Zážitkovo – aktívne dovolenky pre rodičov s deťmi

Adresa Bajzova 8, 2 Bratislava Email marta.olle@minitabor.sk Telefón +421 905 610 255 Web www.minitabor.sk

Minitáboroví minivedúci zastrešení občianskym združením Zážitkovo. Tím tvorený veľkými detskými kamarátmi, ktorí Vám pripravia nezabudnuteľný predĺžený víkend alebo zábavu na jednodňových aktivitách. Spája nás chuť tráviť čas s deťmi aktívne a hoci sme už rodičmi, stále sme nevyrástli z atmosféry detských dobrodružstiev. Teší nás, že môžme priniesť radosť našim deťom, Vám a Vašim deťom.

Kto sme?
Minitáboroví minivedúci zastrešení občianskym združením Zážitkovo. Tím tvorený veľkými detskými kamarátmi, ktorí Vám pripravia nezabudnuteľný predĺžený víkend alebo zábavu na jednodňových aktivitách. Spája nás chuť tráviť čas s deťmi aktívne a hoci sme už rodičmi, stále sme nevyrástli z atmosféry detských dobrodružstiev. Teší nás, že môžme priniesť radosť našim deťom, Vám a Vašim deťom.

Ponúkame Vám to, po čom sami túžime – prežiť spolu s deťmi krásne chvíle, zapáliť v ich očkách iskričky radosti, pripraviť im pestrý program, o ktorom nám budú večer pred spaním ešte dlho dlho nadšene rozprávať.
Členmi nášho tímu sú skúsení lektori / animátori pracujúci s malými deťmi:


Maťa Ollé – Je spoluzakladateľkou občianskeho združenia Zážitkovo, je zároveň zakladateľkou a bývalou viacročnou predsedníčkou občianskeho združenia venujúceho sa organizovaniu detských letných táborov. Mama dvoch detí (6 a 4 roky), vyštudovala Prírodovedeckú fakultu UK, odbor biológia. Popri vedeckej práci jej učarovala po materskej dovolenke práca s malými deťmi – je lektorkou cvičení rodičov s deťmi do troch rokov v Občianskom združení Babyfit (kde sa zároveň ďalej vzdeláva v oblasti práce s deťmi a s pohybom). Táborovou vedúcou bola od 16-tich rokov až po deň, kedy si s Relom založili svoj vlastný „rodinný minioddiel“. Ale k táborom sa tak veľmi túžili vrátiť, až začali organizovať minitábory a takto si plniť sny o krásnych dovolenkách.

Ivana Bánová je maminou 8 ročnej dcérky. Certifikovaná inštruktorka masáží dojčiat CIMI (Certified Infant Massage Instructors), dokončuje kurz pohybové vzdelávanie detí predškolského veku. Vedie cvičenia s deťmi od 1 do 3 rokov, organizuje zážitkové a odborné semináre v oblasti materstva a rodičovstva. Absolvovala 430 hodín výcviku Klientom centrovaného poradenstva a psychoterapie, 1. stupeň kurzu Montessori pedagogiky a kurz Silvovej metódy. Je spoluzakladateľkou A centra – vedomá a aktívna príprava na materstvo a rodičovstvo a facilitátorka kraniosakrálnej terapie. Dlhodobo sa venovala tchaj-či a čchi-kungu.

Roman Javilák je ženatý, zatiaľ bezdetný, s veľkým úsmevom (vraj ako “ninja korytnačka” :-). Vyštudoval telesnú výchovu a trénerstvo a v súčasnosti sa venuje práci s deťmi (do 3 rokov) a dospelými. Na suchu spolupracuje ako lektor cvičení s deťmi s Občianskym združením Babyfit, (kde sa zároveň ďalej vzdeláva v oblasti práce s deťmi a s pohybom) a pôsobí ako tréner individuálnych a skupinových cvičení s dospelými vo fitnesscentre. Vo vode pracuje tiež ako lektor cviení s deťmi v Mobiku.
V Minitábore bude mať okrem detí na starosti aj „Pomalé naťahovacie a uvoľňovacie cvičenie“ a tiež „Intenzívne a kondične zamerané cvičenie“ pre dospelých.

Marek FajnorFoFo – chodí do táborov už od perinky a doteraz nezažil ani jedno leto bez tábora, najprv ako účastník, neskôr ako praktikant či športový vedúci, DJ, oddielový vedúci…. Možno aj preto vie vdýchnuť táboru takú fantastickú atmosféru, jednoducho „kde je Fofo, tam je sranda“. Je otec dvojročnej dcérky. Vyštudoval herectvo a zahrá všetko, nielen na gitare. Okrem úloh v TV seriáloch, divadelných predstaveniach, moderovania v rádiu či moderovania Pezinského vinobrania…. mu veľmi sedí úloha zabávača, medzi veselými deťmi a dospelými sa cíti ako ryba vo vode. Inak tomu nebude ani v našom minitábore – postará sa o oživenie programu a zábavu.

