Ekoobchod Živica

Adresa Vysoká 18, 81106 Bratislava Email ekoobchod@zivica.sk Telefón +421 2 529 629 29 Web www.ekoobchod.sk

Ekoobchod Živica nie je klasický komerčný obchod. Ponúkame inšpiráciu ako môžete aj vy nakupovať s ohľadom na životné prostredie. Náš zisk je venovaný na rozvoj environmentálnej výchovy na projekty Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica.

FAIR TRADE, v preklade Spravodlivý obchod je hnutie s celosvetovým významom, ktoré spoznáte podľa loga, ktoré sa nazýva FLO.

Myšlienka Fair Trade obchodu nie je však iba o spravodlivosti a lepších pracovných podmienkach pre ľudí pracujúcich pri výrobe jednotlivých produktov (otroctvo, detská práca), ale dôležitá je i kvalita výrobku. Pri potravinách ide o výrobky z ekologického poľnohospodárstva a z čistých prírodných zdrojov. Oblečenie, či iné podobné doplnky sa vyrábajú zo 100% bio bavlny, ktorá neobsahuje toľko pesticídov ako bežná bavlna. Bavlna je veľmi náchylná na škodcov a preto sa pri jej pestovaní v klasickom hospodárstve používa veľké množstvo pesticídov, čo je v konečnom dôsledku nebezpečné ako pre ľudí, čo s takouto bavlnou pracujú, tak i pre konečného spotrebiteľa.

 

Fair Trade výrobky začali do svojich predajní zaraďovať už aj veľké obchodné reťazce. Ak dostane Vaše dieťa chuť na čokoládu, môžete mu občas dopriať zdravšiu variantu a siahnuť po čokoláde s vyšším podielom kakaa a s trstinovým cukrom. Rovnako sa môžete vo väčších obchodných reťazcoch stretnúť už aj s detským oblečením zo o 100% bio bavlny, ktorá je predovšetkým voči detskej pokožke oveľa zdravšia a príjemnejšia.

 

Fair Trade výrobky však nie sú iba čokolády, nájdete medzi nimi aj rôzne iné pochutiny, napr. sušienky, orechy, čaje, sušené ovocie, kávu, ryžu, ovocné šťavy, či med.

 

Ekoobchod Živica nie je klasický komerčný obchod

…..ponúkame inšpiráciu ako môžete aj vy nakupovať s ohľadom na životné prostredie. Náš zisk je venovaný na rozvoj environmentálnej výchovy na projekty Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica.

 

Zásady, ktoré sa snažíme dodržiavať:

  • bezobalovosť „načapujeme vám ekologické čistiace prostriedky do vami prinesenej fľaše“,
  • čo najmenej kilometrov pri dovoze nami ponúkaného tovaru,
  • recyklácia a biodegradabilita tovarov,
  • podpora rozvojových krajín predajom Fair Trade produktov,
  • byť príkladom „sami sa správame ekologicky a používame ekologické čistiace prostriedky, minimalizujeme recyklujeme, informujeme“.

Našu predajňu nájdete v centre Bratislavy, na Vysokej ulici č. 18.

 

Dostanete sa k nám:

  • z Námestia SNP (popri TatraCentre, neskôr vpravo),
  • Obchodnej ulice (prechod cez pasáž City Point alebo od zastávky električiek Vysoká) – zo Živnostenskej ulice smerom od Novej Scény resp. od Kollárovho námestia (ľavá strana ulice).

Spoje:

  • električky č. 1, 5, 9 a 13 – z Obchodnej ulice
  • trolejbusy č. 206, 207, 208 a 212 – z Kollárovho námestia

Otváracie hodiny:


Pondelok: 12.00-18.00
Utorok: 12.00-18.00
Streda: 12.00-18.00
Štvrtok: 12.00-18.00
Piatok: 12.00-18.00 v novembri 2012, 12.00-19.00 v decembri 2012, inak zatvorené

Sobota: 10.00-14.00 iba v decembri 2012

 

Zdroj: www.ekoobchod.sk