Stredoveký vojenský tábor | Stará Ľubovňa

Email Telefón Web

Jedinečnosťou a lákadlom Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí – obraz vojenského života v 16. storočí. Je ideálnym miestom pre letné tábory, školy v prírode, výlety a pre každého, kto chce prežiť stredovek na vlastnej koži. Ubytovanie v historických stanoch, streľba z luku, kuše, jazda na koni, sokoliari, stredoveké jedlá a iné atrakcie sú lákadlom, za ktorým sa oplatí prísť.

Jedinečnosťou a lákadlom Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí – obraz vojenského života v 16. storočí. Je ideálnym miestom pre letné tábory, školy v prírode, výlety a pre každého, kto chce prežiť stredovek na vlastnej koži.

 

Ubytovanie v historických stanoch, streľba z luku, kuše, jazda na koni, sokoliari, stredoveké jedlá a iné atrakcie sú lákadlom, za ktorým sa oplatí prísť.

 

Súčasťou tábora je kapitánsky domček – stredoveká krčma, vhodná počas celého roka na posedenie pre okoloidúcich, na organizovanie rodinných a podnikových osláv. V zimných mesiacoch tábor ponúka prírodnú sánkarskú dráhu, klzisko, pre ohlásené skupiny tradičnú spišskú zakáľačku a dobové hostiny.

 

Stredoveký vojenský tábor je východzim miestom pre pešiu turistiku do blízkeho lesoparku a na ďalšie turistické značené trasy, v zimnej sezóne na udržiavané bežecké trate.

 

Mestská agentúra cestovného ruchu a regionálneho rozvoja Marmon každý rok pripravuje ponuku na koncoročné školské výlety plné zážitkov a dobrodružstva. Počas letných prázdnin, júl/august, je tábor k dispozícii deťom z celého Slovenska a Poľska, ktoré tu trávia dobrodružný pobyt v letných táboroch.

Aj tento rok spolupracuje s Ľubovnianskym múzeom so spoločnou ponukou, kde je zahrnutá aj návšteva Ľubovnianskeho hradu a skanzenu.

Prekročte tak Výlet cez bránu do histórie a spoznajte jej pamiatky.

 

Otvárací čas:

 

letná sezóna
1.mája-20.mája: sobota – nedeľa 10.00 h – 17.00 h (cez týždeň zatvorené)
20. máj: otvorenie sezóny
máj – august: pondelok – nedeľa 11.00 h – 18.00 h
september: sobota – nedeľa 10.00 h – 17.00 h ( cez týždeň zatvorené)

zimná sezóna
október – apríl: zatvorené

 

Vstupné:

1,5 € (jednotné vstupné)

Spoločná vstupenka (2 dospelí + 2 deti; max. 4 deti): 5 €
júl – august: počas kultúrnych podujatí: 2 € (dospelí), 1,5 € (deti)  
Spoločná vstupenka (2 dospelí + 2 deti; max. 4 deti): 6 €
Skupinová zľava nad 30 osôb – 10%

Každý návštevník dostane ku vstupenke 1 ľubovniansky zlatý (hodnota 0,50 € – dá sa použiť len ako platidlo určené pre disciplíny – jazda na koni, streľba z kuše, streľba z luku)


20.máj-jún: ponuka koncoročných školských výletov
1- dňový: 3 €/dieťa – zahŕňa prehliadku Domu ľubovnianskeho mešťana a návštevu vojenského tábora
1-dňový 4 €/dieťa – zahŕňa prehliadku Domu ľubovnianskeho mešťana, návštevu vojenského tábora a ľubovnianskeho hradu
1-dňový 5 €/ dieťa- zahŕňa prehliadku Domu ľubovnianskeho mešťana, návštevu vojenského tábora, ľubovnianskeho hradu a skanzenu
2-dňový: 20 €/dieťa – bližšie informácie na stránke www.marmon.sk v sekcii ponuka pre školy a skupiny
3-dňový: 31 €/dieťa – bližšie informácie na stránke www.marmon.sk v sekcii ponuka pre školy a skupiny

Ubytovanie v stredovekých stanoch:

Cena: 5 € /1 noc/osoba,

4 € /viac nocí/osoba