Smolenický zámok

Email Telefón Web

Zámok je otvorený pre verejnosť v letných mesiacoch júl – august.

Na úpätí Malých Karpát, cca 60 km severozápadne od Bratislavy sa nachádza obec Smolenice  so známym Smolenickým zámkom. Tento bol v r. 1953 odovzdaný Slovenskej akadémii vied ako účelové ubytovacie zariadenia. Postupne sa interiér zmodernizoval tak, aby sa dal využívať na konferencie, sympóziá, odborné semináre a iné vzdelávacie podujatia a od 26.6.1953 slúži Smolenický zámok ako Kongresové centrum SAV.


Prehliadky zámku

Zámok je otvorený pre verejnosť v letných mesiacoch júl – august, každý deň od 10.00 hod. – do 18.00 hod.
Vstup – každú celú hodinu. Mimo stanoveného termínu je možnosť organizovanej prehliadky po konzultácii s vedením KC SAV.

Vstupné: dospelí 1,50 €; Deti, dôchodcovia 0,70 €


Okolie zámku

Smolenický zámok sa nachádza nad obcou Smolenice na východnom úpätí Malých Karpát, 60 km severovýchodne od Bratislavy. Okolie poskytuje veľa možností na pešie výlety, cykloturistiku, či autoturistiku. Pešie túry sa dajú absolvovať po značkovaných chodníkoch v rámci 1-4 hod. Najvhodnejšie východzie miesta pre pešiu turistiku je rázcestie pod hradom, začiatok značkovaných chodníkov pred Obecným úradom v obci, alebo od železničnej stanice. Cykloturistika má ideálne podmienky v tomto okolí. V blízkosti vedie Malokarpatská magistrála, ktorá sa vinie pod úpätím Malých Karpát (aj bližšie časti sú z Plaveckého Petra cez Bukovú do Trstína), ale v okolí zámku sú vyznačené aj kratšie cyklocesty. Na zámku sa dajú bicykle zapožičať. Autom sa dá zájsť do blízkych historicky známych miest. Mapy

 

Informácie o doprave

Zaujímavosti Smoleníc