Tanečná skupina Avalon

Tanečná skupina Avalon vznikla v júni 2002 a za krátke obdobie svojej činnosti absolvovala množstvo vystúpení. V súčasnosti pôsobí v Avalone 12 tanečníkov a skupina je momentálne najkvalitnejším tanečným súborom na Slovensku v oblasti írskeho tanca.

Tanečná skupina Avalon vznikla v júni 2002 a za krátke obdobie svojej činnosti absolvovala množstvo vystúpení. Medzi našich klientov patria Slovak Telecom, IBM, Tv Markíza, Rádio Okey, KIA,T-com, Velux, McDonald, Unicef, Scania,Transpetrol a iné. Avalon sa zúčastnil viacerých festivalov (Beltine, Festival historického šermu,…), účinkovala taktiež v hlavnom programe TOM 2006, Showdance 2010 a spolupracoval na tanečnej show That Way.

V súčasnosti pôsobí v Avalone 12 tanečníkov a skupina je momentálne najkvalitnejším tanečným súborom na Slovensku v oblasti írskeho tanca. Vedúcou súboru a hlavným trénerom je vicemajsterka Európy (2011) Adriana Šturdíková,asisentom trénera je Magda Matúšová. V repertoári Avalonu sa nachádzajú írske tance v soft shoes a hard shoes (step), obsahuje pútavé moderné choreografie a nechýbajú ani tradičné tance. Ponúkamé taktiež choreografiu Francúzsky kankán.

Pri tanečnej skupine Avalon posôbí Škola írskeho tanca Avalon, ktorej tanečníci okrem vystúpení reprezentujú Slovensko na medzinárodných tanečných súťažiach v Európe, kde vo veľkej konkurencii obsadzujú vo svojich kategóriách popredné miesta. V apríli 2011 nás dve naše tanečníčky reprezentovali na Majstrovstiev sveta v írskom tanci v Dubline, ako prvé Slovenky v histórii. Tanečná škola nás na jar 2012 taktiež reprezentovala na medzinárodnom festivale Muscat v Ománe.

Od októbra 2003 organizuje skupina Avalon pravidelnú tanečnú činnosť pre detia a mládež vo veku 4-20 rokov pod názvom Škola írskeho tanca Avalon a od septembra 2009 sme otvorili hodiny aj pre dospelých záujemcov. Škola je súčasťou medzinárodnej školy Ronan Morgan School registrovanej v organizácii An Coimisiun le Rinci Gaelacha. Vedie ju kvalifikovaný írsky tanečný učiteľ Ronan Morgan TCRG, ktorý žije v Budapešti.

Školu momentálne navštevuje približne 80 detí a dospelých, z ktorých sa mnohí zúčastňujú tanečných sútaží v írskom tanci jednotlivcov (Feis) prebiehajúcich v celej Európe. Vo svojich kategóriach získavajú výborné umiestnenia a zaraďujú tým našu školu k najúspešnejším v Európe. V novembri 2010 sa dve naše tanečníčky zúčastnili Majstrovstiev Európy v írskom tanci v Stuttgarte. Obe získali vynikajúce umiestnenia (2. a 3.miesto) a ako prvé Slovenky sa kvalifikovali na Majstrovstvá sveta v írskom tanci,ktoré sa konali na jar 2011 v Dubline. Okrem súťaží naši tanečníci reprezentujú našu školu vystúpeniami na rôznych spoločenských podujatiach.

Pokročilí tanečníci sa môžu do školy prihlasovať počas celého roka – tréningy sú delené podľa pokročilosti.
Začiatočnícke triedy sú určené pre chlapcov a dievčatá vo veku od 3 do 12 rokov a pre dospelých a mládež od 13 rokov (horná veková hranica nie je obmedzená!momentálny vekový priemer v skupine je okolo 35r.).

Deti začiatočníci trénujú 2 x týždenne, dospekí 1x. Najbližšie prijímame začiatočníkov v septembri 2012 (tréningy nových začiatočníkov – detí do 12 rokov, budú prebiehať od 3.9.2012),v prípade záujmu nás kontaktuje!

Zdroj: www.avalon-dance.com