Múzeum dopravy | Bratislava

Email Telefón Web

Múzeum dopravy v Bratislave Vám počas celého roka ponúka zaujímavú zbierku vozidiel od prvých dopravných prostriedkov až po parné a iné rušne. V múzeu sa konajú pravidelne rôzne výstavy a podujatia.

V šesťdesiatych rokoch 20. storočia sa začali na Slovensku formovať prvé skupiny zberateľov a ochrancov dopravných technických pamiatok. Dňa 24. 6. 1999 bolo prvé slovenské múzeum dopravy slávnostne spístupnené verejnosti. Ročne múzeum navštívi viac ako 20 000 návštevníkov.

Múzeum sa nachádza v priestoroch koľajiska prvej bratislavskej stanice parostrojnej železnice z 19. storočia a priľahlých skladov. Cestnú dopravu prezentuje zbierka vozidiel od prvých dopravných prostriedkov s motorom i bez neho cez bicykle, osobné a nákladné automobily medzivojnového obdobia až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. storočia. Návštevníka zaujmú prototypy vyvinuté slovenskými automobilkami po druhej svetovej vojne a vojenské vozidlá. Na koľajisku možno vidieť výber parných, motorových a elektrických rušňov, nákladných vozňov a špeciálnych koľajových vozidiel slovenských železníc. Jedna z výstavných hál múzea je vyhradená expozícii železničnej signálnej, zabezpečovacej a oznamovacej techniky, zariadení pre údržbu trate, rovnošatám a ďalším predmetom z histórie železničnej dopravy na území Slovenska.

Otváracie hodiny

Utorok – Piatok

  10:00 – 17:00

Sobota – Nedeľa

  10:00 – 17:00

Vstupné

Voľný vstup každú prvú nedeľu v mesiaci

Dospelí: 3,30 EUR

Rodinná vstupenka: 8 EUR

oprávňuje vstup do expozícií a na výstavy múzea pre 2 dospelé osoby a najviac 3 deti v ich sprievode

Zľavnené vstupné

1,50 EUR – Deti nad 6 rokov, Žiaci, Študenti po preukázaní preukazom, alebo indexom, Dôchodcovia, Držitelia karty EURO 26 po preukázaní sa kartou, Držitelia karty ASA (Autoklub Slovakia Assistance) po preukázaní sa kartou, Ďalšie osoby na základe uzatvorených zmlúv

Kultúrne poukazy

Akceptujeme kultúrne poukazy pre rok 2014. Jeden kultúrny pokukaz platí na vstup pre jedného žiaka + doplatok 0,50 EUR
Bezplatné vstupné

Deti do 6 rokov

Osoby nad 70 rokov po preukázaní sa dokladom, kde je uvedený dátum narodenia

Zamestnanci Ministerstva kultúry SR po preukázaní sa preukazom zamestnanca MK SR

Držitelia prekuazu Zväzu múzeí na Slovensku po preukázaní sa preukazom

Držitelia ICOM karty po preukázaní sa preukazom

Zdravotne postihnuté osoby po preukázaní sa preukazom

Každú prvú nedeľu v mesiaci

Foto, video

Foto: 1 EUR

Video: 2 EUR

Príležitostné fotografovanie (svadby, reklama a pod.) 33 EUR

Múzeum dopravy sa nachádza za budovou Riaditeľstva Železničnej polície SR, medzi Predstaničným námestím a Pražskou ulicou.
Prístup je z lávky pre peších ponad Šancovú ulicu alebo šikmým nájazdom z rohu Šancovej a Pražskej ulice.