Lopatky a vedierka?

Thumbnail
Kategórie:

Tieto hračky do piesku ste možno ešte nevideli!

Na vlastnej záhrade, ihrisku aj na slnečnej pláži. Nech už si vaše deti užívajú piesok kdekoľvek, určite patrí k ich najobľúbenejším aktivitám. Čo iné je také úžasne tvárne – raz sypké, inokedy pevné; v nekonečnom množstve tak, že je ho dosť pre každého; inšpiratívne pri zhmotňovaní tých najbujnejších výtvorov detskej fantázie..? Keď sa deti ponoria do hry v piesku, hodiny začnú plynúť akosi rýchlejšie. A často im ku šťastiu stačí len obyčajná lopatka či kýblik. Prečo im však hru trochu neozvláštniť a nespestriť? Na trhu je dnes množstvo inovatívnych hračiek do piesku, s ktorými sa dieťa nie len skvelo zabaví, ale aj niečo nové naučí. A určite sa s nimi dokážete vyblázniť aj spoločne. Dnes vám niektoré originálne hračky do piesku, o ktorých ste možno dosiaľ ani nepočuli, predstavíme. Sú z ponuky nemeckej značky Hape, ktorá patrí medzi popredných svetových producentov kvalitných a jedinečných hračiek.

Sedem pieskových divov sveta

Medzi najobľúbenejšie hry v piesku patria stavby hradov, domov či celých miest. Najmä na letnej dovolenke k tomu nekonečné zlatisté pláže priam zvádzajú. Čo by ste ale povedali na to, keby vaše dieťa vytváralo malé pieskové kópie skutočných architektonických skvostov? Jedinečná séria formičiek vám umožní z piesku zhotoviť niektoré z najslávnejších svetových stavieb. Postavte indický Tádž Mahál, parížsku Eiffelovku, či rímske Koloseum. Obdivujte ich krásu a porozprávajte si, ako vznikli a na čo slúžili. Zábavnou formou dieťa oboznámite s históriou a geografiou – a iste v nich prebudíte aj zdravú zvedavosť. Formičky Hape vám ale uľahčia a spestria aj stavbu klasických pieskových hradov. Stačí vymyslieť vlastnú kombináciu z prvkov univerzálnej sady na ich stavbu.

1

Z tajomstiev pieskovej kuchyne

Vaše deti si nemusia pomyselné bábovečky a koláče z piesku len predstavovať. Dômyselné sety formičiek pre malých pieskových cukrárov, kuchárov a pekárov sú také autentické, až by ste si ich najradšej nechali vo vlastnej kuchyni. Niektoré vám umožnia upiecť tie najklasickejšie z receptov sladkej kuchyne. S inými zase pripravíte úchvatnú zmrzlinovú hostinu, pieskové raňajky či kompletný viac-chodový obed. Sady, spravidla, okrem samotných formičiek najrôznejších tvarov a farieb obsahujú aj praktické kuchynské náčinie – doštičky, lopatky, špachtličky, metličky a krájače. Už stačí len posoliť a pocukrovať – a môže sa nosiť na stoly!

2

Všetko pre malých kutilov, stavbárov a remeselníkov

Piesok je, skrátka, úžasný! Čokoľvek si v ňom predstavíte, môže sa stať skutočnosťou. Celkom ľahúčko, napríklad, pieskovisko premeníte na rušné stavenisko, na ktorom sa rodí budúci mrakodrap, rodinný dom či podzemná garáž. Pre šikovné pomôcky a vybavenie pri tom nemusíte chodiť do stavebnín. Všetko, čo budete potrebovať, nájdete vďaka značke Hape aj v sortimente Vnímavých hračiek. Vybavte sa šikovným fúrikom, rýpadlom a vrtákom. Ľahko si poradíte s každou stavebnou úlohou a zapojiť  môžete aj súrodencov či kamarátov.  Alebo si zadovážte kompletnú sadu murárskych nástrojov, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani skutočný profesionál. Radosť z dobre vykonanej práce za trochu námahy rozhodne stojí!

3

Hry v piesku majú pre vaše ratolesti, okrem zábavnej funkcie, aj mnoho iných prínosov. Výborne si pri nich potrénujú motoriku, precvičia predstavivosť a vyskúšajú si pri hre aj niektoré role zo sveta dospelých. V neposlednom rade je to tiež skvelá aktivita na čerstvom vzduchu, preto by ste v nich deti mali určite podporovať. Jedným z častých argumentov proti piesku je možný výskyt parazitov, nečistôt či dokonca skla na verejných pieskoviskách. Ak vo svojom okolí nemáte pieskovisko, ktorému by ste dôverovali, zvážte kúpu vlastného. Niektoré sú prenosné, prakticky zatváracie a také maličké, že sa vám zmestia hoci aj na balkón!

Celú ponuku našich hračiek do piesku a k vode si môžete pozrieť TU.

Podobné články