Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka

Adresa Červený Kláštor 147 , 059 06 Červený Kláštor Email recepcia1@kupelecks.sk Telefón +421 52 482 2006 +421 914 338 820 Web www.kupelecks.sk

Zavítajte do výnimočných kúpeľov s bohatou históriou a odneste si nezabudnuteľné zážitky, ktoré Vás prijmú k návratu.

UBYTOVANIE

DOM ZDRAVIA

Dom zdravia*** je ubytovanie vyššieho štandardu. V hotelovom type ubytovania sa nachádzajú dvojlôžkové izby, menšie aj rodinné apartmány. Samozrejmosťou je TV so satelitom, trezor, minibar, župan, fén, žehliaca doska a kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a toaleta.

V areáli je hosťom k dispozícii aj 18 domčekov so samostatným vykurovaním a teda s možnosťou celoročného ubytovania, v dvoch rôznych kategóriách:

Kúpeľný DOMČEK (15 domčekov) a Poschodové domčeky (3 domčeky). V rámci typu kúpeľný DOMČEK je jeden bezbariérový.

KÚPEĽNÝ DOMČEK

Vychutnajte si pohodu v domčeku, v ktorom sa nachádzajú 2 dvojlôžkové izby a spoločná miestnosť s možnosťou prístelky. K vybaveniu patrí chladnička, rýchlovarná kanvica, TV, telefón a kúpeľňa s toaletou.

POSCHODOVÉ DOMČEKY

Domček s kapacitou 5 – 7 osôb, kde 5 pevných lôžok sa nachádza na poschodí a v dolnej časti domčeka sa nachádza spoločná miestnosť s gaučom, sprcha a toaleta.

V prípade kúpeľnej liečby sa o možnostiach a cien informujte kontaktovaním našej prijímacej kancelárie. Mimo kúpeľnej liečby môžete využiť ubytovanie u nás už od jednej noci alebo si vyberte niektorý zo zvýhodnených pobytov.

ŠKOLSKÉ VÝLETY A TÁBORY

Zavítajte k nám do Pienin na miesto, kde každý deň môžete objavovať nevídané krásy regiónu.

ŠPORTOVISKÁ, VOĽNOČASOVÉ AKTIVITY A ODDYCHOVÉ ZÓNY V AREÁLI KÚPEĽOV

V kúpeľnom areáli si môžu deti zmerať svoje sily a zdravo si zasúťažiť pri hre: futbalu, volejbalu, bedmintonu, petangu, veľkého šachu a ruských kuželkách. Kondíciu preveria aj vonkajšie fitness stroje na cvičenie, osvieženie poskytne vonkajší bazén s protiprúdom či nevšedný zážitok prinesie vonkajšia Kneipp terapia s balančným chodníkom. V areáli sa nachádza aj detské ihrisko s trampolínou a veľká lanová pyramída. V prípade ostrého slnka alebo dažďa je možné využiť na rôzne aktivity (tvorivé dielne, spoločenské hry, kvízy, súťaže a pod.) aj naše zastrešené kolonády, vonkajšiu kolibu alebo amfiteáter, pričom deti budú stále na čerstvom vzduchu. K dispozícii je tiež niekoľko altánkov, kaplnka zasvätená Matke Ustavičnej Pomoci, bylinková a kvetinová záhradka. Vzhľadom na široký a spevnený chodník, resp. rozľahlú trávnatú plochu je možné tento priestor prenechať na ďalšie pohybové a športové aktivity v réžii školy (skákanie vo vreci, beh pomedzi prekážky a pod.)

VYDAJTE SA ZA SPOZNÁVANÍM TOHO NAJ Z REGIÓNU

Pieninský národný park so svojim bradlovým pásmom ponúka možnosť nenáročnej turistiky a výstupy na Tri Koruny či Sokolicu. Po zdolaní niektorého z vrcholov sa každému naskytnú nezabudnuteľné panoramatické výhľady na rozsiahlu prírodnú scenériu. Ideálnym miestom pre cykloturistiku je zaiste chodník popri rieke Dunajec. Majestátny prielom Dunajca si však môžete užiť nielen na bicykli, ale takisto aj splavom na tradičných goralských pltiach či raftoch.

Z pohľadu histórie patrí región k jednému z najbohatších. Kláštor kartuziánov a kamaldulov je známy predovšetkým prostredníctvom „lietajúceho“ mnícha Cypriána, ktorý tu v minulosti pôsobil a zanechal tu nezmazateľnú stopu – herbár pozostavujúci z 283 byliniek v piatich jazykoch. Nahliadnite do života mníchov a poprechádzajte sa po priestoroch, v ktorých mnísi hľadali duševný pokoj a spojenie s Bohom.

