West Hrošík – stredisko s komplexnými službami pre aktívnu rodinu

Adresa P.O. BOX 29, Bratislava Email hrosik@hotel-west.sk Telefón + 421 2 5478 8692 Web www.stredisko-hrosik.sk

„Plávanie“ novorodencov a dojčiat má veľký význam pre ich ďalší vývoj. Voda je priateľským a známym prostredím už z obdobia vnútromaternicového vývoja. Nadľahčuje a umožňuje dieťatku vykonávať pohyby zodpovedajúce jeho povahe a nálade. Príďte sa presvedčiť.

West Hrošík je novovybudované stredisko s komplexnými službami pre aktívnu rodinu. K plávaniu v unikátnom bazéne so slanou vodou sme pridružili ďalšie služby. Vytvorili sme tak pre Vás oázu aktívneho oddychu a komplexných služieb pre mladú rodinu. Naše stredisko sa nachádza v nádhernom bratislavskom lesoparku na Kolibe v hoteli West.

 

Ponuka:

 • dojčenské plávanie v slanom bazéne
 • víkendové pobyty s celodennými aktivitami
 • babygym (cvičenie detí s rodičmi)
 • masáž pre tehuľky aj mamičky
 • stráženie detí

Návštevou nášho strediska zlepšíte imunitný a pohybový systém svojho dieťatka.

Význam „plávania“ novorodencov a dojčiat
„Plávanie“ novorodencov a dojčiat má veľký význam pre ich ďalší vývoj. Voda je priateľským a známym prostredím už z obdobia vnútromaternicového vývoja. Nadľahčuje a umožňuje dieťatku vykonávať pohyby zodpovedajúce jeho povahe a nálade. Vďaka plávaniu sa u dieťatka prirodzeným spôsobom môžu posilňovať rôzne svalové skupiny, ktoré by ste na „suchu“ posilňovali omnoho náročnejšími cvikmi, ktoré bábätko zvyčajne nerobí s radosťou.
Zameranie kurzov nie je len vo vzťahu k plávaniu, ale hlavne k všestrannému rozvoju dieťaťa. Program v sebe zahŕňa také prvky, ako je rozvoj integrity rodičov a detí, rozvoj sociálneho sa správania v kolektíve, ale aj podporovanie osobností každého dieťaťa zvlášť. Nesporný je rozvoj pohybových schopností, telesnej kondície, získavanie návykov smerujúcich k pravidelného športovaniu. Detská sauna a otužovacie činnosti znižujú náchylnosť detí k rôznym ochoreniam, ktorých spoločným menovateľom býva zmena teploty (nádchy, chrípky a pod.). V kombinácii s rehabilitáciou sa dosahujú veľmi dobré výsledky pri liečení telesne postihnutých, detí s odchýlkami neuropsychického vývoja alebo ľahkými mozgovými disfunkciami a taktiež pri liečení detí s chronickými ochoreniami horných dýchacích ciest.
Program ako celok vo svojich určitých etapách zabezpečuje aj psychickú relaxáciu všetkých zúčastnených.

 

Prečo plávať vo West Hrošík?

Pravidelne si robíme prieskum stredísk – čo si pravdepodobne každý rodič urobí sám, aby si vybral to najlepšie stredisko pre svoje dieťa. My takýto prieskum robíme štvrťročne a snažíme sa aby sme ponúkali to najlepšie za adekvátne ceny. Kritéria, ktoré sledujeme:

 • Kvalita vody – v podstate už každá časť Bratislavy má vlastné stredisko plávania ale nie všetky strediská majú bazén, ktorý slúži výlučne na plávanie dojčiat! Tu odporúčame klásť najvyšší dôraz a teda – na kvalitu vody v bazéne a na to či bazén slúži výlučne plávaniu s dojčatami. V našom bazéne je morská voda, slaná ako slza v oku (čiže nedráždi ale práve naopak prospieva) , v bazéne prebiehajú len kurzy pod dohľadom nášho personálu a voda je každý mesiac kontrolovaná laboratórnymi skúškami – na požiadanie k nahliadnutiu všetky protokoly. Máme najdrahšiu dostupnú technológiu na dezinfekciu vody – popis technológie na požiadanie k nahliadnutiu.
 • Možnosť parkovania – v dnešnej hektickej dobe je kvalitné a pohodlné parkovanie k nezaplateniu. O to lepšie keď je zadarmo. V tomto sa strediská líšia, väčšina poskytuje parkovanie buď za poplatok alebo zdarma . My poskytujeme veľké parkovisko zdarma z ktorého vedie nadrozmerný výťah priamo na recepciu.
 • Počet lekcií – väčšina stredísk poskytuje 8 lekcií, u nás tiež ponúkame 8 lekcií
 • Cena za 8 lekcií – pohybuje sa od 130€ – 165€, my máme cenu 149€ , cenu ovplyvňuje drahá morská technológia, ktorú poskytujeme ako jediný v BA a je vhodná aj pre alergikov a deti s citlivou pokožkou.
 • Počet vynechaných lekcií ktoré sa dajú nahradiť – od 2 – 3 náhrady, čerpanie 2-3 mesiace, my poskytujeme klientom 2 náhrady, čerpanie 6 mesiacov a tretia bonusová náhrada sa udeľuje za zodpovedné a včasné nahlasovanie neúčasti aj keď ide o 3. 4. 5…. atď. vymeškanie.
 • Počet inštruktoriek v stredisku – 1-2, my máme 2 jedna pomáha na suchu a druhá pláva, obidve sa venujú vaším deťom pokým sa vy pripravíte.
 • Odbornosť – neviem sa vyjadriť k iným strediskám. My máme 3 vyškolené zamestnankyne v českom školiacom zariadení, 2 inštruktorky absolvujú tento kurz na jar. Viackrát vznikla búrlivá debata ohľadom metodických postupov pri dojčenskom plávaní ale v Českej republike má dojčenské plávanie ďaleko hlbšie korene a preto naše stredisko dôveruje práve ich poznatkom.
 • Detský kútik – všetky strediská poskytujú takzvanú oddychovú časť po plávaní v pristoroch bazéna, niektoré aj externý detský kútik. My poskytujeme aj externý detský kútik s mikrovlnkou kde môžete v kľude dojčiť, nakŕmiť deti a poklebetiť si.
 • Stráženie druhého dieťaťa – väčšina stredísk túto službu neposkytuje, my sme však rokmi skúseností dospeli k tejto službe pre Vás. Pokiaľ plávate alebo cvičíte s jedným dieťatkom to druhé Vám postrážime za 2,50€/hodina.

 

 

Zdroj: www.stredisko-hrosik.sk