Jedinečný detský kútik

Adresa Trenčianska 47, 82108 Bratislava Email vertigo@lezeckecentrum.sk Telefón +421948223173 Web www.lezeckecentrum.sk

Pre vaše detváky máme krásny lezecký detský kútik s detskými stienkami, farebnymi chytmi, šmýkačkou a trampolínou.

Už od roku 2005 si návštevníci Lezeckého centra Vertigo majú možnosť zaliezť na najväčšej umelej lezeckej stene na Slovensku. Ste začiatočník bez skúseností, rekreačný popoliezač, či lezec telom i dušou? U nás nájdete to, čo potrebujete.

 

V lezeckom centre Vertigo nájdete nielen kvalitnú stenu a bouldrovku, ale aj požičovňu lezeckého materiálu, fitness bar, špecializovaný lezecký obchodík, mini posilňovňu zostavenú špeciálne pre doplnkový tréning lezcov, miesto pre posedenie po namáhavom tréningu a príjemný personál, ktorý sa bude snažiť sprostredkovať Vám čo najlepší zážitok.

 

Deťom ponúkame lezenie ako formu pohybu, ktorý je vďaka svojej rôznorodosti veľmi vhodný na zlepšovanie, resp. budovanie kondície a koordinácie. Pomáha zlepšovať držanie tela, pohybový aparát, koordináciu pohybov, zmysel pre rovnováhu, ako aj pohyblivosť. Lezenie rozvíja pohybovú fantáziu, ponúka nové pohybové vzorce, zlepšuje orientačný zmysel, schopnosť diferenciácie, kontroly ťažiska. Pri lezení sa však zdôrazňujú aj kognitívne, emocionálne a spoločenské aspekty spôsobom, ktorý je možné iba zriedkavo dosiahnuť. Príkladom je prekonávanie strachu, schopnosť dôverovať, či riešiť a prekonávať problémy.

Od svojich drobcov však neočakávajte hneď skutočné lezecké výkony. Predovšetkým u nižších vekových kategórii sa oveľa viac času venuje všeobecnej pohybovej príprave ako samotnému lezeniu. Postupne však narastá čas, ktorý sú deti schopné venovať sa pohybu vo vertikále. Štruktúra cvičenia obsahuje rôzne dynamické i skľudňujúce pohybové aktivity, hry, masáže a samozrejme samotné lezenie.

Kurzy vedú vyškolení a skúsení inštruktori. Nemusíte sa teda ničoho obávať, iba si užívať čas so svojim dieťaťom (deti nad 3 roky cvičia bez rodičov).

Odhliadnuc od všetkých štúdií, vedecky, či praxou podložených pozitív lezenia pre rozvoj detí – väčšina detí si pobyt v našom centre naozaj užíva. Vyšantia sa, vybehajú a domov odchádzajú šťastné a bohatšie o zážitok.

 

Lezecké tréningy pre deti od 6 rokov prebiehajú vo Vertigu pod vedením občianskeho združenia Lezecká akadémia.

Zdroj: www.lezeckecentrum.sk