Park Pilates | Žilina

Sme moderné špecializované centrum funkčného pohybu. Zakladáme si na individuálnom prístupe ku klientovi na vysokej úrovni.

Sme moderné špecializované centrum funkčného pohybu. Zakladáme si na individuálnom prístupe ku klientovi na vysokej úrovni. 

V štúdiu máte k dispozícii dve samostatné miestnosti vybavené originálnymi Pilates pomôckami a Pilates strojmi od popredného svetového výrobcu Pilates zariadení Balanced Body. Kombináciou pôvodnej metódy Pilates s cvičením na balančnej plošine BOSU®, konceptom fitnescvičenia Flowin®, cvičením pre zdravý chrbát SM systém a unikátnou novinkou TRX® Suspension Training®môžete svojmu telu dopriať jedinečný komplexný tréning.

Našou snahou je viesť lekcie podľa vašich špecifických potrieb a osobných cieľov, preto máte možnosť vybrať si z rôznych typov lekcií. V našej ponuke nájdete lekcie individuálne, vo dvojici, uzavreté skupinylekcie pre 3 – 5 záujemcov a skupinové lekcie pre max. 10 cvičencov.

Okrem kurzov pre širokú verejnosťponúkame funkčný tréningpre uzavreté skupiny profesionálnych a rekreačných športovcov (golfistov, tenistov, futbalistov, hokejistov, lyžiarov, snoubordistov, atlétov atď.) ašpecializované kurzypre tanečníkov ale i seniorov, deti, mládež, ženy po pôrode či ženy s funkčnou sterilitou.

Ponúkame možnosť spolupráce so športovými klubmi, firmami ako aj strednými, základnými či materskými školami.

Všetci naši inštruktori sú certifikovaní s dlhoročnou praxou. V prípade akýchkoľvek otázok o vhodnosti výberu jednotlivých cvičení sa môžete na nich obrátiť priamo v štúdiu alebo prostredníctvom našich kontaktov.

 

MOJŽIŠOVEJ METÓDA

Terapia funkčnej sterility podľa Mojžišovej je založená na reflexnom ovplyvnení nervovosvalového aparátu panvového dna za použitia pohybovej liečby bedrovej chrbtice, krížovej kosti, panvy, kostrče a svalov, ktoré ovplyvňujú ich vzájomnú polohu. Samotná liečba zahŕňa niekoľko návštev u školeného fyzioterapeuta a každodenné pravidelné domáce cvičenie.


Cvičenie sa aplikuje pri neschopnosti žien otehotnieť v prípade, keď sú po reprodukčnej stránke zdravé (nie sú prítomne zrasty vajcovodov, výrazne znížený spermiogram a pod.) a napriek tomu dieťa neprichádza. Príčinou môže byť funkčná porucha ako napätie, alebo naopak oslabenie svalov panvového dna.
Stiahnutím svalov panvového dna dochádza k zníženiu metabolizmu v malej panve a tým vznikajú problémy gynekologického rázu, od nepravidelného menštruačného cyklu cez bolestivú menštruáciu až k absencii menštruácie.


Cvičenie podľa Mojžíšovej možno využiť aj u žien trpiacich bolesťami počas menštruácie, bolesťami pri pohlavnom styku, infertilite (neschopnosti donosiť a porodiť životaschopné dieťa), inkontinencii, pri bolestiach v oblasti panvy (kríže, bedrová časť chrbtice), bolestiach celej chrbtice, hlavy a iných funkčných poruchách.


Ak sa žena rozhodne pre tento typ liečby, musí najskôr prejsť podrobným gynekologickým vyšetrením, kompletným interným vyšetrením a endokrinologickým vyšetrením.

 

 

CVIČENIE TEHUĽKY

 

V tehotenstve nastáva mnoho prirodzených zmien. Všetky zmeny majú vplyv aj na pohybový aparát, ktorý sa prispôsobuje nárokom materstva.

Počas tehotenstva môžeme pozorovať preťažovanie hrudnej chrbtice, zmeny dychového stereotypu, ovplyvnenie svalov panvového dna a brušných svalov, prepad nožnej klenby, spomalenie črevnej peristaltiky, vznik kŕčových žíl.

