The Little Gym®

Adresa Vajnorská 45, 83101 Bratislava III. - Nové Mesto Email bratislava@thelittlegym.eu Telefón 02 443 723 11 Web bratislava.thelittlegym.eu

Cvičenie pre deti od 10 mesiacov do 12 rokov

The Little Gym® je jedným z najpopulárnejších športových zariadení pre deti v  západnej Európe. Centrum pohybových aktivít, podporujúce harmonický a všestranný rozvoj detí, sa konečne dostal aj na Slovensko! Prvá slovenská pobočka tejto medzinárodnej siete je otvorená od septembra 2012 na adrese Vajnorská 45, Bratislava. Po otvorení The Little Gym® vo Varšave a v Prahe, kde úspešne funguje viac ako dva roky, bude bratislavská pobočka The Little Gym® už 24. pobočkou v Európe.

The Little Gym® má v súčasnosti viac ako 300 pobočiek po celom svete. Už viac ako 30 rokov ponúka tento medzinárodný koncept unikátne, nesúťaživé programy pre deti od 4 mesiacov do 12 rokov, pri ktorých môžu hravou formou rozvíjať svoje zručnosti, každé primerane svojmu veku, osobnosti a schopnostiam. Tak ako všetky ostatné pobočky po celom svete, i novootvorená bratislavská pobočka The Little Gym® bude ponúkať profesionálne zostavené cvičebné programy pre deti, zahrňujúce gymnastickú prípravu, pohybové hry, veselé prekážkové dráhy a tiež množstvo hudby. Deti tak vďaka novým zručnostiam získajú väčšiu  odvahu a sebadôveru a zároveň sa naučia počúvať, sústrediť sa a spolupracovať s ostatnými.

The Little Gym® je priestor určený výhradne deťom. Predstavte si telocvičňu – veľkú, svetlú, farebnú, plnú náradia vyrobeného špeciálne pre deti. Deti sa potrebujú hrať a cvičiť. Pokiaľ sa pre nich cvičenie stane hrou, môžu plne rozvíjať svoje pohybové schopnosti aj svoju osobnosť a získavať tým sebadôveru, na ktorej budú celý život stavať. Kurzy v slovenskom i anglickom jazyku budú viesť školení inštruktori, ktorí deti povzbudzujú a pomáhajú im naplniť a správne využiť ich prirodzenú túžbu po pohybe a poznaní. Okrem pravidelného cvičenia ponúka The Little Gym® možnosť zorganizovať svojim ratolestiam narodeninové oslavy, v lete sú k dispozícii prázdninové kempy plné cvičenia a tvorivých činností.

Koncept The Little Gym® rešpektuje fakt, že každé dieťa sa vyvíja svojím vlastným tempom a deti rovnakého veku môžu byť rôzne pokročilé. Inštruktori preto k deťom pristupujú vždy individuálne. Víťazov a porazených tu nehľadajte – dieťa sa tu naučí, ako zvíťaziť sám nad sebou a vydať zo seba to najlepšie.

„Ako bývalá vrcholová športovkyňa, trénerka detí aj ako mamička ročného chlapčeka som presvedčená o tom, že program The Little Gym je skvelý nielen pre rozvoj motorických schopností detí, ale aj v sociálnej a emocionálnej oblasti. Radi privítame rodičov a ich deti na skúšobnej hodine, ktorú ponúkame zadarmo,“ hovorí zakladateľka prvej slovenskej pobočky Mariana Truchlíková.

Naša filozofia – Cesta k úspechu bez víťazov a porazených

Deti sa učia postupne krok za krokom. V bezpečnom, nesúťažnom prostredí môžu všetky deti postupovať svojím vlastným tempom. Pod vedením našich školených inštruktorov sa učia zdolávať nové výzvy, prekonávať strach a dôverovať sami sebe. A pri tom všetko si ešte užijú veľa zábavy, pretože:

 • Náš program je prispôsobený jednotlivým vekovým kategóriám detí a je štruktúrovaný – jednotlivé lekcie na seba nadväzujú tak, aby deti postupne zdokonaľovali nové dôležité zručnosti.
 • Všetky aktivity a programy majú nesúťažný charakter. Deti sa neporovnávajú, ale pozitívne motivujú, aby sa zlepšovali, každé v rámci svojich možností.
 • Učíme deti ako zvíťaziť sami nad sebou, aby nemuseli víťaziť nad ostatnými.
 • Každá lekcia má svoju tému, ktorá dáva priestor detskej fantázii a hravosti. Každú aktivitu doprevádza originálna hudba z dielne The Little Gym®, ktorá napomáha procesu rozvoja a učenia – od telesných zručností a schopností až po schopnosti počúvať, počítať a porozumieť pokynom.

Presadzujeme individuálny prístup a malý počet detí v skupine, v ktorej má každé dieťa šancu sa zaradiť. Naši profesionálni inštruktori prechádzajú náročným školením metodiky The Little Gym®. Všetky naše telocvične sú plné svetla, farieb a života – ideálne prostredie pre Vaše deti a pre Vás.

Cvičenie rodičov s deťmi

Ponúkame štyri rôzne kurzy cvičenia rodičov s deťmi pre jednotlivé vekové kategórie našich najmenších:

 • Chrobáčiky (4 – 10 mesiacov)
 • Vtáčatá (10 – 18 mesiacov)
 • Svište (19 – 30 mesiacov)
 • Dráčikovia (30 – 36 mesiacov)

Cvičenie pre predškolákov

V kategórii predškolákov ponúkame 5 rôznych kurzov:

 • Šikulovia (3 – 4 roky)
 • Smieškovia (4 – 5 rokov)
 • Kamaráti (5 – 6 rokov)
 • Mini Flips (3 – 4 roky pokročilí)
 • Mini Jets (5  – 6 rokov pokročilí)

Gymnastika pre školákov

V kategórii Školáci ponúkame šesť gymnastických kurzov:

 • Flips (6 – 12 rokov, dievčatá začiatočníčky)
 • Twiters (6 – 12 rokov, dievčatá mierne pokročilé)
 • Aerials (6 – 12 rokov, dievčatá mierne pokročilé/pokročilé)
 • Jets (6 – 12 rokov, dievčatá pokročilé)
 • Hot Shots (6 – 12 rokov, chlapci začiatočníci/mierne pokročilí)
 • Flick Flack (6 – 12 rokov, chlapci pokročilí)

Viac o programe – Pre bližšie informácie o rozvrhu hodín, cene kurzov a pre rezerváciu skúšobnej hodiny zdarma prosím kontaktujte doleuvedené kontakty alebo tu.

Narodeninové oslavy

Zdroj: bratislava.thelittlegym.eu