Lacné letenky, ktoré by vás mohli zaujímať

Thumbnail
Kategórie:

Dva roky pandémie, ktorá prevrátila naše životy hore nohami a definitívne odstavila ten blažený koncept, ktorý sme kedysi poznali ako rodinnú dovolenku.  Cestovný potenciál roku 2022 ale vyzerá naozaj nádejne. Konečne sa vracia akési zdanie normálnosti, a to je rozhodne pozitívny signál poukazujúci na to, že tento rok bude rodinnej dovolenke a spontánnym výletom priať. Pozrite sa na niekoľko lacných leteniek do miest, ktoré by vás mohli zaujímať.

 

Kam si dnes zaletíme?

Prvým dôležitým krokom je vybrať si, kam chcete ísť. Hovorí sa, nevyberajte si destináciu, vyberte si, čo chcete robiť. Chcete si oddýchnuť na pláži? Túžite po dobrodružstve v exotickej prírode? Hľadáte únik z mesta? Keď sa rozhodnete, ako chcete tráviť voľný čas, je na čase poobzerať sa po letenkách, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, kam pôjdete. V súčasnosti môžete kúpiť akčné letenky za skutočne nízke ceny do mnohých krajín sveta, a každá má svoje čaro. Medzi obľúbené letné destinácie patrí určite Grécko, kam sa z Viedne momentálne dostanete v priemere za 71 eur. O niečo lacnejším variantom je napríklad Malaga. Spiatočnú letenku z Viedne si tam a späť môžete kúpiť od 53 eur na osobu, čo sa pri viacčlennej rodine rozhodne oplatí. Ak hľadáte niečo lepšie, môžete vyraziť napríklad na Tenerife, a to rovnako z Viedne s cenou od 144 eur. Povedzme si na rovinu, dovolenka na pláži funguje s deťmi v akéhokoľvek veku. Tieto destinácie sú zároveň populárnou voľbou letných rodinných zájazdov, takže vo väčšine hotelov nájdete rôzne aktivity pre deti v každom veku. To vám pri správnom výbere hotela poskytne príležitosť na to trochu odpočinku.

Vyskúšajte exotiku

Ak plánujete toto leto vyraziť na dovolenku mimo Európu, je na to vhodné obdobie. Ceny leteniek vašim plánom rozhodne prajú, a tak si v podstate stačí len vybrať, kam by ste sa chceli pozrieť. Z Budapešti si môžete napríklad za 136 eur zaletieť do Abú Dhabi. S takmer celoročne teplým počasím, nádhernými plážami, fascinujúcimi pevnosťami, dobrodružstvami v púšti, svetovými zábavnými parkami, veľkolepou divočinou a aktivitami, medzi ktorými si každý nájde to svoje, je Abu Dhabi skvelou destináciou pre rodinnú dovolenku. Je to mesto, kde sa dá aj s deťmi pomerne ľahko orientovať, a tak si môžete pokojne prenajať auto, alebo využiť na prepravu po meste taxíky. Angličtina je široko rozšírená a väčšina značiek ciest, obchodov a jedálnych lístkov reštauráciách je v angličtine, takže sa nemáte čoho báť.

Deti si v Abu Dhabi rozhodne zamilujú Arabian Wildlife Park, kde môžete obdivovať viac ako 13 000 voľne žijúcich zvierat vrátane gaziel, žiráf, hyen a gepardov. V Abu Dbahi nájdete aj futuristický vodný svet Yas Waterworld so 45 jazdnými dráhami, šmýkačkami a atrakciami. Medzi najznámejšie patrí 238 m dlhý tornádový tornád pre šesť osôb a 3 m vysoká stojatá vlna pre flowboardy a bodyboardy. Vo Wadi Adventure, čo je prvé umelé zariadenie na rafting na divokej vode, kajakovanie a surfovanie v Arábii, si naplno užijete vodné športy, ale tiež si môžete zajazdiť na najväčšej arabskej motokárovej dráhe.

Zažite letnú dovolenku inak

Pokiaľ vás nebaví ležať na pláži alebo obchádzať turistické atrakcie a zábavné parky, užite si s rodinou nezabudnuteľnú dovolenku v meste. Čo tak napríklad užiť si leto ako pravý Newyorčan? Letenky New York v závislosti od dátumu, letiska, a toho, ako dopredu ich kupujete, dokážete nájsť v priemere od 150 – 400 eur na osobu. To z tohto miesta už rozhodne robí destináciu, ktorá je zaujímavá aj pre rodinné výlety. New York je už nejaký čas top rodinnou dovolenkovou destináciou. Je plný informatívnych a zábavných atrakcií, množstva umenia a kultúry, no tiež skvelého jedla, ktoré poteší aj tých najnáročnejších jedákov. Perfektný spôsob, ako začať rodinnú dovolenku v NYC, je výlet na vrchol jednej z jej najlegendárnejších budov. Zamierte na 86. poschodie Empire State Building, kde sa vám naskytne úžasný panoramatický výhľad na panorámu mesta okolo vás z viac ako 300 metrovej výšky. Je to ideálne miesto pre tie nenapodobiteľné fotografie na Instagrame, čo ocenia najmä vaše deti v tínedžerskom veku.

Ďalším miestom, ktoré nemôžete (a nechcete) obísť je Socha slobody. Jednoducho nemôžete navštíviť NYC bez toho, aby ste vzdali úctu Lady Liberty. Odvezte sa trajektom na Liberty Island, aby ste videli túto ikonickú sochu a preskúmali areál, v ktorom si môžete dať kávu alebo desiatu. Pokračovať môžete do jedného z najrozsiahlejších prírodovedných múzeí na svete, ktorým je Americké prírodovedné múzeum v NYC. To je nevyhnutnou návštevou pre rodiny ale aj pre jednotlivcov. Je to obľúbená exkurzia pre miestne školy a ponúka množstvo vzdelávacích príležitostí spolu s úžasnými exponátmi, ktoré inde na svete nenájdete. Múzeum je známe najmä svojimi fosíliami dinosaurov a Milsteinovou sieňou oceánskeho života, no nájdete tu tiež pôsobivú zbierku minerálov a drahokamov, či zvieracie diorámy. A aby sme nezabudli, toto múzeum poznajú všetky deti najmä z filmov Noc v múzeu, takže táto návšteva pre ne môže byť príjemným prekvapením.

Ak máte doma malých zanietených milovníkov športu, zážitkom pre nich bude aj prehliadka štadióna Yankee. Aj keď nie ste fanúšikom baseballu musíte uznať, že prehliadka Yankee Stadium je skvelou príležitosťou, ako  nahliadnuť do zákulisia tohto športu, a preskúmať samotný štadión, a to od luxusných apartmánov až po múzeum Yankees. Navyše, pokiaľ máte čas, zájdite si aj na zápas!

To je iba zlomok vecí, ktoré môžete v NYC v lete robiť. Môžete tiež stráviť množstvo času v Central parku, zájsť si na výlet do New Jersey, Ocean City, alebo preskúmať Coney Island. Jednoducho, dovolenka v New Yorku sa veľmi jednoducho môže stať vašou rodinnou dovolenkou snov. Tak čo, máte už letenky?

Zdroj: www.esky.sk

Fotogaléria

Podobné články