Na poľskej strane v bývalej slovenskej obci Niedzica môžete navštíviť hrad Niedzica, parky miniatúr známych hradov, zámkov, architektonicky významných stavieb Oravy, Podhalia i Spiša a taktiež sakrálnych objektov zo sveta. Veľká vodná plocha ponúka možnosť plavby loďou po priehrade alebo k zrúcanine hradu Czorsztyn. V obci sa nachádza aj rodný dom známeho slovenského herca Michala Dočolomanského a dnes toto miesto pripomína pamätná tabuľa.

Medzi ďalšie historické skvosty patrí Hrad Ľubovňa, ktorý po stáročia plnil dôležitú úlohu pohraničnej pevnosti už od 13. storočia. Hrad sa stal významným miestom stretnutí uhorských a poľských kráľov, pričom na hrade boli istý čas uschované poľské korunovačné klenoty. Za múrmi hradu sa od minulosti až po súčasnosť odohralo mnoho príbehov a jedným z nich je aj väznenie kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského. Tento príbeh si vypočujete pri výstupe na hradnú vežu, v ktorej bol väznený a po zdolaní všetkých schodov Vás čaká odmena v podobe dychberúcich výhľadov do širokého okolia, pričom môžete vidieť týčiace sa Tri Koruny, Vysoké Tatry i Levočské vrchy. Nemenej zaujímavým miestom vo vnútri hradu je aj expozícia osobných predmetov rodiny Zamoyských a španielskej princeznej Isabelly de Bourbon – poslední súkromní vlastníci hradu. Hrad je sprístupnený aj pre nevidiacich, slabozrakých a nepočujúcich. Pod hradom Ľubovňa sa nachádza Ľubovniansky skanzen, ktorý Vám v jednotlivých domčekoch ľudovej architektúry priblíži život usilovných a pracovitých ľudí. Najvzácnejším objektom v skanzene je Národná kultúrna pamiatka – drevený kostolík z Matysovej. Skanzen je sprístupnený aj pre nevidiacich a slabozrakých.

Stará Ľubovňa sa môže pýšiť tým, že prostredníctvom svojich expozícii vyobrazuje život všetkých sociálnych vrstiev z minulosti. Na hrade to je šľachta, v skanzene pospolitý ľud a na Námestí sv. Mikuláša sa nachádza Dom ľubovnianskeho mešťana, v ktorom uvidíte štýl bývania a obliekania tejto vrstvy. Prehliadka je spojená s vyrazením vlastnej mince – Ľubovnianskeho zlatého alebo Ľubovnianskeho medenáka.

Posledným miestom, ktoré by ste mali v našom regióne navštíviť je hora Zvir v obci Litmanová. Je pútnickým miestom, kde sa zjavovala Panna Mária a už niekoľko rokov prináša desaťtisícom ľudí vzácny pokoj v duši.

V AREÁLI

Tí menší sa vybláznia na detskom ihrisku s trampolínou alebo na veľkej lanovej pyramíde.

Ak máte radi kolektívne športy, tak k dispozícii je volejbalové i minifutbalové ihrisko.

Svoju šikovnosť, obratnosť, vytrvalosť či um preveríte taktiež na bedmintonovom ihrisku, pri hre petangu, ruských kuželkách a veľkom šachu.

Kondíciu preveria vonkajšie fitness stroje a osvieženie zaiste poskytne vonkajší bazén s protiprúdom.

Celkový zážitok z krásneho prostredia dotvára kúpeľný park s bylinkovou a kvetinovou záhradkou, načerpanie pokoja a duchovnej sily pri kaplnke Matky Ustavičnej Pomoci alebo absolvovanie unikátu v širokom okolí – vonkajšej Kneipp terapie s balančným chodníkom.

Kneipp terapia je vodoliečebná otužovacia procedúra založená na pôsobení rozdielu tepla a chladu. Pomalé chodenie v studenej vode v kombinácii s vysokým zdvíhaním nôh (ako bocian) spôsobuje dráždenie termoreceptorov chodidla. Terapia pôsobí priaznivo na látkovú výmenu, zlepšuje krvný obeh, tonizuje svaly a prispieva k otužovaniu organizmu. Prechod cez vodu plynule nadväzuje na balančný chodník. Účinok chôdze na boso po rôznych druhoch povrchu spočíva v stimulácii receptorov (nervových zakončení) chodidla a následnej reflexnej reakcii svalov celého tela. Procedúra pozitívne vplýva na udržiavanie kĺbovej stability a balančnej funkcie organizmu.

Keď už budete u nás, tak určite nevynechajte ani ochutnávku zdravej minerálnej a liečivej vody Smerdžonka priamo z prameňa.

Ešte lepší prehľad o našich športových a oddychových zónach získate pozretím mapy areálu kúpeľov.

Zdroj: www.kupelecks.sk