Malý vedec

Thumbnail
Kategórie:

Naučte svoje deti šikovnosti a zároveň ich zabavte. Vraví sa „škola hrou“ a pri tejto knižke to platí dvojnásobne.

Naučte svoje deti šikovnosti a zároveň ich zabavte. Vraví sa „škola hrou“ a pri tejto knižke to platí dvojnásobne. Vaše dieťa sa naučí urobiť kompas z ihly a ďalších vyše 60 experimentov. Je to úžasná knižka určená pre všetkých, ktorí si chcú overiť zákony fyziky a chémie jednoduchými experimentmi, ktoré je možné zrealizovať nielen v škole, ale i doma.

 


http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/53999019/maly-vedec.jpg

 

 

Novinka Malý vedec je určená školákom od osem rokov a určite sa s ňou zabavia aj tínedžeri. Nájdu v nej pokusy prehľadne rozčlenené do oblastí:
— pohyb, zotrvačnosť, sily akcie a reakcie, gravitácia, kvapaliny, vzduch, svetlo, zvuk, sledovanie premien, elektrina, magnetizmus.

 

Kniha Malý vedec prichádza v sprievode ďalších dvoch častí venovaných pútavým a zábavným pokusom, pri ktorých sa určite nebudete nudiť. A nebojte sa, nebude to ako v škole – ručíme vašim deťom, že táto fyzika a chémia sú skutočne zábavné. Veď niektoré experimenty vyzerajú skôr ako kúzla a nie ako nejaké vedecké pokusy!

 

S touto knihou nazrú deti do tajomstva vedy a veľa z toho, čo sa potom dozvedia napríklad v škole, im bude omnoho jasnejšie a zrozumiteľnejšie. Možno, že po vyskúšaní niektorých experimentov, budú poučovať oni vás, ale tiež učiteľov či spolužiakov.

Zistia, že všetko čo sa učia v škole má aj svoje praktické využitie a to môže byť niekedy veľmi zábavné.

Čo sa teda naučíte v knižke Malý vedec? Napríklad ako si urobiť domácu fontánu, vodný kolotoč, papierové rachačky, či ako vyrobiť elektrickú iskru. Zistíte, kedy sa vajíčko nikdy neprevrhne, ako poháňať vlak vzduchom, či ste silnejší ako vzduch a tiež si môžete vyrobiť okuliare z prstov.

Podobné články