Máj, lásky čas

Thumbnail
Kategórie:

Mesiac máj je na prvý dojem ako každý iný. Niekde sme už síce počuli, že máj je lásky čas, no prečo si toto pomenovanie vyslúžil?

Máj je mesiacom, kedy nás už nadobro opustili pozostatky zimného obdobia, všetko navôkol rastie, kvitne, ožíva. Zamilované páriky stretávame na každom kroku, z ľudí srší láska a radosť.

Je to správny čas na upevnenie už fungujúcich vzťahov prejavom náklonnosti svojej polovičke, možností je hneď niekoľko. Pokiaľ je Vašou silnou stránkou kreativita môžete napríklad napísať krátku báseň, či nakresliť obrázok – aj keď sa bude zdať na prvý pohľad smiešny a nepodarený, rozhodne bude originálny. 🙂 Ďalšími možnosťami sú aktivity ako romantická prechádzka, uvarenie dobrej večere či slovné prejavenie citov. Každá z týchto vecí Vašu polovičku poteší.

Pokiaľ nie ste najromantickejší tip, môžete využiť tento mesiac aj na niečo praktické, ale zároveň príjemné, a do tejto aktivity môžete zapojiť celú rodinu! Zasaďte si s partnerom aj s deťmi bylinkovú záhradku, a tak počas celého leta môžete konzumovať Vaše s láskou vypestované bylinky! Odporúčame bazalku, pažítku, petržlenovú vňaťku, rozmarín, tymián, majoránku, či koriander.

Pravdu povedať robíte bežné veci ako v každý iný mesiac, no práve kvôli týmto drobnostiam máte pocit, že v súkromnom živote všetko prežívate intenzívnejšie.

Počas mája máme dva významné sviatky v našom súkromnom živote. Jedným je deň matiek, ktorý oslávime druhú májovú nedeľu 12.05. 2024 , druhým je deň rodiny 15.05.2024 a mesiac máj nám uzatvorí ešte jeden dôležitý sviatok pre každú rodinu a tým je deň detí. Rodina je to najcennejšie čo v živote máme a preto netreba prejavenie citov obmedziť len na jeden mesiac no práve naopak, drobnosťami budovať stále lepšie a lepšie vzťahy so svojou rodinou!

Podobné články