Kraso klub Považská Bystrica

Adresa A. Bernoláka 31, 01001 Považská Bystrica Email kkpb@szm.sk Telefón 0907 478 750, 0907 341 845 Web www.kkpb.szm.com

Kraso klub Považská Bystrica je dobrovoľným združením občanov, ktorého poslaním je vytvárať podmienky pre svojich členov, hlavne deti a mládež, pre výučbu korčuľovania a tréning súťažného krasokorčuľovania.

Kraso klub Považská Bystrica bol založený v apríli 2011 ako historicky prvý krasokorčuliarsky klub v Považskej Bystrici. Podnet na založenie sa zrodil v hlave rodáka Rastislava Vrláka a jeho partnerky Petry Štubňovej, ktorí sú profesionálnymi krasokorčuliarmi a trénermi.

 

Poslaním Kraso klubu Považská Bystrica je vychovávať a podporovať kvalitných vrcholových športovcov, ale i podporovať športovanie u všetkých vekových kategórií bez rozdielu pohlavia, rasy a národnosti. Budovať u detí i dospelých zdravý životný štýl, telesnú, duševnú a psychickú zdatnosť a športovú výkonnosť.

 

Tréningový proces pozostáva z techniky a sklzu na ľade, zo všeobecnej, atletickej, špecializovanej, tanečnej, baletnej a gymnastickej prípravy mimo ľadu. Pretekárov pripravujeme na súťaže v rámci Slovenského pohára, ale i na medzinárodne súťaže, na testy, ktoré musia splniť, aby mohli absolvovať Majstrovstvá Slovenska. Pretekárom zostavujeme súťažné jazdy a choreografie, ktorými následne reprezentujú náš klub a mesto. V tejto snahe nám pomáhajú naši už spomínaní tréneri, ktorí radi odovzdávajú získané skúsenosti svojim zverencom.

 

Naším cieľom je organizovať školy korčuľovania, in-line kurzy, exhibície, ale aj power skating pre hokejistov.

 

Naši tréneri

Fotogaléria

Zdroj: www.kkpb.szm.com