Pojašená POLLA – pohybové štúdio pre deti

Adresa Sasinková 73, 901 Malacky Email pojasenapolla@gmail.com Telefón +421 915 356 117 Web www.pojasena-polla.sk

Rodičia milujúci svoje deti hľadajú pre ne už od 4 rokov rôzne pohybové prípravky na športy, tanec, balet, ale máloktorý z nich si uvedomuje, že radosť jeho dieťaťa zo super výkonu bude o to skorej, ak už od plienok nebude "pokazené" zlými pohybovými návykmi.

K lepšiemu športovému výkonu neodmyslitelne patrí správna svalová koordinácia, zapájanie čo najväčšieho počtu svalových skupín bez zlých pohybových stereotypov, ktoré sa deti „naučia“ a zafixujú si ich už od ranného veku.

Každý športový tréner, alebo tanečný pedagóg vie, aké je ťažké tieto zlé návyky odučiť.

Na našich hodinách vedieme deti k správnym pohybovým návykom, hravou formou stimulujeme zapájanie veľkého počtu svalových skupín, lebo čím viac svalov sa na pohybe zúčastňuje, tým je ten pohyb ľahší a elegantnejší.

Rodičia milujúci svoje deti hľadajú pre ne už od 4 rokov rôzne pohybové prípravky na športy, tanec, balet, ale máloktorý z nich si uvedomuje, že radosť jeho dieťaťa zo super výkonu bude o to skorej, ak už od plienok nebude „pokazené“ zlými pohybovými návykmi.

Naše cvičenia fungujú ako PREDPRÍPRAVKA ešte nezameraná cielene na nejaký konkrétny šport, ale práve na vytváranie dokonalých pohybových vzorcov, správnu koordináciu, rozvoj obratnosti, rýchlosti, pozornosti.

 

Cvičenie na fitloptách s pesničkami

Kurzy zamerané na podporu psychomotorického vývinu detí od narodenia do 3 rokov. V kurze sa stretnete s cvičením na fitloptách, s pesničkami, prekonávaním prekážok, zapájaním sa do kolektívu… Počas kurzu sa zameriame na rozvíjanie hrubej a jemnej motoriky, trénovanie pamäti a reči, spoznávanie farieb a tvarov primerane podľa veku dieťaťa. Využívaju sa rôzne stimulačné hračky a pomôcky, stretnete sa aj s detskou gymnastikou, vnímaním rôznych polôh a „akrobaciou“.

V skupinke najmladších detí sa okrem nenáročných cvikov budeme venovať správnej manipulácii s deťmi, ktorej sa v žiadnej pôrodnici nenaučíte a ktoré Vám pri každodenných činnostiach s Vašimi deťmi veľmi pomôžu.

Všetko pod odborným dohľadom skusenej fyzioterapeutky špecializovanej na detské problematiky.

 

 

Cvičenie pre tehotné, aktívne a moderné ženy

Príroda ženy vybavila na materstvo nie len stavbou tela a orgánov, ale aj lepšou adaptabilitou a schopnosťou prispôsobiť sa zmenám prostredia. Pre dobrý vývoj zárodku a plodu prebiehajú v ženskom organizme zložité zmeny a s tými sa žena musí počas tehotenstva vyrovnať. Samozrejme aj tu sa dá prírode pomôcť hlavne životným štýlom, ktorý v sebe zahŕňa správnu stravu čo do zloženia ale aj množstva, umerným rozdelením práce a oddychu, vhodnou náplňou voľného času vrátane dostatku pohybu a správneho cvičenia. Aj keď na otázku či v tehotenstve cvičiť alebo nie nie je jednotný názor, vždy je dôležité zvážiť o aké cvičenie sa jedná, ako je tehotenstvo pokročilé a aký je zdravotný stav tehotnej. O cvičení je nevyhnutné poradiť sa so svojím gynekológom.

 

 

Baila Mami
Milé maminky po pôrode ♥ zoberte si svoje dieťaťko so sebou a prídite si zatančiť v rytme salsy , merengue , bachaty … pod vedením našej equadorskej lektorky.
Naučíte sa základne kroky latino tancov a vaše dieťatko bude pri vás v tesnej blízkosti , bude cítiť tlkot vášho srdiečka , vaše pohyby a tým sa bude od vás učiť … hmmm …vyrastie z neho nový super tanečník ?
Už nemusíte do tanca zvať vášho partnera , zažijete krásne , nezabudnutelné chvíle s vašou ratolesťou , kopu radosti , smiechu a pohody a hlavne , nikto vúm nebude stupať na palce !
Tešíme sa na vás maminky , pohyb je super a tanec je najlepší !!!

 

Baby masáže:

Účinky:

– odstránenie popôrodnej traumy

– získanie dôvery k rodičom , vznik prvej väzby

– celkové ukľudnenie

– zvýšenie , alebo zníženie svalového tonusu

– rozvoj motoriky

– lepší spánok

– navodenie správneho rytmu striedania záťaže a odpočinku

– celkové zlepšenie a harmonizácia procesov prebiehajúcich v detskom tele

Zdroj: www.pojasena-polla.sk