Maťka Sobotová – študuje manažment, ale jej srdce patrí odjakživa deťom a futbalu. S deťmi chodievala ako vedúca do letných táborov, momentálne je obľúbenou vedúcou v denných detských táboroch a popri štúdiu je opatrovateľkou detí vo veku 2 až 11 rokov. Starších školákov pripravuje na písomky a prijímačky z matematiky a fyziky. Futbal je jej srdcovou záležitosťou, na krku nosí prívesok kopačky, v ušiach má futbalové náušnice, sleduje a prežíva zápasy anglickej ligy a sama aktívne hráva večernú ligu na UK. Deti ju milujú, pretože má k nim krásny kamarátsky prístup, kreslí pre ne tie najkrajšie obrázky, vyrába diplomy a medaily a úprimne ju baví hrať sa s nimi na všetko čo ich napadne.

Evka Košťálová – študuje na pedagogickej fakulte sociálnu prácu a naozaj si vybrala dobre – je ako stvorená pomáhať druhým či starať sa o nich. Pracuje v Unicefe, kde pomáha deťom nájsť riešenia ich problémov, rozpráva sa s nimi, poskytuje im pocit istoty a citovej podpory. Rada chodí na výlety do prírody – v lete ju stretnete na korčuliach či na bicykli, v zime v horách na snowboarde. Každé jarné i letné prázdniny trávi Evka ako vedúca v dennom detskom tábore. S deťmi sa zahrá rôzne hry a tiež im vymýšľa súťaže. Dôležité pre ňu je, aby sa všetky deti cítili príjemne a odniesli si domov krásne spomienky. Preto sa všetkým rada venuje a zabáva sa s nimi. Vďaka svojmu priateľskému prístupu a úprimnému úsmevu ju deti majú radi 🙂

Martinka Bollová je profesionálna krasličiarka (krasliceshop.webnode.sk), organizuje kurzy zdobenia kraslíc pre dospelákov ale vedie aj veľkonočné dielničky pre deti v materských škôlkach. Baví ju čokoľvek vyrábať, tvoriť, šiť, maľovať a zvládať postupne všetky možné netradičné techniky, ktoré v jej šikovných rukách vyzerajú úplne ako tradičné 🙂 Vymyslí, navrhne a vyrobí kedykoľvek akýkoľvek kostým, z ktorého sú nadšené deti ale aj dospeláci. Má dve detičky – trojročnú dcérku a osemročného syna.


Relo Ollé – Spoluzakladateľ a predseda občianskeho združenia Zážitkovo, tiež bol pri vzniku občianskeho združenia, ktoré organizovalo detské tábory. Otec dvoch detí (4 a 6 rokov). Každý rok zažíval táborové dobrodružstvá ako dieťa, neskôr ako oddielový vedúci a veľmi mu sadla aj funkcia vedúceho vedúcich, teda hlavného táborového vedúceho. Vyštudoval manažment na Ekonomickej univerzite a momentálne pracuje vo svete internetu (napríklad aj dovolenkasdetmi.sk). Jeho táborové špeciality sú všetky športy – tradičné i netradičné, suchozemské i vodné, denné i nočné (hry). Malé deti si ho hneď obľúbia pre jeho unikátne schopnosti napodobňovať akékoľvek zvieratká a to vždy a všade, tých starších naučí v lese stavať bunkre, zakladať ohne s 1 zápalkou (alebo aj bez).

 

Program v Minitábore

Čakajú Vás zážitky, zábava, oddych, plno inšpirácii na hry s Vašimi detičkami, nezabudnuteľné chvíle s deťmi a kamarátmi…

Program každej akcie sa čo najviac snažíme prispôsobiť účastníkom. Na ukážku z programu predchádzajúcich Minitáborov:

RÁNA
– bláznivé ranné rozcvičky s táborovým tancom

DOOBEDIA
– masáže bábätiek pod vedením certifikovanej inštruktorky (CIMI – Certified Infant Massage Instructors) pre detičky od 0 rokov, môžu sa zúčastniť aj tehotné
– odborné cvičenia pre najmenšie detičky (1-2 roky)
– hry, pohybové a tvorivé aktivity pre staršie detičky (2-6 rokov)
– lesné a športové dobrodružstvá pre najstaršie deti (6-15 rokov)
– orientačný pečiatkový pretek
– minitáborová minikapela plná minihudobníkov
– špecialitky pre dospelákov:

  • Čchi-kung – staré čínske umenie pestovania života, zachovania dlhovekosti a nesmrteľnosti; súčasnému človeku čchi-kung odkrýva perspektívu dosiahnutia reálneho zdravia, stability a harmónie osobnosti; za priaznivého počasia sa cvičí v prírode,
  • kurz presnej streľby zo vzduchovky.

POOBEDIA
– veľké rodinné hry
– športové aktivity
– tancovačka netradične aj s hudobnými nástrojmi

VEČERY
– hrané večerníčky pre detičky od deduška večerníčka a jeho kamarátov
– špeciálny program pre dospelých
– večerné aktivity pre akčných dospelých, perfektné spoločenské hry

… a pár tajných tromfov, ktoré zverejníme neskôr 🙂

Zdroj: www.minitabor.sk