Majte aj vy úspešné dieťa!

Thumbnail
Kategórie:

Prečo sa vlastne niektorým deťom darí a iné sa na ceste života stratia? A ako môže ktokoľvek z nás nasmerovať dieťa – alebo celú generáciu detí – od zlyhania k úspechu.

Kto uspeje a kto zlyhá? Dôležitá otázka, ktorá zaujíma každého z nás? Prečo sa vlastne niektorým deťom darí a iné sa na ceste života stratia? A ako môže ktokoľvek z nás nasmerovať dieťa – alebo celú generáciu detí – od zlyhania k úspechu.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/59009508/ako-mat-uspesne-dieta.jpg

 

 

Ak vám záleží na svojich deťoch, týchto 240 strán si minimálne prelistujete. Ako mať úspešné dieťa je dôležitá kniha o tom, ako by malo vyzerať súčasné vzdelávanie detí. Už otázka na obálke veľa napovie – prečo sú odhodlanie, zvedavosť a vytrvalosť dôležitejšie ako inteligencia? A všetečnými otázkami, ktoré trápia mnohých rodičov môžeme pokračovať – ako je možné, že dieťa z problémovej a chudobnej rodiny môže byť v živote úspešnejšie ako dieťa materiálne zaistené a rodičmi podporované?

Kniha radí, čo by sme mali v našich deťoch povzbudzovať a rozvíjať. Ako upevňovať charakter, ale aj emocionálnu inteligenciu u dieťaťa.

 

Autorom tohto medzinárodného bestselleru preloženého do 24 jazykov je kanadsko-americký spisovateľ a novinár Paul Tough. Pátra po skutočných dôvodoch úspechu. Podsúva provokatívne otázky a čo je dôležitejšie, výstižne na ne odpovedá.

 

Hoci sa kniha Ako mať úspešné dieťa nevyhýba odbornejším pojmom a problémom, je napísaná pútavo. Ponúka množstvo príkladov z praxe – príbehov detí a rodín, ku ktorým sa autor opakovane vracal niekoľko rokov. Publikácia je zásadným príspevkom do diskusie, ako by malo vyzerať vzdelávanie detí. Ocenia ju nielen rodičia a pedagógovia, ale aj politici a úradníci.

Podobné články