Medolandia Apimed

Adresa Hlavná 577/117, 91965 Dolná Krupá Email marketing@apimed.sk, medolandia@medolandia.sk Telefón +421335577202 Web www.medolandia.sk

Vstúpte do okúzľujúceho prostredia zážitkového areálu Medolandia v Dolnej Krupej. Objavte svet medu, medoviny a vôni ruží.

Medolandia je zážitkový areál, kde sa snúbi história so súčasnosťou, príroda s architektúrou, vôňa medu a ruží s výborným jedlom. Minulosť s prítomnosťou sa spája v celom našom areáli, stojacom na pozemkoch pôvodne patriacich grófskej rodine Brunsvikovcov, ktorí si v Dolnej Krupej postavili kaštieľ. Atrakciou Medolandie je naša Medová veža. Dostala názov po medovej kvapke, ktorá zaberá podstatnú časť jej výšky. Salónik ružovej grófky vznikol na počesť grófky Márie Henriety Chotekovej a je zariadený historizujúcim nábytkom. Grófka bola poslednou príslušníčkou šľachtickej rodiny Chotekovcov, ktorí boli vlastníkmi neďalekého kaštieľa. Mária Henrieta Choteková svojou vytrvalou prácou a zanietením pre ruže si získala uznanie nielen odbornej verejnosti, ale i obyvateľov Dolnej Krupej, ktorí ju začali nazývať „ružovou grófkou“. Založila ružovú záhradu – rozárium, ktorá sa svojou pestrosťou odrôd radila medzi najväčšie na európskom kontinente. Pôvodné rozárium sa nezachovalo, avšak bolo veľkou inšpiráciou pri budovaní najväčšieho súkromného rozária na Slovensku v areáli Medolandie.

Z Medolandie si odnesiete množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Hra Tajomstvo Medolandie

Zdroj: www.medolandia.sk