Jazykové centrum Hlohovec

Adresa ZŠ Podzámska 35 Hlohovec, Hlohovec Email kurzy@jazyky-hc.sk Telefón +421905890031 Web www.jazyky-hc.sk

Angličtina pre mamičky, oteckov a ich ratolesti…

Príďte sa presvedčiť, je nám tu fajn. Stretávame sa 1x týždenne od 16.30 – 17.00 hod. (deti od 2,5 – 4 roky)  a od 17.10 – 17.40 hod (deti od 5 – 6 rokov). Nakoľko náš počet narástol, „študujeme“ už v dvoch skupinkách. Je pravidlom, že na „vyučovaní“ sú deti spoločne s rodičmi.
Pridaj sa k nám!

 

Aký je správny vek na začatie sa učenia druhého jazyka?

 

Niektorí tvrdia, že dieťa by malo byť vystavené jazyku čo najskôr po tom ako začne hovoriť materinským jazykom, iní radia počkať do veku asi 2,5 roka. Dr. De Broff odporúča pravidlo, že čím skôr sa dieťa začne učiť, tým lepšie, odporúča vek okolo 1. roka.

Čím je dieťa mladšie, tým ľahšie a prirodzenejšie je pre neho naučiť sa jazyk. Čím je staršie,tým ťažšie je preň získať dobrý prízvuk a ovládať gramatiku na úrovni poznatkov človeka, pre ktorého je angličtina materským jazykom.

 

NÁSTROJE:


  • HRAČKY Dieťa by pri učení nemalo byť zavalené veľkou kopou hračiek, pretože by bolo ňou úplne pohltené a vyrušované. Aj tak veľmi kratučká doba sústredenia sa by sa nám skrátila.Je v dieťati treba vyvolať zvedavosť.Farebné kocky dobre súžia na učenie sa farieb, ak vydávajú zvuky, ešte lepšie. Lopty sú dobrou pomôckou, nielen na farby, na pokyny. Farebné kolky sú úžasné na precvičovanie si čísel, najmä ak ich dieťaťa môže zhodiť, postaviť, rozhádzať.Na učenie počítania veľmi dobre slúžia i cukríky alebo peniaze.Plyšové hračky sú skvelé na pomenovanie predmetov a zvieratiek.
  • KNIŽKY Dokonca aj veľmi malé deti majú radi pozeranie si knižiek, lepšie povedané farebných obrázkov, samozrejme, ju možno bude chcieť ohrýzť, ale stále je to dobrá pomôcka na učenie sa predmetov a zvieratiek, rozprávkových postavičiek, postupne sa k nim môže pridávať i činnosť.
  • DVD Podľa môjho názoru perfektnou pomôckou sú DVD nosiče, nakoľko dieťaťu môžete nadstaviť anj alebo iný jazyk kt chcete, aby sa učilo. Asi pred 2 mesiacmi som počula o dieťati, kt od malička púšťali rozprávky na DVD v ANJ a dnes ich v slovenčine nechce pozerať, samotné dieťa si pýta ANJ pretože je pre ňu prirodzené.
  • BÁBKY Možno dieťa zo začiatku odoláva vašim snahám o učenie a hlavne ak je trošku staršie, je to pre nie tak úplne prirodzené. Investujte do maňušky alebo novej hračky a povedzte mu, že táto bábka hovorí po anglicky a zaveďte mu do jazyk do života práve cez túto bábku/hračku.
  • ĽUDIA V MIESTNOSTI sú dokonalou pomôckou na učenie sa časti tela, farieb, na precvičovanie si interaktívnych slov.

 

POZNÁMKA:


Matky na hodine sú pre niektorých učiteľov veľmi obľúbeným prvkom, iní ich radi nemajú. Ich hlavnou úlohu by malo byť urobiť ich detí šťastné, pomôcť im cítiť sa bezpečne a udržať ich pod kontrolou. Nemali by príliš veľa hovoriť, tlačiť deti do niečoho na silu, predvádzať ich príliš pred ostatnými na úkor iných deti alebo inak vyrušovať iné deti. Ale sú na 200% vítané zapojiť sa do aktivít, spievať a pod.

Zdroj: www.jazyky-hc.sk