Medzinárodný deň detí – čo to vlastne je?

Thumbnail
Kategórie:

Prečítajte si, čím je tento sviatok výnimočný, ako vznikol, a ako ho originálne osláviť!

Všetky podujatia na MDD nájdete TU 

Ako sa vraví „deti sú naša budúcnosť“, s týmto výrokom sa nedá nesúhlasiť. Sú dni, kedy nás deti skúšajú, neposlúchajú, odvrávajú a my si nevieme rady, no potom si to u nás vyžehlia jedným úsmevom. 🙂

Zaujímavosti

Ako určite viete, aj deti majú počas roka svoj sviatok. Prvý jún je deň, kedy si pripomíname ich dôležitosť v našom živote a snažíme sa ich potešiť. Myšlienka tohto sviatku vznikla v Ženeve na Svetovej konferencií pre blaho detí. Mimo tejto témy sa na konferencií riešili vážne problémy ako je práca maloletých, vzdelanie, chudoba a iné otázky týkajúce sa detí. Ako odozva na túto konferenciu vznikla iniciatíva pre deň detí vo viacerých krajinách a to práve 1. júna. Nie je jasné prečo práve tento dátum, no v dnešnej dobe je tento sviatok najobľúbenejší a oslavuje sa takmer v 21 krajinách. Prvé spomienky na tento sviatok sa datujú do roku 1925 v San Franciscu.

Tipy na program

Každý máme radi darčeky a to nehovorím o deťoch, tie ich priam zbožňujú. Možno práve tento rok je časť využiť kreatívnu stránku a vymyslieť nevšedné prekvapenie. Čo poviete na doobedie strávené u starých rodičov, na obed obľúbené jedlo a poobede ich obdarovať darčekom, ktorý od Vás žiadajú už nejaký ten piatok prípadne zakončiť deň opekačkou alebo pozeraním rodinného filmu. Preferencie sú samozrejme na Vás toto bol iba nápad.

Deti si počas chvíľ s rodinou skôr všímajú aktivity, ktoré robia a či sa pri nich cítia príjemne, v určitej miere im záleží na materiálnych veciach, no počas dospievania a v dospelosti budú práve momenty strávené s Vami pre ne tie dôležité budú formovať ich správanie a v konečnom dôsledku si Vás budú oveľa viac vážiť.

Podobné články