Cieleným cvičením sa dá predchádzať vzniku zmien alebo zmierniť ich možné bolestivé prejavy. Mamičky ho môžu využiť nielen ako zdravotné cvičenie v tehotenstve, ale uľahčí im aj návrat do fyzickej pohody po deviatich mesiacoch s bruškom.

 

CVIČENIE PRE MAMIČKY S DEŤMI

Cieľom lekcií je predovšetkým podpora pohybového vývoja dieťaťa vhodnými pomôckami a hračkami.
Pre správny pohybový rozvoj je tiež veľmi dôležité zaobchádzanie s dieťaťom zo strany rodičov. Preto inštruktorka v priebehu hodín vysvetľuje, ako by rodičia mali deti správne dvíhať a nosiť, aké polohy sú pre deti vhodné a prirodzené a naopak čoho sa vyvarovať.
Správna manipulácia s dieťaťom bude nielen rozvíjať jeho pohybové schopnosti, ale bude chrániť rodičia od bolesti chrbta a mnohých ďalších ťažkostí.

 

Na lekciách je rodič spolu s dieťaťom.
Vďaka malým skupinkám je prístup inštruktorky počas cvičenia veľmi individuálny a osobný.

 

Cvičením si deti rozvíjajú svoje pohybové zručnosti a učia sa novým, zdokonalia koordináciu pohybu, trénujú rovnovážne polohy a zlepšujú orientáciu v priestore. Dôležitú úlohu hrá cvičenie v kolektíve aj pri utváraní charakterových vlastností dieťaťa.

 

DETI – ZDRAVÝ CHRBÁTIK

/chybné držanie tela, skolióza, plochonožie/

 

Cieľom terapie je zvládnutie správnych pohybových stereotypov, dýchania, odstránenie statodynamických porúch. Riešenie tejto problematiky je dôležité hlavne z hľadiska prevencie zhoršovania v dospelom veku, kde následkom neliečenia vznikajú bolestivé vertebrogénne ochorenia, poškodenie medzistavcových platničiek. Je nutné vedome pracovať na správnom držaní tela a následne ho zautomatizovať tak, aby sa stalo samozrejmosťou pri každodenných činnostiach.


Cvičenie prebieha pod odborným vedením fyzioterapeuta v malých skupinách /max.8 detí/ s využitím školy chrbta, spinálnych a balančných cvičení a iných špeciálnych rehabilitačných metód.

DETI – DYCHOVÁ GYMNASTIKA

/ alergie, astma, deformity hrudníka/

 

Dôležitou súčasťou detskej fyzioterapie je respiračná fyzioterapia. Dýchanie a držanie tela sa navzájom ovplyvňujú, preto je potrebné dávať dôraz na alergie, časté nádchy, ochorenia horných a dolných dýchacích ciest, opakované zväčšenie nosnej mandle a pod..


Cvičenie prebieha pod odborným vedením fyzioterapeuta v malých skupinách /max.8 detí/.

 

MamaFit

Popôrodný kurz cvičenia mamičiek s deťmi MamaFit je vhodný pre mamičky od 6 týždňa po spontánnom pôrode a 2-3 mesiace po pôrode cisárskym rezom. Spoločným cvičením sa prirodzene rozvíja a upevňuje vzťah medzi Vami a Vašim dieťatkom.

Ak sa chcete dostať späť do formy, nabrať stratenú kondíciu a popri tom podporiť emočný a psychomotorický vývoj svojho dieťatka, tieto cvičenia sú určené práve pre Vás. Cvičenie matiek s deťmi je veľmi vyhľadávaný a efektívny spôsob, ako zabezpečiť oboje. Cvičenie vplýva pozitívne nielen na samotné mamičky, ale aj deti sa pri ňom výborne zabavia. Našou snahou je, aby sme príjemne rozhýbali telo, mamičky spevnia ochabnuté svaly panvového dna, chrbtové, brušné a sedacie svaly, zatiaľ čo dieťatku sa podporí psychomotorický vývoj.
Veríme, že cvičenie Vás bude baviť a všetky starosti bežného dňa necháte za dverami.

