3D/4D ultrazvuk v Hlohovci

Adresa Za poštou 8, 92001 Hlohovec Email Telefón 033 7425937 Web www.4dultrazvuk.sk

3D/4D ultrazvuk v Hlohovci

image

Čo je to 3D ultrazvuk?

Trojrozmerný (3D) ultrazvuk sa objavil už pred 10 rokmi ako nová možnosť ultrazvukového zobrazenia. Prostredníctvom série dvojrozmerných (2D) obrázkov je rekonštruovaný 3D obrázok.

Čo je to 4D ultrazvuk?

4D zobrazenie predstavuje najnovšiu technológiu, pri ktorej rýchlo snímané trojrozmerné obrázky umožňujú vyšetrenie plodu, alebo jeho orgánov plasticky, v reálnom čase. Až v poslednej dobe bolo možné vytvoriť toto zobrazenie pomocou moderných počítačových technológií. Tieto sa využívajú na spracovanie veľkých objemov dát, okrem iného aj na tzv. 4D zobrazenie. Špecifický spôsob zobrazenia pridáva k trojrozmernému ešte ďalšiu dimenziu, ktorou je čas.

 

O vyšetrení

Aký je optimálny vek plodu na vyšetrenie 3D/4D ultrazvukom?

Toto vyšetrenie je možné uskutočniť kedykoľvek, optimálne zobrazenie plodu je však medzi 18. – 26. týždňom tehotenstva.
Aké sú ďalšie možnosti využitia tohto ultrazvuku?

Medzi ďalšie využitia ultrazvuku patria napríklad:

 

 

Vyšetrenie kostry

Tento spôsob zobrazí aj detaily kostí, ktoré nie je možné zaznamenať pri klasickom ultrazvukovom zobrazení. Je metódou voľby pri vyšetrení konfigurácie švov lebky, tvaru tiel stavcov, anomálií rebier, podnebia a pod.

Vyšetrenie srdca

Tento spôsob zobrazenia predstavuje unikátnu možnosť zobrazenia celého srdca a jeho činnosť v priebehu jedného srdcového cyklu. Pri tomto vyšetrení sa nahráva a uchováva celý pohybujúci sa objem, ktorý je neskôr možné znova prehliadnuť a študovať z rôznych uhlov pohľadu, analyzovať rôzne časti srdcového cyklu.

Aká je dĺžka vyšetrenia?

Dĺžka trvania vyšetrenia sa nelíši od bežného ultrazvukového vyšetrenia, nakoľko výkon prístroja umožňuje spracovanie všetkých dát v reálnom čase. Čas potrebný na vyšetrenie je oveľa viac ovplyvnený polohou plodu, či akustickými podmienkami zobrazenia.

Kde nás nájdete

Ak budete mat záujem o viac informácii o vyšetrení 3D/4D ultrazvukom, prípadne budete mat akékolvek dalšie otázky, obráťte sa na nás a my Vám ich radi zodpovieme.
Objednávky: 033/7425937

Naša adresa
MUDr. Vladimír Brešťanský
ULMUS, s r.o.
Za poštou 8
92001 Hlohovec

 

 

Zdroj: www.4dultrazvuk.sk

Zdroj: www.4dultrazvuk.sk