Envirokone – jazdecké krúžky a jazdecká škola

Náš jazdecký krúžok je určený pre zdravé aj handicapované deti a mládež od 3 do 18 rokov. V rámci podpory rodiny prijímame za členov aj rodičov u nás jazdiacich detí.

Naša firma existuje od roku 1997 a od vtedy sa nám darí úspešne napredovať a rozširovať našu ponuku.

 

Jazdecký krúžok

 

Pre koho?

Náš jazdecký krúžok je určený pre zdravé aj handicapované deti a mládež od 3 do 18 rokov. V rámci podpory rodiny prijímame za členov aj rodičov u nás jazdiacich detí.

 

Aké mám jazdecké možnosti?

V klube máme v súčastnosti k dispozícii 8 poníkov a 4 kone, a počet koní neustále rozširujeme. Ak si chcete pozrieť „profily“ našich koní, ich fotky, a krátku charakteristiku, kliknite na web.

Koňa si môžete vybrať sami, avšak je potrebné prihliadať na viaceré faktory, ako napríklad výšku jazdca, dĺžku jeho nôh (aby mohol správne dávať pomôcky), alebo temperament koňa.

Z tohoto dôvodu sa pri výbere koňa väčšina jazdcov spolieha na výber ich trénera.

 

Kde pôsobíme?

Krúžok pôsobí vo viacerych mestských častiach Bratislavy. Domovským miestom krúžku je jazdecký areál vo Vrakuni, kde sa sústredí väčšina našej jazdeckej komunity.

V súčastnosti jazdecký krúžok prebieha na nasledujúcich miestach:

  • ZŠ Za kasárňou (Nové mesto)
  • ZŠ Borodáčová (Ružinov)
  • ZŠ Tupolevová (Petržalka)
  • Jazdecký areál, Ráztočná 60 (Vrakuňa)

Mám záujem. Čo teraz?

V prípade záujmu sa môžete prísť nezáväzne pozrieť a potešiť pohľadom na deti a koníky do našeho jazdeckého areálu, alebo na jeden zo školských dvorov kde jazdecký krúžok prevádzkujeme.

Ak sa vám jazdecký krúžok zapáčil, môžete sa prihlásiť. Prihlásením sa sa stávate členom jazdeckého krúžku na určitú dobu (štanadardne jeden rok), počas ktorej môžete u nás jazdiť. Počet jázd počas týžďňa si môžete zvoliť sami, takisto miesto jazdy a čas jazdy (štandardne 15 alebo 30 minút) – doporučujeme vám však začat 15 minutovkami, nakoľko veľké množstvo jazdcov na začiatku precení svoje svalstvo a zbytočne sa vyťažuje.

 

Prihlásiť sa je možné počas celého (kalendárneho) roku, miesta sa nám však väčšinou minú už začiatkom septembra, kedy prebiehajú nábory. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať, či už prostredníctvom mailu alebo telefonicky.

 

Kto vedie jazdecký krúžok?

Krúžok vedú manželia Chodilovci spolu s trénerským tímom, v spolupráci s Občianskym združením pre zdravé a handicapované deti a mládež. Väčšina našich trénerov pozostáva z našich dlhoročných jazdcov (začínali sme v roku 1997).

Tréneri majú dobrý prístup k deťom, sú spolahliví, a deti ich často dobre poznajú aj z našich ostatných aktivít.

 

Jazdecká škola

Pre koho je určená?

Jazdecká škola predstavuje priamu nadstavbu na náš jazdecký krúžok, a je určená pre deti a mládež, ktoré už vedia na koňoch jazdiť. Začiatočníkom odporúčame navštevovať najprv Jazdecký krúžok.

 

Aký je rozdiel v náplni tréningového času?

Ǔlohou jazdeckej školy je príprava detí na získanie jazdeckej licencie a následne štarty na pretekoch. V porovnaní s jazdeckým krúžkom sa teda deti neučia len samotnú jazdu na koni, ale aj rôzne jazdecké disciplíny, ako napríklad drezúra alebo skoky. Súčasťou jazdeckej školy je aj jazda v teréne, ktorá slúži hlavne pre zlepšenie vzťahu koňa a jazdca, aby sa jazdec naučil ako sa kôň v rôznych situáciach správa a čo od neho môže očakávať.

 

Kedy prebieha tréning?

Tréning prebieha 2x týždenne (pondelok, streda alebo utorok a sobota) v trvaní 60 minút. Dieťa jazdí vždy na tom istom koni a následne bude na ňom aj štartovať na základnej skúške jazdca. Súčasťou tréningu môže byť aj práca v teréne – vychádzky na koni.

 

Kde prebieha tréning?

Hodiny jazdeckej školy prebiehajú v jazdeckom areály vo Vrakuni (približne 15 minút od centra).

 

Ktoré kone sú k dispozícii?

Kone zaradené do tréningu jazdeckej školy:

  • Tami-115 cm pony
  • Delivery -128 cm WPB
  • Mon Shery- 135cm WPB
  • Arko – 150 cm – Angloarab

Plánujeme ďalšie dva kone podľa potreby.

Zdroj: www.envirokone.sk