Gravifit

Adresa Švabinského ulici 13, Bratislava Email gravifit@gravifit.sk Telefón +421944 486 846 Web www.gravifit.sk

Ak ste tehotná po prvýkrát, určite sa Vám vynára množstvo otázok a túžite sa dozvedieť čo najviac. Zistíte, že Vaša známa v rovnakom štádiu tehotenstva už pribrala sedem kíl a vy len tri, je to dobre alebo zle? Budete počuť, že musíte jesť za dvoch, aby bábätko dostalo všetky živiny alebo sa vzdať svojho obľúbeného športu, je to skutočne tak?

Gravifit

Príďte sa podeliť o svoje pocity a zážitky z tehotenstva s inými tehuľkami a zistíte, že v tom nie ste sama. Tiež Vám zodpovieme Vaše všetky otázky, na ktoré nezostal čas v ambulancii lekára, alebo ktoré ste sa neodvážili spýtať. Atmosféra na našich kurzoch je vďaka nízkemu počtu mamičiek intímna a čím viac informácií o tehotenstve a pôrode máte, tým pokojnejšie ho môžete prežiť.

Predpôrodné kurzy a popôrodné cvičenia Vám pomôžu ľahšie a pohodovejšie prežiť tehotenstvo, samotný pôrod a po ňom sa rýchlejšie dostanete späť do pôvodnej formy. Byť mamou, je jedinečný pocit, dôležité je, nájsť si popri bábätku aj čas na seba, pretože úsmev spokojnej mamy vyvolá úsmev bábätka.

 

Pomôcť Vám pri hľadaní odpovedí, pokojne Vás previesť cez obdobie šťastného očakávania a pod odborným dohľadom so zodpovedajúcimi skúsenosťami Vás pripraviť na veľký deň D, kedy privediete svoje bábätko na svet, to sú kľúčové ciele, ktoré sme stanovili pre GraviFit – predpôrodné kurzy, v zmysle odborného personálneho zastrešenia a individuálneho prístupu k potrebám každej jednej budúcej mamičky.

Ak hľadáte kurzy cvičenia v Bratislave, ste na správnej adrese…

 

Predpôrodné kurzy GRAVIFIT

Predpôrodné kurzy sú systematicky rozdelené na teoretickú a praktickú časť. Čas lekcie je rozvrhnutý tak, aby sme si povedali všetky podstatne informácie o danej téme, následne si ich aj názorne ukázali a precvičili telo na fitloptách a podložkách. Tehotenstvo trvá 273 dní, teda 40 týždňov, 9 kalendárnych alebo 10 lunárnych mesiacov. V praxi sa delí na tzv. trimestre, každý s dĺžkou tri kalendárne mesiace. Jednotlivé trimestre sa od seba líšia a prinášajú iné zážitky. Z tohto dôvodu organizujeme odlišné cvičenia pre II. a III. trimester.

Oba kurzy Gravifit trvajú 7 alebo 5 týždňov. V prípade 7 týždňových kurzov je dĺžka každej lekcie 90 minút. V skrátených 5 týždňových kurzoch trvá lekcia 120 minút. Ponúkame Vám individuálny prístup, radi by sme sa venovali práve Vám a Vašim potrebám, preto je počet mamičiek v kurze limitovaný. V jednom kurze je šesť až osem osôb.

Je nutné si zo sebou priniesť materskú knižku, fľašu s vodou, uterák na podložku. Cvičí sa v pohodlnom oblečení, najlepšie v bavlnenom.

 

Predpôrodné kurzy vedie Mgr. Barbora Vörösová,
zdravotná sestra a pôrodná asistentka pracujúca pre neštátnu gynekologickú ambulanciu v nemocnici na Antolskej ulici v Bratislave. Dosiahla vysokoškolské vzdelanie II. stupňa na Lekárskej fakulte UK v Bratislave. Svoje skúsenosti a vedomosti si neustále prehlbuje na seminároch, školeniach a samovzdelávacích aktivitách.

 

Cvičenie po pôrode GraviFit

Mamičky, chcete vrátiť svoje telo do pôvodného stavu? Potrebujete si oddýchnuť a venovať sa na chvíľu iba sebe?

GraviFit pripravil iba pre Vás 2 jedinečné popôrodné kurzy. Je jedno, či ste po pôrode 2 mesiace alebo 2 roky. Dôležité je, že máte chuť niečo so svojou postavou spraviť a popritom si zarelaxovať, stretnúť sa s inými mamičkami, a hlavne venovať sa na čas iba sebe. Ženské telo počas tehotenstva prešlo veľkou zmenou, záťažou. Hmotnostný prírastok bol rôzny, a aj keď ste samotným pôrodom dali 5 až 8 kíl dole, nejaké tie kilá zostali.

GraviFit – popôrodný kurz v spolupráci Slender Life Adas, vhodný pre mamičky od 6 týždňa po spontánnom pôrode, a 2 -3 mesiace po pôrode cisárskym rezom. Pre podrobnosti pokračujte na popôrodný kurz Slender Life Adas.

Navyše pre Vás máme cvičenie s detičkami. Kurz BabyFit je vhodný už od 4. mesiaca. Pre ročné detičky je tu potom cvičenie pomocou tanca a spevu.

Kurzy MamaFit sú zamerané na znovuzískanie formy a kondície po pôrode. Cvičí sa s vlastnou váhou a cvičebnými pomôckami.

 

Individuálne služby:

Súkromné hodiny

Pre tie z Vás, ktoré sa pre svoju časovú zaneprázdnenosť, pracovnú vyťaženosť, alebo z iného dôvodu nemôžete zúčastňovať kurzov, ponúkame aj individuálnu prípravu. Individuálna príprava je zameraná na Vaše potreby. Na základe pohovoru určíme, či sa budeme zameriavať viac na teoretické vedomosti, alebo na pohybovú aktivitu. Prípravu je možné absolvovať aj s manželom resp. s partnerom.

 

Konzultácie

Ohľadne kojenia, starostlivosti o novorodenca, komplikácii v šestonedelí a iných pre mamičku doležitých veciach.

 

Účasť pri pôrode

Ponúkamé Vám taktiež možnosť našej odbornej účasti pri pôrode.

 

Zdroj: www.gravifit.sk