Ateliér Lubika

Adresa Základnej škole na Štrkovci, 11 Bratislava Email atelier.lubika@gmail.com Telefón +421 918 559 939 Web www.atelierlubika.sk

V ateliéri organizujeme výtvarné kurzy pre deti, mládež a dospelých. Kurzy sú zamerané na zasvätenie laickej verejnosti bez obmedzenia veku do tajov výtvarného umenia a tvorby.
V príjemnej a tvorivej atmosfére môžete u nás zrelaxovať kreatívnym spôsobom, veľa sa naučiť, načerpať novú energiu, objaviť v sebe skrytú tvorivosť i estetické cítenie.

Všetci vieme maľovať …. ale nie všetci o tom vieme
Každý z nás je od narodenia obdarený tvorivosťou. Tento dar máme bez výnimky všetci a netýka sa iba niekoľkých vyvolených. Už od pradávna je kreslenie pre nás najprirodzenejšou formou prejavu, či už na kameni, v skalách, do piesku, na ľudské telo, prstom alebo všetkým čím sa dá …
V každom z nás je umelec … umelec maliar, sochár, architekt, spisovateľ, záhradník, dizajnér, sklár, kováč, majster v kuchyni (čo takto sviečková? Nerobí ju každý inak? ) …
Vo vnútri každého z nás sa skrýva veľa pocitov, vnemov a tvorivosti. Skúste sa zadívať na malé deti, ako radi siahajú po farbách a maľujú všade, kde ich napadne. Keď farby nemajú, maľujú iba prstíkom do piesku. Robia to prirodzene až dovtedy, kým ich dospeláci nezačnú „usmerňovať“. Kým nezačnú hovoriť, že po stenách sa nemaľuje, že ruža má byť iba červená alebo že niekto iný kreslí lepšie. Vtedy sa pre nás tento bezhraničný svet uzatvára.

Zmena je pomerne jednoduchá …. ak máte chuť
Blok brániaci našej tvorivosti je iba získaný a uložený tak hlboko v nás, že sme sa s ním stotožnili. Zablokovaná tvorivosť má nepríjemný dopad na všetky oblasti nášho života či už si to uvedomujeme alebo nie. Prejavuje sa to tým, že žijeme mechanicky, zotrvávame v práci, ktorá nás nebaví, či vo vzťahoch, ktoré nás ničia. Radosť sa z nášho života už dávno vytratila a ani si nepamätáme, kedy naposledy sme sa z chuti zasmiali …
Maľovanie je jednou z foriem, ako otvoriť dvere svojej vlastnej tvorivosti a uvoľniť bloky získané v detstve. Kresba a maľba vám pomôže získať nielen dôveru v seba samého, ale aj naplno rozvinie schopnosti a zručnosti, ktoré sa veľmi príjemne prejavia v každodennom živote.

Možnosť výberu je pestrá…
V ateliéri organizujeme výtvarné kurzy pre deti, mládež a dospelých. Kurzy sú zamerané na zasvätenie laickej verejnosti bez obmedzenia veku do tajov výtvarného umenia a tvorby.
V príjemnej a tvorivej atmosfére môžete u nás zrelaxovať kreatívnym spôsobom, veľa sa naučiť, načerpať novú energiu, objaviť v sebe skrytú tvorivosť i estetické cítenie.
Zvolili sme formu intenzívnych kurzov, ktoré budú prebiehať v 3, 2 a 1 dňových samostatných cykloch, ktoré vám umožnia ponoriť sa do výtvarného sveta, dosiahnuť prekvapujúce výsledky a odniesť si domov vlastné hodnotné umelecké dielo. Naším cieľom je odborné vedenie a podpora pri rozvíjaní Vašich schopností a fantázie formou výtvarného umenia, ktoré môžu obohatiť Váš život po všetkých stránkach. Naše zámery sú v súlade s cieľom umenia, ktorého poslaním je znížiť stres denného života a vyvolať príjemný pocit a naplnenie.

