DOMKA – Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Trnava

Adresa J. Hlubíka 11, 91701 Trnava Email milan.janak@gmail.com Telefón Web www.kopanka.sk

Mládežnícke stredisko – oratórium

Mládežnícke stredisko Trnava- Kopánka

 

 

Kreatívne – O tom svedčí nespočítateľné množstvo jarných a letných prímestských táborov, veľkých letných táborov a miništrantských táborov, kde animátori dokážu pre deti pripraviť bohatý program a nezabudnuteľné zážitky. Počas bežného týždňa v stredisku pôsobí aj mnoho stretiek a zaujímavých krúžkov, kde deti môžu zmysluplne využívať svoj voľný čas. Milovníkov kultúry môže v decembri pobaviť sviatok svätého Mikuláša, alebo v januári už tradičné podujatie „Úsmev don Bosca“, kde sa jednotlivé stretká a mladí prezentujú tancom, spevom alebo vtipnými scénkami. Okrem toho sa na Kopánke rozbehol aj divadelný súbor TeaTo, na doskách ktorého pravidelne k Vianociam a k Veľkej noci prezentujú väčšinou autorské hry.


Originálne – Kopánka sa môže pochváliť tým, že je kolískou najväčšieho gospelového festivalu na Slovensku s medzinárodnou účasťou – festivalu Lumen, ktorý každoročne navštívi viac ako 8 tisíc mladých.


Priateľské – Stredisko sa nachádza v tesnej blízkosti sídliska s množstvom detí a mladých ľudí, ktorým Kopánka priam učarovala svojou otvorenosťou a priateľským prístupom. Vo večerných hodinách majú mladí možnosť posedieť si v útulnom bare s krbom, zabaviť sa na pravidelných filmových večeroch vo video miestnosti, alebo si zahrať v spoločenskej sále pod kostolom biliard, pingpong, kalčeto a iné spoločenské hry. Pre deti je tu vybudované detské ihrisko a v čase hlavných prázdnin každý večer otvorené oratko dáva starším možnosť zahrať si futbal, basketbal, volejbal, hokejbal alebo si len tak poklebetiť na lavičke.


Áriové – to môže dokázať aj množstvo zborov, ktoré na Kopánke pôsobia. Vznikol tu veľký detský zbor, ktorý spestruje účasť na detských svätých omšiach, ďalej veľký mládežnícky zbor a aj čisto chlapčenský zbor, ktorý zase oživuje piatkové mládežnícke omše. Na svoje si prídu aj tí skôr narodení, ktorých môže potešiť zbor Laudamus Te.


Nestarnúce – Kopánka má bohatú históriu a svoje si tu prežili už mnohí saleziáni. O tom, že Kopánka nikdy nestarne svedčí aj množstvo kočíkov a kŕdeľ nezbedných detí pobehujúcich po ihrisku.


Kresťanské – Kopánka však nie je len o zábave, ale žije aj bohatým duchovným životom. Cez Vianoce a Veľkú Noc sa môžete dotknúť Boha vo forme zaujímavo pripravenej duchovnej obnovy, krížovej cesty, každý piatok večer sa konajú mládežnícke sväté omše a na Vianoce najmenších určite poteší Jasličková slávnosť. Nemožno nespomenúť ani letné duchovné cvičenia, púte a iné aktivity, ktoré nás nútia zamyslieť sa a pomáhajú nám stať sa lepšími kresťanmi.


Akčné – Akcií je u nás cez rok neúrekom. Športové turnaje, zábavy, výlety, nocovačky v oratku, športovo-zábavné popoludnia, rodinné stretnutia a množstvo ďalších.

 

Zdroj: www.kopanka.sk

Zdroj: www.kopanka.sk