Máte už do školy všetko pripravené? Na čo nezabudnúť, poradia pedagógovia

Thumbnail
Kategórie:

Ani sme sa nenazdali a začiatok školského roka je za dverami. Obchody sa plnia školskými potrebami a my s prekvapením konštatujeme, že náš školopovinný potomok cez leto opäť o dve veľkosti vyrástol.

Ak nechcete pri nákupe výbavy na nový školský rok zruinovať rodinný rozpočet, nechajte si poradiť od skúsených pedagógov. Podľa ich slov stačí vybrať zopár dobre kombinovateľných kúskov, s ktorými sa vaše decká budú cítiť v škole nielen pohodlne, ale aj sebaisto a „cool“.

Budúcu školáčku alebo školáka čaká počas školských dní najmä oveľa viac samostatnosti. Oblečenie by malo rešpektovať nároky na dlhé sedenie i striedanie aktivít. Preto by malo byť mäkké a priedušné, z prírodných materiálov a ľahko udržiavateľné,“ hovorí skúsená pedagogička Saskia Repčíková.

Saskia Repčíková_2_resize

Foto: Saskia Repčíková

Hlavne funkčne a pohodlne

Pri nákupe stavte na jednofarebné kúsky a neutrálne vzory, ktoré navzájom dokonale ladia. Ak budete jednotlivé kúsky vrstviť, budú vaše decká pripravené na každé počasie.

Pri nákupe detského oblečenia nezabúdajte na pohodlie. Deti sa totiž v oblečení,  ktoré ich škriabe, tlačí, či omína, nebudú v škole cítiť príjemne. Preto je dôležité vyberať oblečenie ideálne z certifikovaných materiálov. Najideálnejšia je biobavlna, hlavne v prípade kúskov, ktoré sú v bezprostrednom kontakte s pokožkou.

Pre malých športovcov

„Rodičom, ktorí plánujú prihlásiť svoje dieťa na pohybové aktivity, odporúčame ešte pred nákupom oblečenia a pomôcok poradiť sa vopred s trénerom, čo bude malý športovec naozaj potrebovať. Väčšinu výbavy dnes poskytujú priamo športové centrá a deti si vystačia s kúskami, ktoré majú doma. Odporúčam staviť radšej na funkčnosť a kvalitu materiálov, keďže sa vaši drobci na tréningoch určite zapotia,“ hovorí tréner Mgr. Matej Lichtman z BigHugGym Petržalka.

Matej Lichtman1_resize

Foto: Mgr. Matej Lichtman

Základná výbava do školy by mala obsahovať:

  • pohodlnú bavlnenú spodnú bielizeň, tielka a ponožky
  • džínsy
  • legíny
  • pančušky
  • šaty alebo sukňu z prírodných materiálov
  • tričká s dlhým rukávom
  • mikinu s kapucňou alebo sveter
  • ľahkú bundu, oblečenie do dažďa
  • tenisky, gumáky a prezuvky
  • športovú obuv a oblečenie

Náš tip: „Coolové“ kúsky pre malých i väčších školákov z kvalitných materiálov, ktoré nielen dobre sedia a ľahko sa kombinujú, ale zvládnu aj celodenné vyučovanie, nájdete v sieti Kaufland pod značkou Hip&Hopps®.

Podobné články