Malí detektívi a prípad krádeže vzácneho obrazu

Thumbnail
Kategórie:

Prvá kniha pre všetkých mladých čitateľov, ktorí milujú záhady s detektívnou zápletkou.
Detektívi.

Spomínate si na detskú detektívnu sériu Traja pátrači? Mnohí na nej vyrástli, milovali ju, ale aj dnes vychádzajú podobné série a čo je ešte lepšie – naše, domáce.
To je prípad aj týchto piatich malých detektívov od českej autorky, ktorá skvele spojila napínavý príbeh s krásnymi ilustráciami Markéty Vydrové. K tomu pridala tajný odkaz a sprievodné detektívne otázky.
Prvá kniha pre všetkých mladých čitateľov, ktorí milujú záhady s detektívnou zápletkou.
Detektívi.

Bratom Tomášovi a Kubkovi prinesie sťahovanie do nového domu nečakané dobrodružstvo. Pridajú sa k tajnej partii chlapcov a spolu s novými kamarátmi sa stanú svedkami krádeže vzácneho obrazu.

Daniel, Tadeáš, Kubko, Tomáš a Viktor – to sú dôvtipní malí detektívi, ktorým sa vďaka ich dôvtipu, postrehu, bystrosti, logickému úsudku, ale najmä vďaka ich kriminalistickým znalostiam podarí objasniť veľké detektívne prípady.
V tomto prvom príbehu privedú políciu na stopu zlodeja. Ten je pod zámkom, ale obraz záhadne zmizol. Aj ten sa však napokon podarí chlapcom nájsť.

Detektívi je perfektne napísaný príbeh, ktorý sa deťom určite zapáči, verte nám. Určite ich zaujme najmä kapitola, v ktorej sú chlapci zatvorení…no ale nebudeme prezrádzať.
Knižka upúta už obálkou, peknými ilustráciami a najmä premysleným príbehom, takže hneď sa začnete obzerať po ďalších dieloch 🙂

Zuzana Pospíšilová je obľúbená autorka, ktorá sa venuje výhradne pôvodnej tvorbe pre deti. S jej textami sa detskí čitatelia môžu stretávať od roku 2004, keď jej vyšli prvé rozprávkové príbehy v časopise Sluníčko.

V roku 2005 začala publikovať knižne a dodnes je jednou z najaktívnejších autoriek, ktoré píšu pre deti. Len v nakladateľstve Grada vydala takmer sedem desiatok titulov, z ktorých najúspešnejšie sú zatiaľ série Kúzelná trieda a edícia detských detektívok DeTeKTiVoVé.

V jej tvorbe majú prevahu rozprávky, ale venuje sa aj poézií a výukovým textom. Pôvodnou profesiou je Zuzana Pospíšilová detská psychologička. Odtiaľ a tiež z roly matky dvoch dcér pramení aj jej porozumenie detskej fantázií a humoru, ktoré sa v jej bohatom diele odráža.

Podobné články