KNIHCENTRUM.sk

Adresa Padlých hrdinov 60, 821 06 Bratislava - Podunajské Biskupice Email obchod@knihcentrum.sk Telefón 02/33 888 297 Web www.knihcentrum.sk

Aktuálne tipy na knihy pre deti nájdete v internetovom kníhkupectve KNIHCENTRUM.sk.

Pozitívny postoj k čítaniu a knihám je pre deti potrebný ako soľ. Napriek tomu, že žijeme v digitálnom veku, nezabúdajte, že vzťah dieťaťa ku knihám výrazne ovplyvňuje jeho život. Pokiaľ si dieťa k čítaniu nenájde cestu do desiatich rokov, už sa to mení ťažko.

Prečo sú knihy dôležité? Kvôli slovnej zásobe, tvorbe viet, množstvu nových myšlienok a podnetov, ktoré obsahujú. Porozumenie textu a vyhodnocovanie pravdivosti informácií, tomu sa deti najlepšie naučia, keď im budete pravidelne čítať a keď si neskôr začnú čítať samé. Ak má vaše dieťa s čítaním problémy, neprehliadajte to. Pohovorte si s učiteľmi a nájdite cestu, aby čítanie zvládlo a neprevládli u neho negatívne emócie.

Knižný trh ponúka mnoho detských kníh. Deti často najviac lákajú disneyovky, ale nenechajte sa odradiť. Vyberajte knihy s rôznorodými ilustráciami, pozorujte nielen to, po ktorých knihách siahnu deti samé, ale skúste ich prekvapiť aj knihami s netradičnými ilustráciami. Čítajte si ich s nimi, pohovorte si spolu o obrázkoch a texte. Rozvíjajte ich vnímanie, neostávajte len pri knihách, ktoré sú priamočiaro ľúbivé. Isto budete prekvapení, že deti zaujmú aj atypické príbehy a ilustrácie.

Skvelé knihy pre vaše deti. Také, čo zabavia i poučia. Nájdete ich u nás. Na blogu si môžete prečítať o najlepších detských knihách minulého roka a nájsť aktuálne tipy. Najnovšie knihy nájdete vždy na hlavnej stránke internetového kníhkupectva KNIHCENTRUM.sk, v kategórii Novinky a prehľadné radenie kníh od najnovších nájdete aj v osobitných kategóriách s detskými knihami. O vybrané knihy môžete aj pravidelne súťažiť, pri niektorých novinkách si prelistovať pár strán a hlavne využiť výborné ceny.

Na záver ešte jedna špecialitka, ktorú nájdete len u nás: Knižný bazár. V ňom nájdete množstvo detských kníh v zľavách až 70 %. Výhodou je, že knihy síce sú poškodené, ale sú nečítané, nepočmárané. Poškodenie, ktoré samozrejme nemá vplyv na obsah, vzniklo len pri manipulácii v sklade či pri preprave.

Deti tešíme radi. A veríme, že radosť v podobe krásnych kníh prinesieme aj vám.

www.KNIHCENTRUM.sk

Zdroj: www.knihcentrum.sk