O dojčenie sa obávať nemusíte. Cvičenie a dojčenie sa nevylučuje. Plnohodnotne dojčiť a zároveň formovať postavu môžete bez problémov vďaka optimálnemu tréningu a individuálnemu prístupu.

Počet osôb v kurze je limitovaný. V jednom kurze cvičí maximálne šesť mamičiek.
Mamičky budú zaradené do skupín podľa veku a motorických schopností dieťatka.

Kurz trvá 4 týždne.
Cvičíme 2x týždenne, každý pondelok a stredu o 9.00 a 10.00 hod.. 
Lekcia trvá 50 minút.

Termín nových kurzov: január 2013

Čas: 9.00-9.50 hod. – deti vo veku 12-24 mes., alebo chodiace
10.00-10.50 hod. – deti vo veku 6-12 mes., alebo nechodiace

Lektor: Marta Cibulková, inštruktor kreatívnych a pohybových aktivít cvičenia rodičov s deťmi

Cena jedného kurzu (8 lekcií): 44 Eur

V prípade, že sa lekcie z akéhokoľvek dôvodu nemôžete zúčastniť, lekcia Vám neprepadne.
Po dohode s trénerom si ju máte možnosť nahradiť.

Na cvičenie odporúčame pohodlné, najlepšie bavlnené oblečenie a bavlnenú plienku pre Vaše dieťatko.
V priestoroch štúdia máte možnosť dieťatko podľa potreby nakŕmiť či prebaliť.


BabyFit

Kurz je zameraný na podporu psychomotorického vývinu detí od 2 do 6 rokov v sprievode rodičov či starých rodičov.

Deťom je ponúknutá hra a priestor pre ňu. Osviežime si riekanky a pesničky, trošku si zacvičíme, rozhýbeme telo, poskáčeme, pogúľame dieťatko na fit lopte a spoločne si užijeme trošku detskej bezstarostnosti.

Formou hry u detí rozvíjame pohyblivosť, koordináciu pohybov, rovnováhu, orientáciu v priestore. Primerane, podľa veku dieťaťa rozvíjame hrubú a jemnú motoriku, trénujeme pamäť a reč, spoznávame farby a tvary. Pomocou riekaniek a pesničiek v spojení s pohybom sa podporuje nielen motorika, ale aj rečové a hudobné schopnosti. Rozvíja sa schopnosť sústrediť sa, tešiť sa, zapájať sa do činností, ale tiež sa uvoľniť, upokojiť, oddýchnuť si vďaka rytmickému usporiadaniu hodiny. Deti zažívajú spoločnosť ostatných detí, učia sa prvým sociálnym kontaktom a komunikácii s ostatnými deťmi. Spoločným cvičením sa rozvíja a upevňuje vzťah medzi rodičom a dieťaťom.

V kurze sa využívajú rôzne pomôcky a hračky, stretnete sa aj s detskou gymnastikou, vnímaním rôznych polôh.

Počet detí v kurze je limitovaný.
V jednom kurze cvičí maximálne šesť detičiek spolu s rodičom.
Detičky budú zaradené do skupín podľa veku a motorických schopností.

Kurz trvá 4 týždne. 
Cvičíme 2x týždenne, každý pondelok a piatok o 16.00 hod..
Lekcia trvá 50 minút.

Termín kurzu: január 2013

Čas: 16.00-16.50 hod. – deti vo veku 2-4 rokov

Lektor: Marta Kováčiková

Cena jedného kurzu (8 lekcií) je 44 Eur.

V prípade, že sa lekcie z akéhokoľvek dôvodu nemôžete zúčastniť, lekcia Vám neprepadne. 
Po dohode s trénerom si ju máte možnosť nahradiť.

Na cvičenie odporúčame pohodlné, najlepšie bavlnené oblečenie pre Vás aj Vaše dieťatko.

Zdroj: www.bodymotion.sk