 

V príjemnom prostredí ateliéru si nájdete miesto pre svoje maľovanie a zažijete tvorivú atmosféru. Na svoje problémy či radosti pri tvorení zabudnete a domov odídete s jasnou mysľou. Sme tu preto, aby sme Vám sprostredkovali tvorivý proces, ktorý vám prinesie napätie aj uvoľnenie. Lektor Vás povedie úskaliami tvorby a pokúsi sa Vám ho uľahčiť. Objasní Vám niektoré tajomstvá odboru, ktoré by ste v knihách nenašli. Návšteva kurzu vám tiež umožní nadviazať nové priateľstvá s ostatnými účastníkmi.

 

Kurzy prebiehajú v skupinke maximálne 8 až 10 účastníkov, cieľom kurzu je individuálny prístup ku každému účastníkovi a aby ste si príjemne odpočinuli v uvoľnenej atmosfére a zároveň si niečo nového vlastnoručne vytvorili.
V ateliéri zasadnete za pracovný stôl, alebo sa postavíte za stojan. K dispozícii budete mať všetky potrebné materiály, farby, štetce, palety, technické vybavenie a rôzne výtvarné pomôcky, špeciálne papiere, kartóny, plátna….podľa typu kurzu, ktorý si sami vyberiete. Lektori vás počas kurzu oboznámia s vybranou technikou, jej postupom, vlastnosťami materiálu, premietnu vám konkrétne ukážky diel významných umelcov na danú tému, poskytnú vám konkrétne predlohy…

V prípade záujmu si môžete prezrieť našu zatiaľ skromnú knižnicu, kde nájdete množstvo inšpirácie pre svoju tvorbu. Všetky aktivity v ateliéri budeme zachytávať fotoaparátom a výsledné fotky umiestnime na stránke. Budete tak vidieť čo všetko sa u nás deje a vo virtuálnej galérií nájdete vystavené vaše diela, ktoré ste sami vytvorili…

Uvaríme si voňavý čajík, či dobrú kávu, dáme si niečo malé na zahryznutie, alebo ovocie…

Pustíme si inšpiratívnu hudbu a odletíme do tvorivého raja. Kurzy sú určené pre začiatočníkov i pokročilých, každému z Vás bude venovaný individuálny prístup našich lektorov.

 

Pre deti, ktoré chcú tvoriť počas celého školského roku je vo výtvarnom ateliéri pripravený program výtvarných kurzov v mesačných tematických cykloch.

 

DETSKÉ KURZY
Deti sa raz do mesiaca v sobotu od 10.00 do 17.00 hod. budú venovať jednej technike a jej zvládnutiu, pričom sa dôraz bude klásť na individuálnu tvorivosť jednotlivca. Vďaka úvodným rozhovorom pred začatím každej hodiny, sa budú deti vedome zbavovať napätia z hodnotenia a uvoľňovať svoj jedinečný a osobitý tvorivý potenciál, ktorý budú v plnej miere počas celého dňa využívať – deti tak prežijú nadšenie z tvorby a budú sa tešiť z vlastnoručne vyrobených diel..

Chceme deťom umožniť cestu cez klasické výtvarné techniky až k modernému umeniu, podporiť u nich rozvoj talentu, kreativity, komunikácie a spolupráce v skupine prostredníctvom tvorivých aktivít. Využijeme zážitkový prístup, výtvarnú hru s rozličnými materiálmi k rozvíjaniu tvorivosti a fantázie detí. Deti sú povzbudzované k tomu, aby bez obáv vyjadrovali výtvarnými prostriedkami svoje pocity, myšlienky, nápady, svoj pohľad na svet. Pritom objavia výrazové možnosti a mantinely rôznych materiálov. Počet detí v kurze je od 6 do 12. Naša práca je preto veľmi individuálna. Vaše deti budú zmysluplne tráviť svoj voľný čas pod odborným vedením našich lektorov.


Zdroj: www.atelierlubika.sk