Dobrá hračka

Adresa Tatranská Lomnica 87 , 059 60 Vysoké Tatry Email info@dobrahracka.sk Telefón +421 911 544 217 Web www.dobrahracka.sk

Galéria Dobrá Hračka je interaktívnou detskou galériou, ktorá ponúka múdre hranie pre rodinky s deťmi aj pre školské zájazdy.

V galérii sa na ploche 500 m² nachádza  12 stanovíšť s povolaniami. Detičky si môžu vyskúšať prácu lekára, hasiča, aké je byť módnym návrhárom, či archeológom. Na každom stanovišti ich čakajú hračky, ktoré sú prispôsobené konkrétnej profesii. Lekárske stanovište sa pýši röntgenovou tabuľou, skutočným modelom ľudského tela a detským lekárskym vybavením. V hudobnom kútiku sa detičky vyšantia pri hre na klasických aj netradičných hudobných nástrojoch. Zahrajú si na bubnoch, gigantickom piane, kalimbe či bubnovacích stoličkách.

Premávka v Dobrej Hračka býva často rušná najmä kvôli dopravnému ihrisku, ktoré vedie celou galériou. Je plné križovatiek, prechodov pre chodcov a kruhových objazdov. Detičky si zajazdia na autíčkach a popri jazde sa hravo naučia základy cestnej premávky aj význam dopravného značenia. Kto nerád šoféruje, môže sa zahrať na dopravného policajta a posvietiť si na cestných pirátov.

Dobrá Hračka však nie je len o hre na povolania. Aby si deti stanovištia užili čo najviac, môžu spĺňať úlohy, ktoré sa s profesiami spájajú. Za každú splnenú úlohu získajú bod do pracovného listu a samozrejme, na záver ich čaká odmena. Detičky zbieranie bodov motivuje a s radosťou tak prejdú všetky stanovištia.

Interaktívna rodinná galéria ponúka aj ďalšie atrakcie. Vesmírnu raketu, majestátnu loď a rúrofóny, ktoré slúžia na komunikáciu rovnako ako klasický telefón. Stačí zašepkať a človek na druhej strane rúrofónu vás počuje akoby ste stáli priamo pri ňom. Neveríte? Príďte sa presvedčiť na vlastné uši. 

Adresa: Galéria Dobrá Hračka, Tatranská Lomnica 87 (oproti múzeu Tanap-u)

Otváracie hodiny: denne od 9:00 do 18:00

Vstupné: 7€/ hodina za dieťa a dospelú osobu

Vstup odporúčame rezervovať na www.dobrahracka.sk alebo telefonicky 0911 544 217

Zdroj: www.dobrahracka.sk