Denné tábory by OZ Preliezka

Adresa Lipského 6, 841 01 Bratislava Email info@dennetabory.sk Telefón +421 905 756 043 Web dennetabory.sk

Najväčšou výhodou denných táborov je fakt, že svoje ratolesti máte neustále pod kontrolou. Večer ich máte doma a môžete sa im venovať!

V OZ Preliezka sa deti už takmer 20 rokov snažíme, aby Vaše deti zmysluplne trávili voľný čas prázdnin. Deti sa s nami stávajú parkouristami, zoológmi, vodákmi, mladými dámami aj kuchárikmi, rozvíjajú svoje schopnosti hravou formou a získavajú nové priateľstvá.

Na portáli www.dennetabory.sk je široký výber dennýc táborov pre chlapcov aj dievčatá, vo veku od 4 do 15 rokov. Ponuka denných táborov s označením MINI je určená pre deti od 4 do 6 rokov. V ponuke máme programy určené pre TEENEGEROV od 11 do 15 rokov. Väčšina táborov je organizovaná v Bratislave, no v OZ Preliezka nezabudli ani na Trenčín, Trnavu, Žilinu, Senec, či Pezinok.

 

Ponuka táborov

Ponuka denných táborov OZ Preliezka je naozaj pestrá,  deti sa môžu každý rok tešiť aj na novinky. Medzi najobľúbenejšie táborové programy patria:

Akčný teenager Bratislava– Nie, nuda sa v tomto dennom tábore nepripúšťa. Na vašich teenagerov čaká splash ball, špotový turnaj, preteky na tobogáne aj v motokárach, virtuálna realita, biliard či splav Dunaja. Ich tímového ducha preverí originálna zábavná hra na štýl pevnosti Boyard, spoznajú históriu petržalských bunkrov aj lesné zákutia Devínskej Kobyly.

 

Bunkre odvahy – Denný letný tábor Bunkre odvahy sa bude odohrávať na slovensko-rakúskych hraniciach, v priestoroch, ktoré tvoria našu živú históriu. Deti spoznajú ozajstné príbehy z Napoleonských vojen a tiež realitu života vojakov zčias I. aII. svetovej vojny.Vzrekonštruovaných priestoroch obranných bunkrov sa deti zážitkovou formou dozvedia veľa o histórii, naučia sa orientovať v teréne, čítať v mape, používať buzolu, podľa stromov spoznať svetové strany a zakladať oheň.

 

Malí kuchárikovia – Spolu so Chefparade vaše deti zažiju kulinársky týždeň plný dobrôt, ktoré si samé pripravia.Vyskúšajú polievky, studené predjedlá, zložitejšie hlavné jedlá a sladučké dezerty. Všetko pod taktovkou skúseného šéfkuchára. Vo štvrtok čaká deti výroba PIZZE na zábavnom workshope a zábava v Jump Fun Nivy.

Svetoví kuchárikovia – Pod vedením skúseného šéfkuchára si pripravíme anglické raňajky, pravý domáci burger, kuracie Pho či jedinečnú pizzu. Deti sa do sýtosti vyšantia aj vo vodách neďalekého kúpaliska či počas spoločných hier vonku. Svoje kuchárske umenie predvedú na záver rodičom prípravou originálneho pohostenia a všetky prázdninové recepty si zapíšu aj do vlastnej kuchárskej knihy. Denný tábor Svetoví kuchárikovia sa koná v priestoroch a v spolupráci s Art of Taste – Škola varenia.

 

Mladí zoológovia – Pre deti je opäť pripravená pestrá paleta dobrodružných zážitkov. Táborový program s množstvom zábavy, hier a humoru je popretkávaný získavaním vedomostí z rôznych oblastí prírody (fauna, flóra, vznik sveta a života, život zvieratiek v ZOO atď.) Zoologickou a taktiež množstvo zábavy pri spoločných hrách a súťažiach – a to všetko v priestoroch ZOO Bratislava, priamo v prírode, obklopené zvieratkami

Parkour a Parkour TEEN – Čo je Parkour? Jedinečné umenie alebo disciplína o prekonávaní prekážok v okolitom prostredí, ktorá sa podobá sebaobrane v bojových umeniach. Je určený pre každého, kto má chuť rozvíjať svoje pohybové schopnosti a má motiváciu a chuť naučiť sa tie najkrajšie, ale zároveň najťažšie akrobatické prvky. Počas 5 dní sa deti naučia prekonávať prekážky, freerun, akrobaciu, preskoky a mnoho iného. K letu patrí aj voda, v stredu zbaľte deťom plavky a nafukovačky na kúpalisko Matadorka.

 

Smelí výletníci Bratislava – Deti sa môžu počas týždňa tešiť na jazdu Vláčikom Prešporáčikom až na Bratislavský hrad. Zažijú svižnú plavbu loďou po Dunaji a na všetko sa pozrú z vtáčej perspektívy na UFO veži! Zašantia si spoločne na kúpalisku Delfín a krásne týždeň uzavrieme prechádzkou v ZOO. Nebudú chýbať ani náučné pamiatky, ako hrad Devín a oboznámime sa s artefaktami zo Slovenska a svetových lokalít v Prírodovednom múzeu.

Veselí vodáciV dennom tábore Veselí vodáci vaše ratolesti objavia kus krásnej prírody, a to len kúsok od centra mesta, kde by to človek ani nečakal. Spojenie lásky k prírode a športom, radosť z hry a priateľov – doprajte to deťom tým, že im umožníte stráviť týždeň v tomto veselom tábore. V prípade nepriaznivého počasia bude program zabezpečovaný náhradnými aktivitami (spoločenské hry, stolný tenis a pod.)

Nielen tieto, ale aj množstvo iných, tematicky zameraných nájdete na

DENNETABORY.sk

Zdroj: dennetabory.sk