K2 Lezecká stena Bratislava

Adresa Stará Ivánska cesta 1/B, 82104 Bratislava Email lezeckastena@lezeckastena.sk Telefón +421 948 176 060 Web www.lezeckastena.sk

Dňa 7.2. 2013 sa po takmer roku príprav podarilo otvoriť! A nieje to žiaden priemer! K2-Bratislava s plochou 1500m2 (lano) + 200m2 (bouldrovka) a výškou 15,5m sa stala najväčšiou a najvyššiou stenou na Slovensku.

Dňa 7.2. 2013 sa po takmer roku príprav podarilo otvoriť! A nieje to žiaden priemer! K2-Bratislava s plochou 1500m2 (lano) + 200m2 (bouldrovka) a výškou 15,5m sa stala najväčšiou a najvyššiou stenou na Slovensku.

Lezecká stena K2 pre Vás pripravila zaujímavé lezecké profily. Dominuje jej veľké premostenie (viac ako 15m) s 8 metrovým členitým previsom.

Na opačnej strane previsu je oddychový,  príjemne položený profil . Je tu samozrejme aj laminátová imitácia prírodnej skaly, profil z kvádrov, vlnitý profil. Pre bouldristov je pripravená skvelá bouldrovka s farebne vyznačenými bouldrami.

 

Detské lezecké tréningy


Tréningy sú rozdelené do dvoch modelov:

Prvý model (tréning športového lezenia) sa bude deťom venovať na aktívnej úrovni (príprava na preteky, dosahovanie výkonov). Tréningy budú prebiehať dvakrát týždenne po dobu 2 hodín, počas ktorých budú deti v prvom rade veľa liezť, nebude chýbať rozcvička, strečing, silové a vytrvalostné doplnkové cviky. Počas jedného cyklu budú tri tréningy s našími inštruktormi lezenia Tomášom Mrázekom a Jurajom Repčíkom, ktorí sa podelia o svoje dlhoročné skúsenosti.

Cena za celý tréningový okruh je 96€

 

Druhý model (lezecký krúžok) bude prebiehať len jeden deň v týždni a bude zameraný skôr na lezenie formou zábavy a hier. Bude určený pre deti, ktoré chcú lezenie poňať len ako záľubu.

Oba typy tréningov budú prístupné deťom od 6 do 16 rokov a budú trvať tri mesiace. Prvý model bude prebiehať utorky a štvrtky od 15:30 do 17:30, stretnutia druhého modelu budú prebiehať iba utorky.

Prvý tréningový okruh je počas mesiacov apríl-máj-jún, ďalší v mesiacoch september-október-november. V cene stretnutia s inštruktorom je vstup na 2 hodiny, sedací úväz, istenie, lano, lezečky a vrecko s magnéziom.

Cena za tréningový okruh je 48€

 

Lezecká stena sa nachádza v Ružinove na  Starej Ivanskej ceste 1/b.  Blízko pri Letisku a komplexe IKEA-AVION.   Pred areálom je veľké parkovisko (samozrejme zadarmo) a približne 200m odtiaľ je aj autobusová zastávka.

Zdroj: www.lezeckastena.sk