Malá Ema a jej dobrodružstvá so zvieratkami

Thumbnail
Kategórie:

Malá Ema ponúka veľmi ľúbivé príbehy v samostatných kapitolách o deťoch a zvieratkách.

Už ste niekedy videli prasiatko ako trénuje skok do výšky? Alebo pani susedku, ktorá s metlou v ruke naháňa splašeného zajka? Prípadne baletky, ktoré namiesto piruet skáču pred bielymi myškami na parapety?
Šesťročná Ema toto všetko už zažila. A ešte oveľa viac dobrodružstiev. Vďaka svojim nápadom a zvieracím kamarátom totiž o podobné zážitky nemá núdzu.
A keďže vie, že lúskať prvú knižku môže byť niekedy poriadny oriešok, vezme vás za príbehmi, ktoré budete chcieť sami dočítať.

Malá Ema ponúka veľmi ľúbivé príbehy v samostatných kapitolách o deťoch a zvieratkách. Najmä dievčatá sa budú pri čítaní baviť a určite vás potešia ilustrácie Markéty Vydrovej. Napokon, aj ružová obálka poteší každú dievčenskú čitateľskú dušu 🙂

Emka dostala k šiestym narodeninám od mamičky a ocka ten najlepší darček pod slnkom. Chlpaté prekvapenie malo dlhánske hebké ušká a ružový ňufáčik. Hneď ním začalo zvedavo ňuchať. Vtedy sa Ema skoro rozplakala od šťastia. Zajko! Dostala som zajka! Z rozkošného chlpatého uzlíčka sa však vykľul poriadne divoký ušiak…

Je to čarovná knižka o priateľstve, skvelých nápadoch, o zábave, takže sa nestane, že by sa malý čitateľ nudil. Plusom je, že ide o normálne dievčatko a bežné zvieratká – mačka, psík, myška, prasiatko, andulka, žriebätko… Ide o drobné radosti, ktoré Ema zažíva a to je možno aj odkaz tejto milej knižky. Práve v tých každodenných a prirodzených maličkostiach sa môže skrývať radosť, šťastie a potešenie.

Podobné články