Súkromná materská škôlka Espania Trnava

Adresa Budova Hotel Kaštiel pri Tovarníckom parku, Topoľčany Email topolcany@espania.sk Telefón + 421917304304 Web www.espania.sk

Bilingválna materská škola pre rozvoj Matematiky a Športu. Hlavnou jazykovou kombináciou sú jazyky nových ekonomických veľmocí : Španielsko-Anglická trieda a Čínsko-Anglická trieda Od roku 2013 otvárame vo vybraných mestách aj materské triedy v jazykoch Kórejsky a Japonsky.

Keď vstúpite do našej škôlky, vstupujete na územie novej krajiny, kde sa komunikuje iba cudzou rečou. po dvoch rokoch bude dieťa perfektne rozumieť jednému a po troch rokoch dvom svetovým jazykom. Deti sa u nás jazyk neučia, ale celá komunikácia prebieha počas dňa v cudzom jazyku. Škôlka zamestnáva iba zahraničných vysokoškolsky – vzdelaných učiteľov.
Hlavnou jazykovou kombináciou sú jazyky nových ekonomických veľmocí : Španielsko-Anglická trieda a Čínsko-Anglická trieda. Od roku 2013 otvárame vo vybraných mestách aj materské triedy v jazykoch Kórejsky a Japonsky.


Tie deti, ktoré už hovoria plynule po Anglicky, sú zaraďované do tried, kde môžu okrem rozvíjania svojej slovnej zásoby v Angličtine pridať okamžite aj ďalší svetový jazyk. V každej triede je maximálne 4 – 6 detí, čo znamená úzku pozornosť učiteľa na každé dieťa. Škôlka zabezpečuje:

  • Pyžamká z bavlny, cvičebné úbory a posteľné prádlo, ktoré kupuje, perie a žehlí škôlka.
  • Kvalitnú stravu z čerstvých surovín. Dieťa má možnosť užiť si raňajky v pokoji s inými deťmi priamo v našej škôlke. Raňajky a obed sú formou švédskych stolov. Okrem toho máme viacero prestávok na čaj a snack. Ovocie a nápoje sú k dispozícií počas celého dňa.
  • Sme otvorení počas 10-tich štátnych sviatkov (6. Januára, 22. Apríla, 1. Mája, 8. Mája, 5. Júla, 29. Augusta, 1. Septembra, 15. Septembra, 1. Novembra, 17. Novembra, okrem víkendov), aby si počas nich mohli rodičia oddýchnuť, zabezpečiť potrebné nákupy či správu domácnosti.
  • Deti podporujeme k spánku krásnou spálňou s maľbami, tlmeným svetlom, príjemnou upokojujúcou hudbou. Detské postieľky sú v tvare zvieratiek a autíčiek z kvalitného koženého materiálu a posteľné prádlo, vankúše a paplóny, ktoré sú z protialergickou náplňou a z čistej bavlny sa menia 1x týždenne pre každé dieťa. Ak sa dieťa spotí je prádlo vymenené okamžite v daný deň.
  • Tým deťom, ktoré nemôžu zaspať čítajú učitelia v čítacej miestnosti rozprávky.
  • Športový program, ktorý je vedený profesionálnym trénerom pre karate a tanec (rodičia nedoplácajú, ale program je určený iba pre deti od 3 rokov).
  • Podporujeme nástupný prvý týždeň, kedy môžu byť mamičky alebo oteckovia spolu s deťmi v škôlke, aby sa deti cítili bezpečne a videli, že je pri nich spolu s pani učiteľkou aj známa osoba.
  • Máme voľný vstup rodičov do triedy na akúkoľvek dlhú dobu v akýkoľvek deň v týždni.
  • 2 x ročne sa uskutočňuje prezentácia dieťaťa a učiteľa. Táto prezentácia sleduje jazykovú znalosť dieťaťa cudzieho jazyka. Rodič si môže počas prezentácie všímať, či jeho dieťa rozumie pokynom učiteľa a či reaguje na jeho požiadavky a nahrávať si tieto hry učiteľa s dieťaťom na video.

Zdroj: SŠ Espania

Zdroj: www.espania.sk