MDD podujatia 2023

Thumbnail
Kategórie:

Veríme, že tohtoročný Sviatok detí /MDD 2023/ bude plný radosti, zábavy a detského smiechu.

Stráviť spolu celý deň, navštíviť nejaké tematické podujatie, či ísť niekde na výlet – aj to môže byť darček pre Vaše deti k ich sviatku. Niet viac tematických podujatí naraz, než počas Dňa detí! Tieto podujatia sa však nekonajú len 1. júna 2023 – štvrtok, ale aj víkend pred, víkend po, či celkovo počas týždňa na prelome mája a júna.

Aby ste si našli to pravé podujatie pre Vás a Vaše deti, pripravili sme pre Vás ZOZNAM PODUJATÍ z celého Slovenska, ktoré tematicky súvisia s týmto sviatkom a nájdete ho na TOMTO LINKU. Nechajte sa viesť a inšpirovať detských smiechom a radosťou prežitého okamžiku.

Nižšie nájdete nami odporúčané podujatia na MDD

 

Deň detí v MAXe Trenčín

Kto by nepoznal Tárajka a Popletajku? Aj vaše deťúrence ich chcú vidieť naživo? Máme pre vás super správu! Na Deň detí vystúpia v OC Max – príďte si užiť skvelý program v piatok, 2. júna.

Na čo všetko sa môžete tešiť?

Od 15:00 h:

Cesta rozprávkovým lesom – hravé stanovištia s vedomostnými úlohami, zameranými na postreh, obratnosť a šikovnosť. Rozprávkovým lesom deti prevedú známe obľúbené postavičky Červená Čiapočka, Ježibabka a Snehulienka.

Tvorivé dielne – tvorivé aktivity, v ktorých si deti vyrobia svoje vlastné masky/ čelenky a premenia sa tak na rôznorodé zvieratká lesa (zajka, veveričku či medvedíka).

O 17:00 h:

PESNIČKOVÉ UČENIE S TÁRAJKOM A POPLETAJKOU

Vystúpenie obľúbenej dvojice, ktoré si určite nenechajte ujsť.

Max Trenčín – radosť prísť!

 

Rabkoland – poklad medzi poľskými zábavnými parkmi na dosah ruky

Jar plná zelene je ideálny čas rozhodnúť sa pre rodinný odpočinok. Na juhu Poľska, takmer na samotných hraniciach so Slovenskom, sa nachádza neobyčajné miesto plné jedinečných atrakcií pre deti. Hovoríme o zábavnom parku Rabkoland, ktorý je už roky jedným z najväčších turistických pokladov Rabki-Zdrój a celého regiónu Podhalie.

Komplex sa môže pochváliť bohatou, už 35-ročnou tradíciou. Ide o kombináciu zážitku s moderným pohľadom na dobrú zábavu. Všetko sa opiera na tematickej a pútavej zápletke, ktorú v parku vidno takmer na každom kroku. Dnes sa objekt rozprestiera na ploche 2 hektárov, pozostáva zo 6 tematických zón a takmer 50 atrakcií. Čo však fascinuje a pobaví najviac, sú ikonické miesta ako Veľký Ohýbač Času (ruské koleso) alebo Požierač skál. Srdcia najmladších ukradne aj najnovšia tematická zóna – Farma tety Marušky na čele so Zeleninovými vežami. Deti v nich využívajú nielen ďalekohľad na pozorovanie, ale aj vyhliadkovú plošinu či 12-metrovú šmýkačku, ktorá je skutočným zážitkom! Každá atrakcia má svoju históriu, identitu a jedinečný názov. Najmladší môžu padnúť do náručia vikingského sveta alebo sa vybrať do krajiny vynálezcu Krucabomby.

 

Divadelná rozprávka s pesničkami – TUČNIAKY v Divadle Nová scéna

Blíži sa Medzinárodný deň detí, a preto by sme Vás a Vaše deti radi pozvali dňa 17. 6. 2023  o 14:00 hod. a 17:00 hod. do Divadla Nová scéna na úsmevnú rozprávku s pesničkami pre všetky deti od 5 rokov, ktorú si určite zamilujú aj dospelí.

Je to rozprávka o troch kamarátoch tučniakoch a ich priateľstve, ktoré hory prenáša i potopu zastaví. Jedného dňa však do pokojného života troch tučniakov vtrhne nečakaná udalosť: blíži sa potopa a s ňou aj koniec sveta. Ako si s tým poradia? Pozvánka na Noemovu archu platí len pre dvoch zástupcov každého zvieracieho druhu. Teda, aj pre tučniaky!

