Baby plávanie Bimbi | Žilina

Adresa Dadanova 3387/17, 01015 Žilina Email snajderova@bimbi.sk Telefón +421 949 318 523 Web www.bimbi.sk

Bimbi, plavecká škola pre najmenších ponúka zábavu a radosť Vašim deťom, a zároveň pozitívne prispieva k ich zdravému vývinu.
Detská plavecká škola Bimbi funguje pod vedením Zuzany Šnajderovej, ktorá má dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti a zároveň bola pri zrode baby plávania v Žiline v máji 2008.

Kurzy baby plávania v Žiline pre tých najmenších – BIMBI

Pre mnohé mamičky je starostlivosť o dieťatko v jeho raných etapách najkrajším obdobím života. Každý ďalší deň prináša neopakovateľný zážitok. Radosť, učenie, objavovanie, všetko prežívate a zdieľate spolu. Vaše bábätko je stále tak malé a pritom rastie tak rýchlo. Práve zdravý vývin dieťatka je pre každého rodiča prioritou.

Baby plávanie v sebe spája oboje: prispieva k zdravému vývinu dieťatka a predstavuje aktivitu, ktorú s Vaším bábätkom robíte spoločne!

Detské plávanie má pozitívne účinky na telesný a duševný vývoj dieťaťa. Prirodzené pohyby vo vode podporujú vývoj psychomotoriky a nárast sebavedomia dieťaťa. Zlepší sa schopnosť orientácie vo vodnom prostredí, pocit rovnováhy a zároveň sa posilní svalstvo a väzivá. Telesný kontakt s rodičom vytvára silný pocit dôvery, ktorý upevňuje vzájomný vzťah. Vodné prostredie je dieťatku veľmi blízke, podobá sa prostrediu jeho prenatálneho života. Dieťatku sa v teplej (30 až 32 °C) vode páči a má nesmiernu radosť z pohybu vo vode v blízkosti svojho rodiča. 

plaveckej škole Bimbi v Žiline, sa deti naučia, prirodzenou a hlavne hravou formou, zvládnuť mnohé prvky pred plaveckej a plaveckej výučby ako napr.:

 

 • adaptácia na vodné prostredie a kolektív
 • splývavé polohy na chrbte a na bruchu
 • výdychy do vody
 • potápanie a lovenie predmetov
 • skoky zo sedu a stoja
 • orientácia pod vodnou hladinou
 • práca s plaveckými pomôckami
 • niektoré základné plavecké pohyby

Kde plávame?

Kurzy baby plávania (deti od 5 mesiacov do 3 rokov) prebiehajú v priestoroch Wellness centra Oazis v bazéne s rozmermi 6×4 metre, s hĺbkou vody 120 cm. Priemerná teplota vody je 30 – 32°C.

Čistota a kvalita vody je pravidelne kontrolovaná hygienikom!

Dezinfekcia všetkých priestorov sa vykonáva denne, pomôcky a priestor okolo bazéna sú ošetrené a dezinfikované priebežne po každej odplávanej skupine. Vo wellness centre Oazis sa okrem bazéna nachádza recepcia, dámska a pánska šatňauzamykateľnými skrinkami, miestnosť s oddychovými lôžkami určená na prezlečenie bábätiek, detský kútik, kde si môžete po plávaní s deťmi oddýchnuť, dve sprchy s toaletou, samostatná toaleta a sauna.

V okolí objektu je dostatočná kapacita parkovacích miest (OC Dubeň). Ak prídete s kočíkom, ten si môžete uzamknutý nechať v chodbičke pre vstupom do priestorov wellness centra.

K čomu je baby plávanie dobré?

Pravidelný pobyt vo vode je pre deti a bábätká prospešný vo viacerých smeroch. Podľa niekoľkoročných štúdií a pozorovaní sú to hlavne následujúce dôvody, ktoré by Vás mali presvedčiť o tom, že baby plávanie nie je zbytočná investícia pre zdravie a psychiku Vášho dieťatka:

 

 • podpouruje psychomotorický vývin detí
 • zlepšuje obehové a funkčné parametre organizmu
 • má významný vplyv na podporu imunitného systému
 • významný sociálny aspekt pre fungovanie rodiny
 • deti získavajú cit pre vodu
 • pomáha prekonať nielen ťažkosti s jedením, ale aj so spánkom a bolesťami bruška
 • pri plávaní sa zvyšuje kapacita pľúc
 • pobyt vo vode umožňuje rýchlejší pohybový vývin dieťaťa
 • pomáha pre správne držanie tela a udržiava správne zakrivenie chrbtice
 • plávanie podporuje chuť do jedla a z pravidla aj pokojnejší spánok
 • zlepšuje sa psychická väzba medzi rodičom a dieťaťom
 • čím skôr sa dieťa skamaráti s vodou, tým skôr sa potom naučí plávať

 

 

Skúšobná lekcia baby plávania zdarma!

