Lezecká stena K2 + kaviareň

Adresa Stará Ivasnká cesta 1/B, 82104 Email lezeckastena@lezeckastena.sk Telefón 0948176060 Web www.lezeckastena.sk

Dňa 7.2. 2013 sme otvorili najväčšiu lezeckú stenu na Slovensku. Celková rozloha je 2000m2 s max. výškou 15,5m. Bouldrová časť má 200m2 a drytool 104m2. Ponúkame detské tréningy a krúžky pre deti od 6 do 18 rokov.

Dňa 7.2. 2013 sme otvorili najväčšiu lezeckú stenu na Slovensku.

Celková rozloha je 2000m2 s max. výškou 15,5m. Bouldrová časť má 200m2 a drytool 104m2. Lezecká stena K2 pre Vás pripravila zaujímavé lezecké profily. Dominuje jej veľké premostenie (viac ako 15m) s 8 metrovým členitým previsom.Na opačnej strane previsu je oddychový, príjemne položený profil. Je tu samozrejme aj laminátová imitácia prírodnej skaly, profil z kvádrov alebo “vlnitý” profil. Pre bouldristov je pripravená skvelá bouldrovka s farebne vyznačenými bouldrami.V našom lezeckom centre sa snažíme zaplňiť Váš voľný čas tým, čo bezvýhradne patrí k lezeniu.

 

V krátkom čase od otvorenia K2-ky sme stihli zorganizovať Majstrovstvá Slovenska v boulderingu, filmové premietanie, tréning camp, neustále prebiehajú lezecké kurzy, ktoré sa čosovo vždy prispôsobujú a vznikla lezecká liga. Okrem akcií je k dispozícii slackline, ktorý sa v poslednej dobe stal veľmi populárnym, detský kútik s trampolínou, požičovňu lezeckej výstroje a kaviareň. Lezecká liga sa stala jedným z najväčších motivátorov pre začínajúcich lezcov. Lezci vidia progres, výsledky si vedia sa porovnať s ostatnými, chcú sa zlepšovať a zvyšuje sa rivalita. Každý mesiac začína nové kolo, v ktorom sú pripravené nové lezecké cesty a nové ceny. Lezie sa v troch kategóriach podľa výkonnosti. V Každej kategórii je vymedzených 30 lezeckých ciest a za prelezenie cesty lezec získa body podľa toho, aká ťažká je. Tí lezci, ktorí dosiahnú určitý počet bodov sú odmeňovaní. Tabuľka s výsladkami je neustále aktualizovaná a k dispozícii online.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/79056159/detsky-kut-3.jpg

 

Detské lezecké tréningy

Tréningy sú rozdelené do dvoch modelov:

Prvý model (tréning športového lezenia) sa bude deťom venovať na aktívnej úrovni (príprava na preteky, dosahovanie výkonov). Tréningy budú prebiehať dvakrát týždenne po dobu 2 hodín, počas ktorých budú deti v prvom rade veľa liezť, nebude chýbať rozcvička, strečing, silové a vytrvalostné doplnkové cviky. Počas jedného cyklu budú tri tréningy s našími inštruktormi lezenia Tomášom Mrázekom a Jurajom Repčíkom, ktorí sa podelia o svoje dlhoročné skúsenosti.

Cena za celý tréningový okruh je 100€

 

Druhý model (lezecký krúžok) bude prebiehať len jeden deň v týždni a bude zameraný skôr na lezenie formou zábavy a hier. Bude určený pre deti, ktoré chcú lezenie poňať len ako záľubu. Oba typy tréningov budú prístupné deťom od 6 do 16 rokov. Pre deti do 12 rokov je vyhradený pondelkový cyklus. Tréningy budú trvať tri mesiace. Prvý model bude prebiehať utorky a štvrtky od 16:00 do 18:00, stretnutia druhého modelu budú prebiehať pondelky (do 12 rokov) a stredy (od 12 rokov). Cena za tréningový okruh je 60€.

 

Prvý tréningový okruh je počas mesiacov apríl-máj-jún, ďalší v mesiacoch september-október-november. V cene stretnutia s inštruktorom je vstup na 2 hodiny, sedací úväz, istenie, lano, lezečky a vrecko s magnéziom.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/79056159/lezecka-stena-deti-1.jpg

 

Viac na www.lezeckastena.sk

Zdroj: www.lezeckastena.sk