TOM športový klub pre deti | Bratislava

Adresa Vajnorská 98/B, 83104 Bratislava III. - Nové Mesto Email tom@sportjehra.sk Telefón 0903 205 544, 0903 748 674 Web www.sportjehra.sk

TOM športový klub pre deti je novým oddielom, zameraným na všestranný pohybový a športový rozvoj detí a mládeže, rozvíjanie športovej výkonnosti, pohyb na čerstvom vzduchu a v prírode, organizovanie športových podujatí, súťaží a detských táborov.

TOM športový klub pre deti je novým oddielom, zameraným na všestranný pohybový a športový rozvoj detí a mládeže, rozvíjanie športovej výkonnosti, pohyb na čerstvom vzduchu a v prírode, organizovanie športových podujatí, súťaží a detských táborov. To, čo tu doteraz pre deti v mnohých smeroch chýbalo. Priblížiť deťom šport od malička zábavnou a hravou formou, vyplniť ich voľný čas a nezameriavať sa v rannom veku len na konkrétny druh športu. Tréningový proces zabezpečujú kvalifikovaní tréneri, bývalí aktívni a všestranní športovci, s dlhoročnou praxou pri tréningovej práci s deťmi.

 

altako TRÉNING – chceme deti trénovať, viesť najmä k pravidelnému a systematickému pohybu a športovaniu už od predškolského veku…

altako OSOBNOSŤ – prostredníctvom športu chceme vytvárať z detí osobnosti, formovať ich sebavedomie, ducha a podnecovať chuť k pohybu…

altako MOTIVÁCIA – chceme deti správne motivovať, vytvoriť pozitívny vzťah k športu, prebudiť radosť zo súťaženia, zlepšovať ich športovú výkonnosť a kondíciu…

 

Hlavným mottom klubu je: Šport je hra…

 

Prostredníctvom hry a najmä zábavy ukázať deťom, prečo ich má šport baviť, čo je na ňom to pekné a príťažlivé (na rozdiel od sedenia doma pri telke a počítači), vytvoriť záujem vypĺňať svoj voľný čas práve športovaním. Chceme deťom ukázať široké spektrum možností, ktoré im šport ponúka formou hry a zábavy.

 

Hlavným cieľom je všestranná pohybová príprava a orientácia na rôzne športy.

Výhodou nášho oddielu je, že si deti vyskúšajú mnohé druhy športov. Získajú základy správneho pohybu, naučíme ich behať, skákať, základy gymnastiky, atletiky, športových hier, ale aj korčuľovať, hrať tenis, bicyklovať v rôznych terénoch, či v zime lyžovať. Deti spoznajú mnohé športové odvetvia, ktoré by v špecializovanom športovom oddieli (či už futbalovom, hokejovom, tenisovom, lyžiarskom, a pod…) nemali možnosť spoznať, keďže tieto kluby sa zameriavajú už na konkrétny šport. 

Prečo už od 4 rokov?

Pretože práve pre malé deti je všestranný pohybový rozvoj najdôležitejší a mal by tvoriť základ ich športového vývoja do budúcnosti. Nezameriavať sa v rannom detstve na konkrétny druh športu (ako je to v bežných športových oddieloch), pretože dieťa často ešte nemá správne všeobecné pohybové návyky a často nevie, či by ho daný šport, na ktorý ho prihlasite mohol baviť a malo naň aj predpoklady.

 

Čo všetko si vaše deti s nami vyskúšajú?

Začíname základnou pohybovou lokomóciou – behom a skákaním, základmi gymnastiky a jednoduchej akrobacie, rôznymi športovými hrami s loptami. Pokračujeme korčuľovaním na in line korčuliach (v zime na ľadových korčuliach), ale aj bicyklovaním v prírode. Skúsime základy tenisu, v zime lyžovania, ale aj iné športy, napr. lezenie na prekážkovej dráhe, aerobik turistiku, vodné lyže. Zúčastníme sa s deťmi na rôznych športových súťažiach určených pre širokú verejnosť, napríklad v behu, pretekoch na korčuliach, bicykloch a lyžiach. Týmto deťom šport spestríme a vytvoríme u nich chuť súťažiť, porovnávať sa a pretekať sa. 

Čo nasleduje ďalej?

Keď dieťa získa správne pohybové návyky a bude sa javiť ako talentované na konkrétny šport, odporučíme vám (alebo aj sprostredkujeme) zaradenie do špecializovaného oddielu v športe, ktorému budú zodpovedať jeho predpoklady. 

Aké ďalšie výhody a benefity s nami máte?

Deti vytvoria kolektív a partiu, nájdu si a spoznajú nových priateľov a kamarátov. Budú tráviť čas v prírode, na čerstvom vzduchu, zabavia sa a „vybijú“ svoju energiu užitočným spôsobom. V letných mesiacoch sa môžu vaše deti s nami zúčastniť celodenných detských táborov a spestriť si prázdniny organizovaným športovaním. Všetci naši členovia navyše získajú výhody a zľavy pri kúpe športového vybavenia v rôznych športových obchodoch, ale aj odborné poradenstvo pri výbere správnej športovej výstroje.

 

Program tréningov je pestrý, hravý a má za úlohu deti upútať, vzbudiť chuť a záujem o športovanie. Hravou a nenásilnou formou viesť deti k všestrannej pohybovej aktivite, aby ani samé deti nevedeli, ako im s nami ujde čas a vybili si svoju detskú nevyčerpateľnú energiu. No a najmä mali chuť a záujem prísť znovu aj na budúce medzi nás…

Tréningy s možnosťou až 4 krát do týždňa po 1 hodine (ale je to na vás, na koľkých tréningoch sa zúčastníte – 2, 3 alebo 4x týždenne).

Sú vytvorené 2 skupiny detí, jedna skupina malé deti (vo veku 3 – 4 roky), druhá skupina väčšie deti (vo veku 5 – 6 rokov), obe skupiny trénujú v jednom termíne naraz (preto sú tieto tréningy vhodné napríklad aj pre súrodencov).

Kompletný program a podmienky

Fotogaléria

Zdroj: www.sportjehra.sk