už niekto z vás niekedy v živote v knižnici?“

Toto je „tradičný scenár“ dramatizovaných čítaní pána Mrkvičku. Trištvrte hodinový „vhľad“
do príbehu a hneď na to nečakané rázne useknutie čítania/hrania práve v tej najdramatickejšej chvíli. Zmyslom a cieľom týchto predstavení je navnadiť deti na čítanie konkrétnej knihy. Kniha je pred detským divákom interpretovaná jedným hercom formou
na pomedzí dramatizovaného a scénického čítania.

Dramatizované čítanie pána Mrkvičku videlo mnoho detí v škôlkach, školách či knižniciach, okrem iného aj v Poľsko-slovenskom dome kultúry v Bardejove, v Knižnici pre Mládež mesta Košice či v Miestnej knižnici Petržalka. Pravidelne vystupuje v Bibiane – medzinárodnom dome umenia pre deti v Bratislave.

Objednajte si čítanie s Mrkvičkom: e-mail: citanie@mrkvicka.sk, tel: 0907 583 697.

Zdroj: www.mrkvicka.sk