 

Bimbi, plavecká škola pre najmenších ponúka zábavu a radosť Vašim deťom, a zároveň pozitívne prispieva k ich zdravému vývinu.
Detská plavecká škola Bimbi funguje pod vedením Zuzany Šnajderovej, ktorá má dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti a zároveň bola pri zrode baby plávania v Žiline v máji 2008.

 

image

 

Ponuka kurzov

 • baby plávanie a hry vo vode pre dojčatá a batoľatá (spravidla  od 5 mesiacov do 3 rokov) s rodičmi
 • počet detí v skupine: 6
 • dva stupne: začiatočníci a pokročilí
 • bazén: Welness centrum Oazis v Žiline
 • dĺžka lekcie: 90 minút ( 15 min. príprava na lekciu, 30 min. výučba v bazéne, 10 min sauna, 35 min. relax, prezlečenie, kŕmenie a pod. )

 

PONUKA NOVÝCH KURZOV:

11.02. – 20.03.2013
2 x týždenne, pondelok, streda

08.15 – 09.45                     10 lekcií
09.30 – 11.00                     10 lekcií         
11.00 – 12.30                     10 lekcií

12.02. – 21.03.2013
2 x týždenne, utorok, štvrtok
08.15 – 09.45                      10 lekcií
09.30 – 11.00                      10 lekcií
11.00 – 12.30                      10 lekcií
13.00 – 14.30                      10 lekcií

 

19.02. – 30.4.2013

1 x týždenne v utorok  o 17.30

 

06.02. – 17.04.2013

1 x týždenne v stredu   o 17.30

 

07.03. – 09.05.2013

1 x týždenne vo štvrtok o 17:30

 

V čase od 25.2. do 1.3.2013 neplávame z dôvodu jarných prázdnin.

 

Prihlasovanie do kurzov na tel. čísle: 0949 318 523 Zuzana Šnajderová

CENNÍK
Cenník platný od 1.09. 2012

Prvý kurz plávania ( 10 lekcií ) 116 €
Zľava za tri po sebe nasledujúce kurzy 5%    ( 110 € )
Zľava za  päť a viac po sebe nasledujúcich kurzov 10%  ( 105 € )
Zľava pre dvojčatá alebo dvoch súrodencov v jednom kurze zľava 10%
Deti ZŤP ( 10 lekcií ) 99 €
Cena 1 lekcie ( v prípade nepravidelnej účasti  ) 12 €
5 hodinový  kurz (  1 lekcia za týždeň ) 58 €

Ponúkame Vám tiež darčekovú poukážku kurzu Baby plávania, pre Vaše bábätko, vnúčatko či dieťatko, ktoré by ste chceli obdarovať. Cena darčekovej poukážky je 116 €.

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE
Dieťa je zaradené do príslušného stupňa výučby, ktorý bude rešpektovať jeho vek, prípadne plavecké zručnosti a schopnosti. Postup do ďalšieho kurzu sa uskutoční na základe dosiahnutých výsledkov a odporúčaní inštruktora.
Veci, ktoré odporúčame deťom k výučbe: kúpacia plienka alebo neoprénové plavky, uterák, osušky (1x pre dieťa,1x pre rodiča), hygienické potreby, šľapky, okuliare a čiapka (v prípade potreby pre rodiča).
Do priestorov bazénu vstupujeme v plavkách až po dôkladnej očiste. Očistu prevádzame nahý, až po použití WC. Taktiež dôkladne vyperieme plavky mydlom. Matky počas gynekologických ochorení nesmú vstupovať do bazénu. Pokiaľ sa budeme potápať, vlasy je potrebné umyť šampónom alebo použiť plaveckú čiapku.
Detské plienky, prípadne plavky musia mať priliehavé gumičky okolo nožičiek.
Účastník baby plávania (rodič i dieťa) musí byť zdravotne spôsobilý, počas výučby nemá dlhé nechty, dlhé vlasy má zopnuté, prípadne nosí kúpaciu čiapku. Správa sa disciplinovane, riadi sa pokynmi inštruktora plávania, nepláva svojvoľne v inom priestore a nevykonáva inú činnosť, ako tú, ktorá vyplýva z úloh stanovených inštruktorom plávania, nevzďaľuje sa svojvoľne z miesta výučby, ak pociťuje zdravotné problémy, upozorní na ne inštruktora plávania.
Informácie o priebehu a výsledkoch plaveckej výučby Vášho dieťaťa je možné získať od inštruktora daného kurzu po ukončení výukovej hodiny.
Kurz je potrebné vyplatiť najneskôr 7 dní pred jeho začiatkom.

 

Zdroj: www.bimbi.sk