Mamičky, neberte výchovu tak vážne!

Thumbnail
Kategórie:

Otrasná matka dáva tipy ako sa nezblázniť pri výchove detí. Presvedčí vás, že byť otrasnou matkou nie je žiadna tragédia. A ak sa občas tak cítite, rozhodne v tom nie ste sama.

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/96759919/otrasna-matka.jpg

Ruku na srdce – vedia vás deti občas tak vytočiť, že máte chuť to svoje „roztomilé“ dieťa šupnúť k starým rodičom aspoň na dva týždne, prípadne zatvoriť ho v izbe, aby ste si konečne v pokoji vypili kávičku alebo by ste ho v noci najradšej zatvorili do zvukotesnej izby, aby vás nebudilo každú hodinu? Nemajte výčitky, že sa niekedy cítite ako otrasná matka – je nás takých viac a máme na to skvelý liek.

 

Už ste sa asi veľakrát presvedčili, že deti chcú všetko, čo máte, a chcú to hneď. Je im jedno, že vám dupú po bruchu a ničia intímny život. Je im úplne jedno, že ste v noci spali iba štyri hodiny. Deti nezaujíma hypotéka, úspory na dôchodok alebo fakt, že takýmto spôsobom predlžujú vaše prsia o pätnásť centimetrov.

 

Milé mamičky, stop! Neberte výchovu až tak vážne, uberte plyn a nestaňte sa otrokom svojho dieťaťa. Ono prežije aj bez vás a možno práve takto bude životaschopnejšie.

Presne o tom je nová kniha Otrasná matka, ktorá dáva tipy ako sa nezblázniť pri výchove detí. Presvedčí vás, že byť otrasnou matkou nie je žiadna tragédia. A ak sa občas tak cítite, rozhodne v tom nie ste sama.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/96759919/autorky.jpgTento zábavný sprievodca je o tom, že bábätko nenecháte vyhrať každú bitku. Že si uchmatnete čas aj pre seba, lebo máte na to právo a najmä, zaslúžite si to. Pamela Druckermanová, autorka výchovného bestselleru  A dosť! výstižne poznamenala: „Kniha Otrasná matka je skvelý protijed na rukojemnícku situáciu zvanú moderné rodičovstvo. Je podvratná, rozkošná a taká zábavná, že pri nej budete prskať kapučíno.“

Autorkami sú štyri prostoreké matky, ktoré sa povzniesli nad špinavé plienky i bezdôvodný plač, a namiesto užívania antidepresív spísali zábavnú knihu  plnú rád pre všetky zúfalé mamičky, ktoré sa v úlohe rodiča cítia byť stratené. Okrem iného poradia, ako spať každú sobotu do deviatej, ako necítiť výčitky, keď dieťa strčíte k babke na víkend/týždeň/mesiac/leto/navždy alebo ako cestovať s deťmi v aute.

 

Prečítajte si úryvok z novej knižky Otrasná matka.

Podobné články