Škola korčuľovania na ľade | Kraso klub Žilina

Adresa Športová 5, Žilina Email skolakorculovania@gmail.com Telefón +421 903 802 920 Web www.rasteria.com

Škola korčuľovania je určená všetkým – deťom (od 3 a pol roka) i dospelým, začiatočníkom i pokročilým.

image

 

Od 9.septembra pokračujeme už šiestym ročníkom už tradičnej Školy korčuľovania Kraso klubu Žilina. Novinkou je celoročný krúžok korčuľovania na ľade aj na inline, ktorý sme pripravili v spolupráci s CVČ Žirafa.


V školskom roku 2012/13 pre Vás otvárame šesť 10-týždňových kurzov (2 jesenné, 2 zimné a 2 jarné) a jeden celoročný krúžok spojený s inline korčuľovaním.

Škola korčuľovania je určená všetkým – deťom (od 3 a pol roka) i dospelým, začiatočníkom i pokročilým.

Je veľmi obľúbená nakoľko na rozdiel od verejného korčuľovania máte možnosť učiť sa na ľade neustále nové veci. Naučíme korčuľovať aj úplných začiatočníkov, ktorí na ľade nikdy nestáli. Pod odborným dohľadom tréneriek korčuľovania sa účastníci učia zvládať základné i zložitejšie korčuliarske prvky.

 

Príprava na ľade
  • Hravou formou sa úplní začiatočníci naučia padať a vstávať, štvornožkovať a šmýkať sa po ľade, cupitať, bežať a kĺzať sa po ľade, zohýbať kolienka a jazdiť na oboch nohách a neskôr dokonca aj na jednej nohe.
  • Následne základné korčuliarske prvky: bocianik, vláčik, vlnovky, citróniky, kolobežku, vetvičky, piruetku, výskoky, preskoky, koníka, kružidlo na zúbku, rôzne otočky a základy brzdenia pluhom.
  • Zdatnejší sa viac zamerajú na jazdenie v kolenách pri všetkých cvikoch, určité prvky zvládnu z miesta (bez rozbehu) a všetky cvičenia sa naučia aj vzad a postupne sa učia zložitejšie korčuliarske prvky: kanón, lastovičku, slniečko, vozíčky (základ prekladania), prekladanie, no a najšikovnejší zvládnu aj piruetu na jednej nohe, otočenia na jednej nohe – trojky, skok Kadet a Toeloop a základné kroky krasokorčuliarskej techniky – strihy a crossy a napokon aj brzdenie rôznymi spôsobmi.
  • Škola korčuľavania sa teší obľube aj u mládeže a dospelých, ktorí sa nestihli naučiť korčuľovať v detstve a v duchu „nič nie je nemožné“ to odvážne zvládnu teraz – učíme všetky základné aj zložitejšie korčuliarske prvky vpred aj vzad podľa stupňa svojej odvahy a statočnosti.
Na ľade máme 4 skupiny – 3 skupiny detí rozdelené podľa schopností a 1 skupinu dospelých. Každý kurz vždy ukončíme tematickou zábavnou hodinou – strašidelnou, mikulášskou, či karnevalovou plnou hier, tanca a súťaží.

 

Zabezpečujeme:

  • brúsenie korčúľ
  • požičiavanie korčúľ
  • predaj korčúľ a doplnkov (chrániče, návleky, chlpáče)

 

Kurzy, prihlášky a ceny

 

Prehľad kurzov a podrobný cenník je v tomto dokumente.

Prihlášku do školy korčuľovania nájdete tu.

Bližšie rady a pokyny sú v tomto dokumente.

 

Zdroj: www.rasteria.com