Leporelá, ktoré si vaše deti zamilujú!

Thumbnail
Kategórie:

Ako vyzerá rok v škôlke? A čo sa deje v čarovnej krajine?

Napadlo vám niekedy, ako by mohol vyzerať život v čarovnej krajine? Býva tam Červená čiapočka, kúzelník, vlk, trpaslíci, drak a princezné? Čo robia po celý rok?
A ako vyzerá rok v škôlke? Je tam naozaj zábava, alebo sa tam len spí a poslúcha?!

Máme pre vás 2 úžasné tipy z edície Stonožka. Leporelá vo veľkom formáte pre deti od 3 rokov.
Rok v čarovnej krajine obsahuje dvanásť dvojstrán so všetkými mesiacmi v roku. Na prvej dvojstrane sa vám predstavia hrdinovia knihy ako Červená čiapočka, Rarášok, Babka Babulienka, či Víla Kvetomila. Na konci knihy si zahráte interaktívnu hru.

„Zdravím vás, moji milí!
Volám sa Ježibaba a som veľmi rada, že ste ma navštívili. Baladinova lampa vás ponúkne čarovným čajíkom a chutnou polievočkou. Určite ochutnajte aj Babulienkine dobroty, zahrajte sa s Dobroduchom a s Vodníkom sa ponorte pod hladinu,“
prihovára sa v knižke dobrá Ježibaba.

Vyberte sa s nami na fantastickú cestu plnú prekvapení a nezvyčajných stretnutí s rozprávkovými hrdinami. Na detailných obrázkoch si deti precvičia vnímavosť a schopnosť rozprávať príbehy, ale predovšetkým sa výborne zabavia pri podrobnom skúmaní farebných ilustrácií.

V druhej knižke Rok v škôlke zasa spolu s detskými hrdinami mesiac po mesiaci prežijeme najdôležitejšie udalosti a sviatky, uvidíme ich pri každodennej hre a výučbe. Na úvodnej dvojstránke sa zoznámime so všetkými hrdinami a neskôr si zahráme aj interaktívnu hru.

„Vitajte v našej škôlke!
Tu sa hráme a učíme. Igor rád hrá futbal a Max je odborník na dinosaury. S mojím najlepším kamošom Krištofom večne niečo stvárame. Žofka vždy niečo stráca a Viktória usporadúva čajové posedenia pre bábiky…. Dokonca aj maličký Alex občas zabudne na svoj vankúšik a zahrá sa s nami. Okrem pani učiteľky Anky tu máme ešte uja Marcela a jeho psíka Bobíka. Staráme sa aj o mačičku Cicu – tá nezbednica sa stále kamsi schováva a my ju potom hľadáme. Poďte sa s nami hrať!“

Opäť detailné obrázky, ktoré precvičia detskú vnímavosť a schopnosť rozprávať príbehy.
„Knihy naozaj zohrávajú významnú úlohu vo vývine malých detí. Ich čítanie – najskôr hlasné predčítavanie maličkým deťom, neskôr samostatné čítanie deťmi, keď sa to už naučia. Práve to podporuje správny vývin mozgu, duševné rozpoloženie dieťaťa a vytvára sa lepší základ pre úspešnejší život v dospelosti,“ píše sa v článku magazínu LepšíDeň.sk Aké knihy čítať deťom od narodenia?

Milan Buno, literárny publicista

Podobné články