Bubliškôlka a opatrovanie detí v Centre pre deti a rodinu Bublinka | Bratislava

Adresa M. Marečka 12, 84108 Bratislava IV. - Devínska Nová Ves Email info.bublinka@gmail.com Telefón 0948275570 Web www.bublinka.org

Potrebujete na chvíľu, aby sa Vám niekto postaral o dieťatko, a babka nie je nablízku? Či by ste chceli, aby neškôlkarske deti navštevovali pravidelný kurz, kde by plnohodnotne trávili doobedňajší čas v kolektíve detí rovnakého veku?

Opatrovanie detí

Potrebujete si vybaviť niečo na úradoch? Odbehnúť k lekárovi? Nakúpiť? Zacvičiť vo „fitku“? Či potrebujete na chvíľu, aby sa Vám niekto postaral  o dieťatko, a babka nie je nablízku?

* opatrovanie detí s pravidelným záujmovým programom! *

* láskavé, kvalifikované a úžasné pani učiteľky *

* prostredie plné podnetov pre vaše deti *

* kolektív detí približne rovaného veku *

* príležitosť pre Vás, chvíľu sa venovať sebe sama (či vybaviť úrady) *

Opatrovanie detí funguje každý pracovný deň od 8:00 – 13:00 hod., v piatok do 20:00 hod. (aby sme si mohli v kľude nakúpiť na víkend). Maximálny čas, kedy môžete nechať dieťatko v našej starostlivosti, je 3 hodiny.

Cena: 1 hodina/1dieťa/3 Eur – bez stravy

 

Bubliškôlka

Cieľom kurzu, ktorý prebieha pravidelne, každý utorok a štvrtok  je plnohodnotné trávenie doobedňajšieho času neškôlkarskych detí v kolektíve detí rovnakého veku, ale predovšetkým adaptácia detí na škôlku, keď sa už blíži škôlkarsky čas. Alebo len chcete, aby Vaše diaťatko malo plnohodnotný program, keď potrebujete pracovať, upratovať či vybaviť nákupy.

 

Adaptácia detí na škôlku a to najmä na:

  1. vzájomnú doobedňajšiu odluku od 8:00 do 12:00 dvakrát týždenne
  2. nácvik hygienických návykov v závislosti od veku dieťaťa, ide najmä o tzv. spoločné cikanie. K dispozícii máme detské záchody a nočníky (Samozrejme  dieťatku treba pribaliť  aj náhradné oblečenie, ak by sa stala „nehoda“ tých najmenších, ak bude treba, prebalíme)
  3. zvykanie si na istý obmedzený okruh detí a vytváranie prvých priateľstiev.   S deťmi pracujú neustále dve učiteľky, čo umožňuje okrem individuálneho  prístupu učieteľky ku každému z nich, spoznávanie sa detí navzájom a spolužitie v úzkom kolektíve tých istých detí,
  4. návyk na škôlkarsky režim, poriadok a činnosti – čo možno najviac simulujeme aktivity v škôlke s denným doobedňajším programom pod vedením skúsených učiteliek. Takže rodičia môžu očakávať nielen profesionálny, skúsený či odborný, ale najmä láskavý a hravý prístup  k deťom – budúcim škôlkarom.
  5. spoločná desiata, zahrnutá v cene kurzu – (jogurt, rožok, ovocie, chlebík,nátierka, pitný režim),  teda opäť budeme napodobňovať desiatu v škôlke – všetci naraz, rovnako a o tom  istom čase.  V prípade zdravotných problémov, resp. potravinových alergií, zabezpečí dieťaťu desiatu rodič;
  6. návyk na prostredie škôlky – nakoľko Bublinka má priestory prispôsobené pre  podobné aktivity,  dieťatko zažije prostredie blízke tomu, aké bude v jeho MŠ: skrinky na odloženie oblečenia, prezúvanie, škôlkarska trieda,  škôlkarske  toalety a umývadla,  a pod.

 

V čase Bubliškôlky je zatvorená prevádzka kaviarne.

 

Cenník (pitný režim + desiata zabezpečené):

  • 1 deň 13 €
  • týždenný paušál (5 dní) 60 €
  • mesačný paušál (3x týždenne) 120 €
  • mesačný paušál (2x týždenne) 90 €

 

Pozorne si prosím prečítajte nasledovné podmienky účasti v našich kurzoch:

1. Zapísať do kurzu je možné v  čase otvorenia centra (viď. otváracie hodiny) osobne v Bublinke, alebo na info.bublinka@gmail.com.

2. Je možné zapísať sa už i do bežiaceho kurzu, ak je voľné miesto. V tom prípade Vám bude odrátané z kurzovného počet „ubehnutých“ hodín.

3. Po uhradení kurzovného bude miesto v kurze Vaše. Kurzy sa otvárajú pri minimálnom počte detí 8. Kurz je možné uhradiť bankovým prevodom podrobnosti o platbe Vám budú poskytnuté po prihlásení na kurz. Miesto v kurze je Vaše až po zaplatení kurzovného.

4. Kurzovné sa v žiadnom prípade nevracia! Ak vymeškáte hodinu z akýchkoľvek dôvodov, informujte nás o tom najneskôr ráno do 8:00, v deň nástupu dieťatka do Bubliškôlky a to smskou na tel.číslo: 0948275570

5. Kurzy navštevujeme, len ak sme zdraví. Berieme tým ohľad na ostatné deti.

6. Uhradením poplatku vyjadrujete súhlas s podmienkami kurzov.


Viac info tu: http://mcbublinka.webnode.sk/opatrovanie-deti/

Info o Bublinke

Zdroj: www.bublinka.org