Montessori herňa v Haligande

Adresa Čordákova 1222/50, 040 23 Košice Email haligandakosice@gmail.com Telefón 0903658735 Web www.haliganda.sk

Montessori herňa v Haligande sa riadi montessori zásadami.

Herňa

Montessori herňa v Haligande sa riadi montessori zásadami. Vyžaduje si plnú spoluprácu rodiča, ktorý má byť pre dieťa vodcom, má ho oboznamovať s aktivitami, ukazovať správnu manipuláciu s pomôckami. Vedie dieťa k systematickosti, poriadkumilovnosti (práca na podnose, na koberčeku, odkladanie hračiek po ukončení činnosti), k pokojnej a sústredenej práci (nevyrušovať dieťa pri obľúbenej aktivite, nenúkať mu vtedy inú činnosť, nerušiť ho rozprávaním), k pokojnému pohybu po herni (nekričať, nebehať).

Lektorka je pre rodiča a jeho dieťa sprievodcom na ceste objavovania. Pomáha rodičom spoznať a pochopiť význam jednotlivých pomôcok a aktivít. Pomáha rozoznať senzitívne obdobia dieťaťa a môže ponúknuť tomu zodpovedajúce činnosti, ktoré by mohli dieťa osloviť.

Rodičia sa tu v prvom rade venujú svojmu dieťaťu, sú pri ňom “duchom a i telom prítomní”. Netrávia čas v oddelenom rozhovore s inými rodičmi, zatiaľ čo deti sa sami hrajú, naháňajú a podobne. Takúto možnosť poskytuje rodičom susedná herňa materského centra.

Montessori dieťa je o pripravenosti a chápavosti jeho rodiča. Pripravený rodič (oboznámený so zásadami a chápajúci zmysel týchto zásad) dokáže v pripravenom prostredí, akým je naša montessori herňa, viesť s pomocou lektorky svoje dieťa k samostatnosti a k slobode. Lektorkine rady rodičom treba v tomto kontexte chápať ako dobre a úprimne mienené pomôcky na ceste montessori.

 

otvorené: PO-PIA od 9.00-12.00*
ak niektorý deň prebieha kurz tak je herňa uzavretá pre verejnosť a je potrebné sa nahlásiť vopred, info o prebiehajúcich kurzoch nájdete v sekcii PROGRAM

sídlo Montessori klubu

Čordákova 50 (zadný vchod do školy od školského dvora)

sídlisko KVP

Košice

KONTAKT na SMS prihlasovanie a odhlasovanie (v tvare meno, deň, počet a vek detí):

mc@haliganda.sk

Zdroj: www.haliganda.sk