Sledujte, ako sa s touto zložitou situáciou vyrovnajú naši vynaliezaví hrdinovia. Držte im palce, aby sa ako kompletné „trio“ dostali do nového a lepšieho sveta.

 

Deň detí v MAXe Poprad

Kto by nepoznal Tárajka a Popletajku? Aj vaše deťúrence ich chcú vidieť naživo? Máme pre vás super správu! Na Deň detí vystúpia v OC Max – príďte si užiť skvelý program vo štvrtok, 1. júna.

Na čo všetko sa môžete tešiť?

Od 15:00 h:

Cesta rozprávkovým lesom – hravé stanovištia s vedomostnými úlohami, zameranými na postreh, obratnosť a šikovnosť. Rozprávkovým lesom deti prevedú známe obľúbené postavičky Červená Čiapočka, Ježibabka a Snehulienka.

Tvorivé dielne – tvorivé aktivity, v ktorých si deti vyrobia svoje vlastné masky/ čelenky a premenia sa tak na rôznorodé zvieratká lesa (zajka, veveričku či medvedíka).

O 17:00 h:

PESNIČKOVÉ UČENIE S TÁRAJKOM A POPLETAJKOU

Vystúpenie obľúbenej dvojice, ktoré si určite nenechajte ujsť.

Max Poprad – radosť prísť!

Deň detí v SĽUK-u

Poslednú májovú sobotu 27. 5. 2023 sa v areáli SĽUK-u v Rusovciach uskutoční už 13. ročník podujatia Deň detí v SĽUK-u. Začiatok podujatia je o 10:00 hod.

Program bude tak ako každý rok inšpirovaný tradičnou ľudovou kultúrou. Na svoje si prídu nielen naši najmenší, ale aj dospelí návštevníci. Môžu sa tešiť na Školu remesiel ÚĽUV, Školičku tanca, zapletanie vrkočov, maľovanie na tvár,  Živé múzeum domácich prác v podaní DFSk Konopa z Kozároviec, vystúpenie Detského folklórneho súboru Hájenka z Bratislavy, Detského folklórneho súboru Gerulata z Rusoviec, predstavenie tradičného bábkového divadla Tyjátr, Deti z ukrajinských tanečných umelecký škôl, pesničkohry s Mirom Jilom a tiež na ľudovú kuchyňu, v ktorej nebudú chýbať párance z Pukanca, Skalický trdelník a ďalšie dobroty.

V Divadle SĽUK uvedieme tanečnú veselohru Gašparko a muzikantskú veselohru o tradičných hudobných nástrojoch Zvuky nie sú muky v podaní SĽUK-u a na záver sa predstaví Skupina tanečného humoru Všetečníci s programom Tanec a iné problémy.

Deň detí v SĽUK-u organizuje Slovenský ľudový umelecký kolektív v spolupráci s Ústredím ľudovej umeleckej výroby. Podujatie sa bude konať aj v prípade nepriaznivého počasia v interiéri SĽUK-u.

 

Čarovný Deň detí v MAX Trnava

Medzinárodný deň detí v OC MAX bude naozaj čarovný! Príďte sa presvedčiť a zažiť na vlastnej koži čáry-máry kúzelnícku a balónovú show obľúbeného Petra Šestáka, 1. júna od 16:00 h.

Poznáte ho z jeho vlastnej TV relácie „Kúzlovanie“, vysielanej na detskej TV Jojko. Predvedie vám show, v ktorej sa deti môžu stať na chvíľu kúzelníkmi, naučia sa jednoduché kúzla a čaká na nich kúzelná odmena. Výsledkom je neuveriteľne zábavný program plný humoru, kúziel a nezabudnuteľných momentov.

Okrem toho je pripravené sladké prekvapenie pre prvých 40 detí od predajne Glacio.

MAX Trnava – radosť prísť!

Deň detí v Poliankove

Spolu s Galériou Dobrá Hračka sme pripravili rôzne aktivity pre deti v Tatranskej Polianke v termíne: 4.6.2023.

Deti sa môžu tešiť na kreatívne dielničky, rôzne hry a aktivity. Prichystané budeme mať aj detské tetovačky a maľovanie na tvár.

Rodičia si môžu vychutnať dobrú kávu, koláčik a budeme ponúkať aj sladkú palacinku.

Galéria Poliankovo sa nachádza v Tatranskej Polianke vo Vysokých Tatrách.

Bližšie informácie nájdete tiež: www.poliankovo.sk

Podobné články